Yale University Invitational

2020 — Online, US
Field in Congress
291 entries
School Location Entry Code
Advanced Technologies NV Yee Tay Yee Tay
Advanced Technologies NV Aryan Mirchandani Aryan Mirchandani
Advanced Technologies NV Alejandro Gonzalez Alejandro Gonzalez
American Heritage Boca/Delray FL/US Carina Wang Carina Wang
American Heritage Boca/Delray FL/US Sean O'Leary Sean O'Leary
American Heritage Boca/Delray FL/US Javier Keough Javier Keough
American Heritage Boca/Delray FL/US Kiran Spencer Kiran Spencer
American Heritage Boca/Delray FL/US Michel Kaiser Michel Kaiser
American Heritage Boca/Delray FL/US Madison Resnick Madison Resnick
American Heritage Boca/Delray FL/US Cyrus Khorassani Cyrus Khorassani
American Heritage Plantation FL/US Rosa Wu Rosa Wu
American Heritage Plantation FL/US Aryan Ranjan Aryan Ranjan
American Heritage Plantation FL/US Umar Hussain Umar Hussain
Ardrey Kell NC Aditya Bulusu Aditya Bulusu
Asheville NC Katie Fiore Katie Fiore
Asheville NC Harini Kumar Harini Kumar
Battle Ground TN Mary Courtney Finn Mary Courtney Finn
Belen Jesuit Prep FL/US Carlos Perez Carlos Perez
Belen Jesuit Prep FL/US Maxton Torres Maxton Torres
Belen Jesuit Prep FL/US Nicolas Abreu Nicolas Abreu
Bellarmine College Prep CA/US Veer Juneja Veer Juneja
Bellarmine College Prep CA/US Neal Dwivedula Neal Dwivedula
Bellarmine College Prep CA/US Jason Cappelloni Jason Cappelloni
Bentonville AR Lukas Bacon Lukas Bacon
Bentonville AR Ameila Staggs Ameila Staggs
Blacksburg VA/US Rachel Guo Rachel Guo
Boston Latin MA/US Maya Nelson Maya Nelson
Brecksville Broadview Hts OH James Patrick James Patrick
Brecksville Broadview Hts OH Colette Sarli-Freeman Colette Sarli-Freeman
Broad Run VA/US Ben Bressette Ben Bressette
Broad Run VA/US Aaryan Kanhere Aaryan Kanhere
Brophy AZ/US Riley Oldani Riley Oldani
Cabot AR/US Brooke Decker Brooke Decker
Cary Acad NC/US Zan Hager Zan Hager
Cary Acad NC/US Jay Sagrolikar Jay Sagrolikar
Catholic Memorial MA Aidan Dever Aidan Dever
Catholic Memorial MA Timothy Elrod Timothy Elrod
Charles W. Flanagan FL/US Stacey Mwangi Stacey Mwangi
Charles W. Flanagan FL/US Christen Pineiro Christen Pineiro
Davis Senior CA/US Hayden Taillon Hayden Taillon
Desert Vista AZ/US Andy Lu Andy Lu
Desert Vista AZ/US Isaac Kan Isaac Kan
Desert Vista AZ/US Sita Sudhakar Sita Sudhakar
Desert Vista AZ/US Frida Gutierrez Frida Gutierrez
Desert Vista AZ/US Mohammad Nikahd Mohammad Nikahd
Dougherty Valley CA/US Samik Gupta Samik Gupta
Dougherty Valley CA/US Sahana Vivek Sahana Vivek
Dougherty Valley CA/US Mridul Prasad Mridul Prasad
Dougherty Valley CA/US Rani Vakharia Rani Vakharia
Dougherty Valley CA/US Divya Mehrotra Divya Mehrotra
Dreyfoos Arts FL Miles Wang Miles Wang
Dreyfoos Arts FL Sheevam Patel Sheevam Patel
