49th Harvard National Forensics Tournament

2023 — Cambridge, MA/US
Field in Humorous Interp
136 entries
Institution Location Entry Code
Christ the King NY/US Adonis Cusu AAF 3000
Apple Valley MN/US Mfaz Mohamed Ali AAW 3000
QD Learning CA/US Helen Fang AB 3000
QD Learning CA/US Alan Fang AB 3001
QD Learning CA/US Eric Chang AB 3002
QD Learning CA/US Nathan Han AB 3003
Dripping Springs TX/US Josie Krajecki AR 3001
Strath Haven PA/US Supraja Sudarsan AS 3000
Eagan MN/US Anushka Aravindan AZ 3000
Spring Woods TX/US Nadia Esatell BC 3000
Little Rock Central AR/US Matthew Hunter BE 3000
Summit NJ/US Ben Schachne Ben Schachne
Tuloso Midway TX/US Hannah Henderson BK 3000
Tuloso Midway TX/US Marc Miller BK 3001
Tuloso Midway TX/US Alyssa Spalek BK 3002
Tuloso Midway TX/US Chrisiana Turcios BK 3003
Tuloso Midway TX/US Jodie Perez BK 3004
Tulsa Washington OK Rachel Hamby BN 3000
Plano East TX/US Tristan Ramon BP 3001
Desert Vista AZ/US Gwyneth Doebbeling BR 3000
Purvis MS/US Katherine Ladner BZ 3000
Purvis MS/US Kelby Wingo BZ 3001
Portland TN/US Mia Humphrey CK 3000
Nova FL/US Erin Bergquist CL 3000
Denver East CO/US Gracie Kasper CN 3000
Newark Central NJ/US Faiqah Oladejo ED 3002
West Broward FL/US Nicholas Lago EF 3000
West Broward FL/US Sophia Cepeda EF 3001
West Broward FL/US Gianni Garcia EF 3002
American Heritage Palm Beach FL/US Eli Levy Eli Levy
Summit NJ/US Charlie Zucker EN 3000
Summit NJ/US Sarah Walsh EN 3001
Summit NJ/US Jack Howson EN 3002
Summit NJ/US Clara Schulz EN 3003
Summit NJ/US Matt Krunnfusz EN 3005
Summit NJ/US Lydia Moore EN 3007
Bellevue West NE/US Andrew Hedin EX 3000
Phoenix Country Day AZ/US Siddharth Vadnerkar FE 3001
Alief Elsik TX/US Kaden Sanders FR 3000
Alief Elsik TX/US Abigail Egbujor FR 3001
Holy Trinity Episcopal FL/US Katie Mathews GD 3000
Christopher Columbus FL/US Victor Barreda GG 3000
Montville NJ/US Ananya Bhat GJ 3000
Lake Highland Prep FL/US Shennelly Goonetilleke GT 3000
Grapevine TX/US Katy Deml HA 3000
Grapevine TX/US Signy Ackermann HA 3001
Grapevine TX/US Malia Radigan HA 3003
Reagan TX/US May Fornaris HB 3000
Reagan TX/US Cassidy Reynolds HB 3001
St Mary's Hall TX/US Kate Van Zandt HM 3000
St Mary's Hall TX/US Ben Cruz HM 3001
St Mary's Hall TX/US Noor Shamieh HM 3002
St Mary's Hall TX/US Sawyer Beach HM 3003
Holy Ghost Prep PA/US Conner Kohler ID 3001
St Thomas More LA/US Viviana Colmenarez IJ 3000
St Thomas More LA/US Bella Biddick IJ 3001
Petal MS/US Mia Denner IK 3000
American Heritage Broward FL/US Kennedy Hack-Juman IY 3000
American Heritage Broward FL/US Medha Balaji IY 3001
American Heritage Broward FL/US Saanya Dham IY 3002
American Heritage Broward FL/US Jaimee Canalejo IY 3004
Milton Acad MA/US Alexa Burton JB 3000
Milton Acad MA/US Callum Hegarty JB 3001
Milton Acad MA/US Eli Berk JB 3002
Milton Acad MA/US Abby Rochelle JB 3004
East Ridge MN/US Zoe Sellner-Keer JK 3000
