Yale University Invitational

2020 — Online, US
Field in Varsity Lincoln Douglas
172 entries
School Location Entry Code
Acton-Boxborough MA Chris Xu Acton-Boxborough CX
American Heritage Boca/Delray FL/US Nadaroopa Saraswathi-Mohan American Heritage Boca/Delray NS
American Heritage Boca/Delray FL/US Nikita Tanguturi American Heritage Boca/Delray NT
American Heritage Plantation FL/US Emilin Mathew American Heritage Plantation EM
American Heritage Plantation FL/US Jordan Antevy American Heritage Plantation JA
American Heritage Plantation FL/US Nicholas Randazzo American Heritage Plantation NR
American Heritage Plantation FL/US Spencer Swickle American Heritage Plantation SS
American CA/US Krish Parikh American KP
American CA/US Nyla Zia American NZ
Appleton North WI/US Mihir Uberoi Appleton North MU
Asheville NC Hope Robinson Asheville HR
Bentonville West AR Anna Dean Bentonville West AD
Bergen County Academies NJ/US Andrew Kim Bergen County Academies AK
Bergen County Academies NJ/US Elvin Ko Bergen County Academies EK
Bergen County Academies NJ/US Maria Savransky Bergen County Academies MS
Brecksville Broadview Hts OH Andrew Youssef Brecksville Broadview Hts AY
Byram Hills NY Eric Szilagyi Byram Hills ES
Byram Hills NY Sam Hadiono Byram Hills SH
Cardinal Gibbons FL Roberto Sosa Cardinal Gibbons RS
Carmel IN/US Colin Zou Carmel CZ
Carnegie Vanguard TX/US Jeffrey Qi Carnegie Vanguard JQ
Carnegie Vanguard TX/US Leon Sakata Carnegie Vanguard LS
Carnegie Vanguard TX/US Tanish Madan Carnegie Vanguard TM
Cary Acad NC/US Allie Chandler Cary Acad AC
Catonsville MD/US Alexander Torrez Catonsville AT
Catonsville MD/US Nate Frenkel Catonsville NF
Chaminade NY/US Evan Fiscella Chaminade EF
Chaminade NY/US Nathaniel Bernich Chaminade NB
Charlotte Latin NC/US Elaine Liu Charlotte Latin EL
Charlotte Latin NC/US Laura Han Charlotte Latin LH
Claremont CA Gordon Krauss Claremont GK
Collegiate NY Peter Jin Collegiate PJ
Cooper City FL/US Nathan Reed Cooper City NR
Copper Hills UT/US Jessica VanGesen Copper Hills JV
Crystal Springs Uplands CA/US Alina Chen Crystal Springs Uplands AC
Desert Vista AZ/US Valerie Peters Desert Vista VP
Dougherty Valley CA/US Arjun Garg Dougherty Valley AG
Dougherty Valley CA/US Dhruv Channa Dougherty Valley DC
Dowling Catholic IA/US James Piazza Dowling Catholic JP
Dublin CA/US Anthony Li Dublin AL
Dublin CA/US Yash Chhatre Dublin YC
Dutchtown LA/US Harun Vemulapalli Dutchtown HV
Edgemont NY Avik Agarwal Edgemont Junior-Senior AA
Evanston Twp IL/US Gabe Karsh Evanston Twp GK
Evanston Twp IL/US Sabrina Barnes Evanston Twp SB
Evergreen Valley CA/US Lalithsai Posam Evergreen Valley LP
Evergreen Valley CA/US Rikin Ladwa Evergreen Valley RL
Evergreen Valley CA/US Saurish Srivastava Evergreen Valley SS
Flintridge Prep CA/US Aaron Lee Flintridge Prep AL
Flintridge Prep CA/US Thomas Vandenburg Flintridge Prep TV
Freehold Township NJ/US Shubhum Agrawal Freehold Township SA