Dreyfoos Arts FL Nirmit Chandan Nirmit Chandan
Dreyfoos Arts FL Tyler Wartmann Tyler Wartmann
Dreyfoos Arts FL Sofia Manocchio Sofia Manocchio
Dreyfoos Arts FL Christian Chantayan Christian Chantayan
Dreyfoos Arts FL Jayantha Kantamneni Jayantha Kantamneni
DuPont Manual KY/US Lauren Wood Lauren Wood
Dublin CA/US Pranav Garigipati Pranav Garigipati
Dublin CA/US Kaushal Ramalingam Kaushal Ramalingam
Durham NC/US Mayah Ding Mayah Ding
Durham NC/US Asia Crowley Asia Crowley
Durham NC/US Izzi Gershon Izzi Gershon
East Chapel Hill NC Helen Katz Helen Katz
East Ridge MN/US Clare McIntyre Clare McIntyre
East Ridge MN/US Alexandra Smith Alexandra Smith
El Camino Real Charter CA/US Alexandra Souris Alexandra Souris
El Camino Real Charter CA/US Michael Siedelman Michael Siedelman
El Camino Real Charter CA/US Vladimir Derbeshyan Vladimir Derbeshyan
Episcopal Collegiate AR/US Sophie Reynolds Sophie Reynolds
Evanston Twp IL/US Ahania Soni Ahania Soni
Evanston Twp IL/US Xavier Chick Xavier Chick
Evanston Twp IL/US Harrison Horrell Harrison Horrell
H D Jacobs IL Logan Ivey Logan Ivey
H D Jacobs IL Melanie Soheil Melanie Soheil
Hampton PA Marilia Schmitt Marilia Schmitt
Harlingen HS South TX/US Valeria Bautista Valeria Bautista
Hathaway Brown OH Olivia Boyer Olivia Boyer
Hathaway Brown OH Ayah Armanazi Ayah Armanazi
Hawken OH Rohan Desai Rohan Desai
Hawken OH Abhi Chundru Abhi Chundru
Highland Park IL Liza Tack Liza Tack
Highland Park IL Bailey Hara Bailey Hara
Highland Park IL Colin Chase Colin Chase
Highland Park IL Josh Gerber Josh Gerber
Highland Park IL Maeve Lovell Maeve Lovell
Highland Park IL Daniel Leshem Daniel Leshem
Highland Park IL Marco Friedman Marco Friedman
Highland Park IL David Friedland David Friedland
Highland Park IL Liv Bush-Moline Liv Bush-Moline
Hillsborough FL/US Eric Xie Eric Xie
Hillsborough FL/US Sanjan Gadde Sanjan Gadde
Hoover OH Emma Curd Emma Curd
Hoover OH Eliza Grand Eliza Grand
Jackson Hole WY/US William Aepli William Aepli
James Logan CA/US Tyler Luu Tyler Luu
James Logan CA/US Zhi Kee Lim Zhi Kee Lim
James Logan CA/US Shreya Singh Shreya Singh
James Logan CA/US Bhavita Peddi Bhavita Peddi
James Logan CA/US Aditya Chordiya Aditya Chordiya
James Logan CA/US Divyanshi Kukreja Divyanshi Kukreja
James Logan CA/US Mesha Mittanasala Mesha Mittanasala
John F. Kennedy CA Sara Faraj Sara Faraj
John F. Kennedy CA Sean Allin Sean Allin
John F. Kennedy IA Jeffrey Fuchs Jeffrey Fuchs
John F. Kennedy CA Joseph Maucieri Joseph Maucieri
Jupiter FL/US Reese Barrett Reese Barrett
Kenston OH Samantha Stephens Samantha Stephens
Lake Highland Prep FL/US Alan Chen Alan Chen
Lake Highland Prep FL/US Daniel Liu Daniel Liu
Lake Highland Prep FL/US Miya Okuda Miya Okuda
Lake Highland Prep FL/US Amelia Raden Amelia Raden
Lake Mary Prep FL Rhea Thakkar Rhea Thakkar
