49th Harvard National Forensics Tournament

2023 — Cambridge, MA/US
Field in Dramatic Interp
193 entries
Institution Location Entry Code
Apple Valley MN/US Fadumo Dolal AAW 2000
Apple Valley MN/US Jihan Abdi AAW 2001
Apple Valley MN/US Hibaq Hassan AAW 2002
QD Learning CA/US Iris Wang AB 2000
QD Learning CA/US Jessica Yang AB 2001
QD Learning CA/US Alisa Chang AB 2002
Brophy AZ/US Evan Rivera AD 2000
Brophy AZ/US Hope Smith AD 2001
Thomas Jefferson HSST VA/US Shikha Raghuram AL 2000
Dripping Springs TX/US Alicia Hernandez AR 2000
Dripping Springs TX/US Jake Broyles AR 2001
Brentwood TN Michaela Adkins AX 2000
Eagan MN/US Jeune Hagape AZ 2000
Eagan MN/US Kaitlyn Fisher AZ 2001
Eagan MN/US Harshita Nandyala AZ 2002
Spring Woods TX/US Ambar Diaz BC 2000
Spring Woods TX/US Isaiah Liggins BC 2001
Spring Woods TX/US julianna sanchez BC 2002
Spring Woods TX/US Joaquin Silva BC 2003
Tuloso Midway TX/US James Garcia BK 2000
Tuloso Midway TX/US Alyssa Spalek BK 2001
Tuloso Midway TX/US Jordan Laningham BK 2002
Tulsa Washington OK Emma Barnes BN 2000
Tulsa Washington OK Maya Velazquez BN 2001
Desert Vista AZ/US Gwyneth Doebbeling BR 2000
Santa Ana CA/US Britani Casanova Britani Casanova
Cary Acad NC/US Andrew Lim BW 2001
Brophy AZ/US Campbell Brown Campbell Brown
McClintock AZ/US Cedar Arevalo Cedar Arevalo
Delbarton NJ/US Nicolas Scola CJ 2000
Delbarton NJ/US Emmet Price CJ 2001
Delbarton NJ/US Kevin Giblin CJ 2002
Portland TN/US Keylee Newsome CK 2000
Nova FL/US Giordano Rodriguez CL 2000
Asheville NC/US Sofia Costanzo DL 2000
Asheville NC/US McKenzie Acton DL 2001
Palm Beach Independent FL/US Angelia Capalbo DY 2000
Palm Beach Independent FL/US Emily Singer DY 2001
McClintock AZ/US Sullivan Schwab DZ 2000
McClintock AZ/US Aniyah Judkins DZ 2001
McClintock AZ/US Sophia Moreno DZ 2003
James Bowie TX/US Javier Lozano EC 2000
Newark Central NJ/US Micah Acolatse ED 2000
Newark Central NJ/US Ayomide Adekoya ED 2001
Newark Central NJ/US Mary Nabulya ED 2003
Newark Central NJ/US Christvie Golo ED 2004
Newark Central NJ/US Deborah Edohwokui ED 2005
Newark Central NJ/US Miriam Divo ED 2007
West Broward FL/US Gianni Garcia EF 2000
West Broward FL/US Madysen Gomez EF 2001
West Broward FL/US Salomon Mitrani EF 2002
West Broward FL/US Isabella Piazzese EF 2003
McDowell PA/US Talia Hillen EM 2000
McDowell PA/US Elisabeth Rankin EM 2001
Summit NJ/US Ella Szabados EN 2000
Summit NJ/US Scarlet Bale dyer EN 2001
Summit NJ/US Henry Reising EN 2002
Summit NJ/US Evan Markowitz EN 2003
Summit NJ/US Ainsley Valerio EN 2004
Summit NJ/US Rory Gingeleskie EN 2005
Summit NJ/US Angelina Tung EN 2006
Windward CA/US Meiyi Wang ES 2000
Bellevue West NE/US Alexis Dinverno EX 2000
Acton-Boxborough MA/US Aditri Balaji EY 2000
Scarsdale NY/US Abigail Underweiser FC 2000
Phoenix Country Day AZ/US Samantha Horlick FE 2000
Alief Elsik TX/US Oluwadara Adebanjo FR 2000
Alief Elsik TX/US Gabriel Ajaegbu FR 2001
Alief Elsik TX/US Joy Ajaegbu FR 2002
Holy Trinity Episcopal FL/US Brooke Ramnath GD 2000
Christopher Columbus FL/US Victor Barreda GG 2000
Memorial TX/US Zeina Saghiyyah GN 2000
Memorial TX/US Tamara Bandak GN 2001
Lake Highland Prep FL/US Miraya Ranawat GT 2000
Stoneman Douglas FL/US Aisha Hashmi GZ 2000
Grapevine TX/US Katy Deml HA 2000
Grapevine TX/US Ellis Wesley HA 2001
Grapevine TX/US Davis Marino HA 2002