Garland TX Leah Yeshitila Garland LY
Hamilton AZ/US Nolan Burke Hamilton NB
Hamilton AZ/US Ryan Gan Hamilton RG
Harrison NY Ali Ahmad Harrison AA
Harrison NY Anthony Kang Harrison AK
Harrison NY Giovanni Cutri Harrison GC
Harrison NY Sonali Nicola Harrison SN
Harvard-Westlake CA/US George Zhang Harvard-Westlake GZ
Harvard-Westlake CA/US Samantha McLoughlin Harvard-Westlake SM
Hathaway Brown OH Aaryana Sethi Hathaway Brown AS
Hillsborough FL/US Aahan Dwivedi Hillsborough AD
Holy Trinity Episcopal FL/US Braxton LaNois Holy Trinity Episcopal BL
Houston Memorial TX/US Daniel Xu Houston Memorial DX
Houston Memorial TX/US Sebastian Cho Houston Memorial SC
Hunter NY/US Andrei Iosifescu Hunter AI
Hunter NY/US Maximilian Dittgen Hunter MD
Immaculate Heart CA/US Beatrice Culligan Immaculate Heart BC
Immaculate Heart CA/US Jane Lichtman Immaculate Heart JL
Iowa City West IA Heidi Du Iowa City West HD
Iowa City West IA Jayden Shin Iowa City West JS
James Logan CA/US Cherry Lam James Logan CL
James Logan CA/US Nihar Nuthikattu James Logan NN
Kellenberg Memorial NY/US Robert Nolan Kellenberg Memorial RN
Kennedy CA/US Keshav Rastogi Kennedy KR
La Salle PA Michael Quigley La Salle MQ
La Salle PA Zach Whiting La Salle ZW
Lake Highland Prep FL/US Abby Morris Lake Highland Prep AM
Lake Highland Prep FL/US Arjun Verma Lake Highland Prep AV
Lake Nona FL/US Addison Peters Lake Nona AP
Lake Nona FL/US Madison Higgins Lake Nona MH
Legacy Christian TX/US Breigh Plat Legacy Christian BP
Leland CA/US Varsha Shankar Leland VS
Lexington MA/US Anthony The Lexington AT
Lexington MA/US Jeong-Wan Choi Lexington JC
Lexington MA/US Matthew Berhe Lexington MB
Lexington MA/US Nicholas Jalbert Lexington NJ
Lincoln OR/US Alex Wei Lincoln AW
Lincoln OR/US William Guo Lincoln WG
Lincoln Park FL/US Aaron Address Lincoln Park AA
Lindale TX Phoenix Pittman Lindale PP
Millburn NJ/US Andy Xu Millburn AX
Millburn NJ/US Ethan Chan Millburn EC
Millburn NJ/US Hannah Rubinstein Millburn HR
Milton Acad MA/US Andrew Tsang Milton Acad AT
Mission San Jose CA/US Advika Bhike Mission San Jose AB
Montville NJ/US Aaron Pottinger Montville AP
Montville NJ/US Nilay Patel Montville NP
Mountain Brook AL Evan Jack Mountain Brook EJ
Mountain Brook AL Marielle Cornes Mountain Brook MC
NSU FL/US Sebastian Frazier NSU SF
Needham MA Vijay Fisch Needham VF
New Trier IL/US Caroline Siebert New Trier CS
Newark Science NJ/US Samara Bernard Newark Science SB
North Allegheny PA/US Benjamin Lannis North Allegheny BL
North Allegheny PA/US Elijah Duckworth North Allegheny ED
North Mecklenburg NC/US Patrick Mays North Mecklenburg PM
Northland Christian TX Lilly Broussard Northland Christian LB
Northview GA/US Sreyaash Das Northview SD
Northview GA/US Yasmin Shalim Northview YS
Ohio Virtual OH Spencer Kawalek Ohio Virtual SK
Park City UT/US Noam Levinsky Park City NL
Pembroke Pines Charter FL Brady Garrison Pembroke Pines Charter BG