Lake Mary Prep FL Benjamin Barth Benjamin Barth
Lincoln OR/US Yixian Liu Yixian Liu
Lincoln OR/US Sadie Nelson Sadie Nelson
Lincoln OR/US Tara Subramaniam Tara Subramaniam
Little Rock Central AR/US Brennen Beck Brennen Beck
Loyola Blakefield MD/US Nathan Li Nathan Li
Loyola Blakefield MD/US Jakob Taylor Jakob Taylor
Loyola Blakefield MD/US Jack Matthews Jack Matthews
Loyola NY Emma Anderson Emma Anderson
Loyola NY Ishan Parasher Ishan Parasher
Loyola NY Katie Spillane Katie Spillane
Loyola NY Olivia Pasquerella Olivia Pasquerella
Manville NJ Conor Johnston Conor Johnston
Martin County FL/US Alex Wernick Alex Wernick
Martin County FL/US Connor Ehrich Connor Ehrich
Martin County FL/US Matthew Fleischer Matthew Fleischer
Millburn NJ/US Etasha Donthi Etasha Donthi
Millburn NJ/US Florence Shen Florence Shen
Millburn NJ/US Meher Harjani Meher Harjani
Millburn NJ/US Isaac Callahan Isaac Callahan
Millburn NJ/US Annabelle Zhang Annabelle Zhang
Milton Acad MA/US Nika Farokhzad Nika Farokhzad
Monte Vista CA Charles Gu Charles Gu
Monte Vista CA Akash Anand Akash Anand
Monte Vista CA Eston Kuwahara Eston Kuwahara
Monte Vista CA Anvith Nagarjuna Anvith Nagarjuna
Monte Vista CA Sabrina Brandeis Sabrina Brandeis
Naperville Central IL/US Joey Rubas Joey Rubas
Naperville Central IL/US Jonathan Wu Jonathan Wu
Naperville Central IL/US William Tong William Tong
Naperville North IL/US Jacob Cao Jacob Cao
Naperville North IL/US Varun Vaid Varun Vaid
Naperville North IL/US Zachary Wu Zachary Wu
Naperville North IL/US Gloria Baek Gloria Baek
Naperville North IL/US Jihoon Jimmy Baek Jihoon Jimmy Baek
Natick MA/US Noah Abji Noah Abji
Natick MA/US Akshaya Ravi Akshaya Ravi
Newton South MA/US Idan Miller Idan Miller
Newton South MA/US Matan Josephy Matan Josephy
Newton South MA/US Rohit Paradkar Rohit Paradkar
Northland Christian TX Sydney O'Connell Sydney O'Connell
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Caleb Emmanuel Caleb Emmanuel
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Nicolas Raffinengo Nicolas Raffinengo
Palo Alto CA Lucas Guan Lucas Guan
Palo Alto CA Alex Selwyn Alex Selwyn
Palo Alto CA Anaya Bhatt Anaya Bhatt
Palo Alto CA Jenni Solgaard Jenni Solgaard
Palo Alto CA Andrew Brodbeck Andrew Brodbeck
Palo Alto CA Madison Abbassi Madison Abbassi
Pembroke Pines Charter FL Reva Adi Reva Adi
Pembroke Pines Charter FL Vrinda Gupta Vrinda Gupta
Pembroke Pines Charter FL Rasika Sriram Rasika Sriram
Pembroke Pines Charter FL Samantha Lowe Samantha Lowe
Pembroke Pines Charter FL Sri Madabhushi Sri Madabhushi
Pembroke Pines Charter FL Jasmine Morales Jasmine Morales
Phoenix Country Day AZ Luca Prozzillo Luca Prozzillo
Phoenix Country Day AZ Michael Bendok Michael Bendok
Pine View FL Sonica Prakash Sonica Prakash