West Springfield VA/US Ryan Ponmakha JM 3000
Hastings TX/US Caleb Adams JX 3000
Hastings TX/US Victory Okoroji JX 3001
Village TX/US Caleb Anstee JY 3000
Potomac VA/US Natalie Roots-Nowakowski JZ 3000
Potomac VA/US Elizabeth Forster JZ 3001
Potomac VA/US Hannah De Souza JZ 3002
Potomac VA/US Graeme Evans JZ 3003
Lakeville North MN/US Avery Bartlett KC 3000
Lakeville North MN/US Aiden Clayburn KC 3001
Lakeville North MN/US Benjamin Montbriand KC 3002
Syosset NY/US Sean Kane KF 3000
Barringer NJ/US Victor Quiñones KJ 3000
Hunter NY/US Maggie Kwan KP 3000
Munster IN Anna Raycroft KS 3000
Munster IN Tara Gaither KS 3001
Elizabeth NJ/US Mateo Bermudez KZ 3000
Elizabeth NJ/US Marisa Fuentes KZ 3001
Stuyvesant NY/US Ethan Khosh LC 3000
Stuyvesant NY/US Arshia Mazumder LC 3001
Dutchtown LA/US Rylee Matusicky LL 3000
Sequoyah GA/US Anjali Gavalas LN 3000
Sequoyah GA/US Lily Carras LN 3001
Eastview MN/US Sahiti Atluri LS 3000
Eastview MN/US Ian Machalek LS 3001
Eastview MN/US Maxwell Espena LS 3002
Plano West TX/US Walker Blackwell LX 3000
Plano West TX/US Jiaxi Jesse He LX 3002
Bronx Science NY/US Noah Horn MA 3001
Bronx Science NY/US Tallulah Sarig MA 3002
North Allegheny PA/US Yibai Li MC 3000
James Logan CA Unnati Seshadri MR 3000
James Logan CA Emily Fortunak MR 3001
Cardinal Gibbons FL Samantha Handyside MY 3000
Cardinal Gibbons FL Nathan Himawan MY 3001
Cardinal Gibbons FL Anthony Avello MY 3002
Ft Lauderdale FL/US Christopher Ibarra Martinez NC 3000
Marshall MN/US Maddy Van Keulen ND 3000
Marshall MN/US Connor Martinson ND 3001
Marshall MN/US Mary Lanoue ND 3002
Mt. SAC Early CA/US Joaquin Martinez NG 3000
Chanhassen MN/US Kyle Yumul NN 3000
Shrewsbury MA/US Sareena Kansra OT 3000
Pennsbury PA/US Daniel Kim PA 3000
Ridge NJ/US Alice Yeo PD 3000
St Andrew's Episcopal MS/US Brooks Maier PH 3000
Granada Hills Charter CA/US Stephanie Dinh QZ 3000
Granada Hills Charter CA/US Savanna Kimball QZ 3001
Koch Independent TX/US Nicholas Koch RE 3000
Seven Lakes TX/US Linda Wu SH 3000
Pembroke Pines Charter FL/US Shivraj Singh Shivraj Singh
Phoenix Country Day AZ/US Aaryan Wadwekar Sid Vadnerkar
St Cloud Tech MN Dawson Pape SP 3000
St Cloud Tech MN Hannah Rudningen SP 3001
St Cloud Tech MN Penelope Carpenter SP 3002
Hector G Godinez Fundamental CA/US Isabelle Lung TG 3000
Hector G Godinez Fundamental CA/US Katie Le TG 3001
Hector G Godinez Fundamental CA/US Nina Nguyen TG 3002
New West Charter CA/US Giselle Lipsky TP 3000
Northstar Academy HS - Newark NJ/US Amya Martinez VE 3000
Moorhead MN/US Greta Homuth WD 3000
Moorhead MN/US Olivia Dahlberg WD 3001
Moorhead MN/US Tate Horan WD 3002
Moorhead MN/US Ashlyn Kanuch WD 3003
Jordan TX/US Sahil Lalani WF 3000
Jordan TX/US Neha Surendar WF 3001
Santa Ana CA/US Natalia Pedraza YE 3000
Santa Ana CA/US Bryan Juarez YE 3001
Middle CA/US Anthony Ayala YR 3000
Century CA/US Gael Aguilar ZA 3000