Pembroke Pines Charter FL Jayvyn Dacas Pembroke Pines Charter JD
Plano East TX Hamsika Gorty Plano East HG
Plano East TX Nathan Gong Plano East NG
Plano West TX/US Dylan Jones Plano West DJ
Plano West TX/US Jason Shulman Plano West JS
Portola Bulldogs CA/US Amitoj Singh Portola Bulldogs AS
Presentation CA/US Monica Schneck Presentation MS
Presentation CA/US Niha Bozza Presentation NB
Presentation CA/US Nikita Raman Presentation NR
Presentation CA/US Reva Dalmia Presentation RD
Princeton NJ Daniel Rohacs Princeton DR
Princeton NJ Rohit Lakshman Princeton RL
Prospect CA/US Sophia Tian Prospect ST
Ridge NJ Vikram Saigal Ridge VS
Ridgevue ID/US Taylor Jepson Ridgevue TJ
Roslyn NY/US Emily Sung Roslyn ES
Sage Hill CA Max Perin Sage Hill MP
Saratoga CA/US Arnav Garg Saratoga AG
Saratoga CA/US Howard Huang Saratoga HH
Saratoga CA/US Isha Kandlikar Saratoga IK
Scarsdale NY Alex Kahn Scarsdale AK
Scarsdale NY Caroline Shi Scarsdale CS
Shady Side PA/US Nichole Poltinnikov Shady Side NP
St Michael Albertville MN Cobin Szymanski St Michael Albertville CS
St Joseph's Prep PA/US Andrew Sergovic St Joseph's Prep AS
Strake Jesuit College Prep TX/US Ben Erdmann Strake Jesuit BE
Strake Jesuit College Prep TX/US David Herrera Strake Jesuit DH
Strake Jesuit College Prep TX/US Daniel Lee Strake Jesuit DL
Strake Jesuit College Prep TX/US Joseph Georges Strake Jesuit JG
Strake Jesuit College Prep TX/US Zion Dixon Strake Jesuit ZD
Strath Haven PA/US Ava Manaker Strath Haven AM
Stuyvesant NY/US Maxwell Zen Stuyvesant MZ
Syosset NY/US Amanda Huang Syosset AH
Tempe Prep AZ Connor Clark Tempe Prep CC
Thales Academy Rolesville NC/US Ethan Delves Thales Academy Rolesville ED
Bronx Science NY/US Dahlia Bekong Bronx Science DB
Bronx Science NY/US Jennifer Khosid Bronx Science JK
Bronx Science NY/US William Freedman Bronx Science WF
Harker CA Annmaria Antony Harker AA
Roeper MI/US Rosalyn Li Roeper RL
Woodlands TX/US Lulu Whitson Woodlands LW
Thomas Jefferson HSST VA/US Muhurto Rahman Thomas Jefferson HSST MR
Thomas Jefferson HSST VA/US Swesik Ramineni Thomas Jefferson HSST SR
Unionville PA/US Shaaz Nadeem Unionville SN
Walt Whitman MD/US Benjamin Waldman Walt Whitman BW
Walt Whitman MD/US Clarissa Branson Walt Whitman CB
Walt Whitman MD/US Toby Goldberg Walt Whitman TG
West Des Moines Valley IA Jalyn Wu West Des Moines Valley JW
West Des Moines Valley IA Kauai Cua West Des Moines Valley KC
West HS SLC UT/US Henry Zheng West HS SLC HZ
West Orange FL/US Nolan Maroth West Orange NM
West Orange FL/US Paris McKnight West Orange PM
William G. Enloe NC/US Anthony Cui William G. Enloe AC
William G. Enloe NC/US Anisha Roy William G. Enloe AR
William G. Enloe NC/US Kaitlyn Han William G. Enloe KH
Woodgrove VA/US Katia Holguin Woodgrove KH
Woodrow Wilson DC/US Leah Braden Woodrow Wilson LB
Woodrow Wilson DC/US Talia Ehrenberg Woodrow Wilson TE
Xaverian NY/US Ariana Scarpaci Xaverian AS