Plano West TX/US Neil Gupta Neil Gupta
Poly Prep Country Day NY/US Jasmine Kaur Jasmine Kaur
Poly Prep Country Day NY/US Marcos Perez Marcos Perez
Presentation CA/US Tia Colvert Tia Colvert
Presentation CA/US Caitlin Gorin Caitlin Gorin
Ransom Everglades FL Luca Campiani Luca Campiani
Ransom Everglades FL Matthew Gallagher Matthew Gallagher
Ransom Everglades FL Dashiell DeStefano Dashiell DeStefano
Redlands CA Adrian Baek Adrian Baek
Ridge NJ Joey Huang Joey Huang
Ridge NJ Bharat Sanka Bharat Sanka
Ridge NJ Ashwin Sasane Ashwin Sasane
Ridge NJ Shree Manivel Shree Manivel
Ridge NJ Reya Brahmbhatt Reya Brahmbhatt
Ridge NJ Michael Moschello Michael Moschello
Roslyn NY/US Hailee Youn Hailee Youn
Roslyn NY/US Sayem Kamel Sayem Kamel
Roslyn NY/US Jake Konigsberg Jake Konigsberg
St Mary's Hall TX/US Anish Beeram Anish Beeram
St Mary's Hall TX/US Henry Zachry Henry Zachry
Seven Lakes TX/US Natalie Pang Natalie Pang
Seven Lakes TX/US Camila Alatorre Camila Alatorre
Solon OH/US Dev Ahuja Dev Ahuja
Southlake Carroll TX Katy Lin Katy Lin
Spring Woods TX/US Jared Lee Jared Lee
Spring Woods TX/US Jesus Silva Jesus Silva
Spring Woods TX/US Matthew Lee Matthew Lee
St Joseph's Prep PA/US James Bole James Bole
St Joseph's Prep PA/US Jackson Maguire Jackson Maguire
Stuyvesant NY/US Andrea Li Andrea Li
Stuyvesant NY/US Alec Shafran Alec Shafran
Stuyvesant NY/US Drew Cassetty Drew Cassetty
Stuyvesant NY/US Daniel Archondo Daniel Archondo
Stuyvesant NY/US Rae Seong Jeong Rae Seong Jeong
Stuyvesant NY/US Satvik Agnihotri Satvik Agnihotri
Stuyvesant NY/US Zhaklene Sanders Zhaklene Sanders
Suncoast Comm FL Sophia Osborne Sophia Osborne
Syosset NY/US Unzel Tariq Unzel Tariq
Syosset NY/US Jeevan George Jeevan George
Syosset NY/US Krish Pamnani Krish Pamnani
Syosset NY/US Krishiv Dhupar Krishiv Dhupar
Bronx Science NY/US Sadie Karp Sadie Karp
Bronx Science NY/US Steven Teh Steven Teh
Bronx Science NY/US Ria Anandjee Ria Anandjee
Bronx Science NY/US Thomas Bakos Thomas Bakos
Bronx Science NY/US Iskander Khan Iskander Khan
Bronx Science NY/US Kellen Knight Kellen Knight
Bronx Science NY/US Samuel Stille Samuel Stille
Bronx Science NY/US Sudiptha Paul Sudiptha Paul
Bronx Science NY/US Timothy Brett Timothy Brett
Bronx Science NY/US Arjun Mazumdar Arjun Mazumdar
Bronx Science NY/US Zubayer Mahbub Zubayer Mahbub
Bronx Science NY/US Angelena Bougiamas Angelena Bougiamas
Bronx Science NY/US Taj Jethwani-Keyser Taj Jethwani-Keyser
Harker CA Daniel Lin Daniel Lin
Harker CA Jason Monaghan Jason Monaghan
Potomac VA/US Kaitlyn Maher Kaitlyn Maher
Potomac VA/US Shelby Wilcox Shelby Wilcox
Potomac VA/US Alexander Joel Alexander Joel
Quarry Lane CA/US Nitika Kurma Nitika Kurma
Thomas Edison Energy Smart Charter NJ/US Sarang Patki Sarang Patki
Thomas Jefferson HSST VA/US Jay Siva Jay Siva
Thomas Jefferson HSST VA/US John Lee John Lee
Thomas Jefferson HSST VA/US Jordan Lee Jordan Lee
Thomas Jefferson HSST VA/US Niki Khare Niki Khare
Thomas Jefferson HSST VA/US Dhruv Kalsi Dhruv Kalsi
Thomas Jefferson HSST VA/US Liam Reaser Liam Reaser
Thomas Jefferson HSST VA/US Patrick Bai Patrick Bai
Thomas Jefferson HSST VA/US Vivikta Rao Vivikta Rao
Thomas Jefferson HSST VA/US Esha Karlekar Esha Karlekar
Thomas Jefferson HSST VA/US Zaeem Qureshi Zaeem Qureshi
Thomas Jefferson HSST VA/US Hasita Nalluri Hasita Nalluri
Thomas Jefferson HSST VA/US Simrith Ranjan Simrith Ranjan
Thomas Jefferson HSST VA/US William Gutierrez William Gutierrez
Thomas Jefferson HSST VA/US Bharath Dileepkumar Bharath Dileepkumar
Thomas Jefferson HSST VA/US Samanvitha Dammalapati Samanvitha Dammalapati
Timpanogos UT/US Isaac Nuttall Isaac Nuttall
Union Catholic NJ/US Arminder Singh Arminder Singh
Unionville PA/US Suhan Neema Suhan Neema
University HS, Irvine CA/US Ruijia Wang Ruijia Wang
Vanguard College Prep TX Cooper Lacy Cooper Lacy
Vanguard College Prep TX Isaac Saadi Isaac Saadi
Vanguard College Prep TX Leang Chhay Leang Chhay
Vanguard College Prep TX Karissa Kuhl Karissa Kuhl
W B Ray TX Laura Li Laura Li
W B Ray TX Katy Thorpe Katy Thorpe
W B Ray TX Genevieve Cox Genevieve Cox
W B Ray TX Baleigh Bedford Baleigh Bedford
W B Ray TX Daniel Gardiner Daniel Gardiner
W B Ray TX Roopa Bindingnavele Roopa Bindingnavele
Walt Whitman MD/US Grace Kim Grace Kim
Walt Whitman MD/US Tej Patel Tej Patel
Walt Whitman MD/US Ela Shroff Ela Shroff
Walt Whitman MD/US Jeannie She Jeannie She
Walt Whitman MD/US Matthew Eisner Matthew Eisner
Walt Whitman MD/US Alexandra Masi Fleytas Alexandra Masi Fleytas
Washburn Rural KS/US Evander Davis Evander Davis
Wellington FL Carolina Aguilera-Garza Carolina Aguilera-Garza
West Broward FL/US Justin Gonzalez Justin Gonzalez
West HS SLC UT/US Olivia Hoffmann Olivia Hoffmann
West Orange FL/US Olivia Klepk Olivia Klepk
Western FL/US Alexis Lass Alexis Lass
Western FL/US Moosa Naeem Moosa Naeem
Western FL/US Gianna Colby Gianna Colby
Western FL/US Valerie Leon Valerie Leon
Western FL/US Perry Gilberd Perry Gilberd
Western FL/US Dalton Longstreth Dalton Longstreth
Wichita East KS/US Aditya Joshi Aditya Joshi
Wichita East KS/US Anjali Singh Anjali Singh
Wichita East KS/US Jaan Mansoor Jaan Mansoor
William G. Enloe NC/US Ellen Zeng Ellen Zeng
William G. Enloe NC/US Eesha Barua Eesha Barua
William G. Enloe NC/US Vansh Gogoi Vansh Gogoi
Winston Churchill TX/US Conner Jacobson Conner Jacobson
Xaverian NY/US Alina Yu Alina Yu
Xaverian NY/US Ryan Healy Ryan Healy
Xaverian NY/US Susanna Fox Susanna Fox
Xaverian NY/US Galilee Best Galilee Best
Xaverian NY/US Maria Chabanov Maria Chabanov
Xaverian NY/US Michael Lustri Michael Lustri