Grapevine TX/US Asya Tutwiler HA 2004
Reagan TX/US Mia Annillo HB 2000
Reagan TX/US Katie Eanes HB 2001
Reagan TX/US May Fornaris HB 2002
Reagan TX/US Kyra Yiannos HB 2003
American Heritage Palm Beach FL/US Caitlin Yaralli HD 2001
St Mary's Hall TX/US Adele Davidson HM 2000
St Mary's Hall TX/US Kate Van Zandt HM 2001
St Mary's Hall TX/US Ana Cruz HM 2002
Regis NY/US Avery Espiritu IC 2000
Regis NY/US Johnathan Bernadeau IC 2001
Holy Ghost Prep PA/US Dylan Bolognone ID 2003
St Thomas More LA/US Rudy Toranto IJ 2001
Petal MS/US Jayna Cummins IK 2000
American Heritage Broward FL/US Diane Li IY 2000
American Heritage Broward FL/US Sophie Simon IY 2001
Woodbury MN Maggie Gessner IZ 2000
University CO/US Tagan Garcia JA 2000
Milton Acad MA/US Fernando Paiz JB 2000
Milton Acad MA/US Ella Goldberg JB 2001
Neenah WI/US Vincent Gallatin JD 2001
Hastings TX/US Aminat Agbaje JX 2000
Village TX/US Caleb Anstee JY 2000
Village TX/US Adeline Mai JY 2001
Lakeville North MN/US Alice Stanford KC 2000
Lakeville North MN/US Aiden Clayburn KC 2001
Syosset NY/US Jenna Kurmemaj KF 2000
Syosset NY/US Heer Mehta KF 2001
Syosset NY/US Alan Huang KF 2002
Barringer NJ/US Mitchel Elusanmi KJ 2000
Munster IN Ava Fefferman KS 2000
Elizabeth NJ/US Yeimy Noboa KZ 2000
Stuyvesant NY/US Melia Moore LC 2000
Dutchtown LA/US Hunter Sparachino LL 2000
Dutchtown LA/US Mary Katherine Monier LL 2001
Dutchtown LA/US Ruby Manley LL 2002
Sequoyah GA/US Lee Perryman LN 2000
Eastview MN/US Cailin Mayotte LS 2000
Eastview MN/US Madeline Severson LS 2001
Winston Churchill TX/US Emma Abbott LT 2000
Winston Churchill TX/US Alicia Trevino LT 2001
Plano West TX/US Walker Blackwell LX 2000
Plano West TX/US Max Blackwell LX 2001
Plano West TX/US Anika Iyer LX 2002
Mercyhurst Prep PA/US Kyla Dunn LZ 2000
Roseville Area MN/US Elanor Nymoen MN 2000
Roseville Area MN/US Edward Tidball MN 2001
James Logan CA/US Desi Hamza MR 2000
James Logan CA/US Jacob Nguyen MR 2001
James Logan CA/US Awesta Amiri MR 2002
James Logan CA/US Saivi Sahijpal MR 2003
James Logan CA/US Krish Lal MR 2004
James Logan CA/US Nihal Mareedu MR 2005
Natrona County WY/US Cassidy Baedke MT 2000
Natrona County WY/US Samantha McCarty MT 2001
Marshall MN/US Isaiah Brusven ND 2000
Marshall MN/US Lillian Guggisberg ND 2001
Marshall MN/US Lydia Weverka ND 2002
Marshall MN/US Naomi Schroeoder ND 2003
Marshall MN/US November Paw ND 2004
Marshall MN/US Sophia Gaul ND 2005
Mt. SAC Early CA/US Vanessa Ramos-Garcia NG 2000
Chanhassen MN/US Sophia Grancarich NN 2000
Shrewsbury MA/US Adele Fuzaylov OT 2000
Southern Lehigh PA/US Kylie Baker OY 2000
Southern Lehigh PA/US Bennet Bronfenbrenner OY 2001
Neenah WI/US Parker De Deker Parker De Deker
Ridge NJ/US Alyssa Kim PD 2000
St Andrew's Episcopal MS/US Jasleen Rekhi PH 2000
St Andrew's Episcopal MS/US Hannah Moore PH 2002
St Andrew's Episcopal MS/US Arian Lee Adams PH 2004
Fordham Prep NY/US Benedict Hooper PY 2000
Fordham Prep NY/US John Barisano PY 2001
Granada Hills Charter CA/US Sophie Eli QZ 2001
Koch Independent TX/US Nicholas Koch RE 2000
St Thomas Aquinas FL/US Cady Hasan SA 2000
Newark Central NJ/US Samuel Thomas Samuel Thomas
Seven Lakes TX/US Mariana De la Garza SH 2000
Seven Lakes TX/US Victoria Hu SH 2001
St Cloud Tech MN Stella Gauerke SP 2000
St Cloud Tech MN Ella Roggeman SP 2001
St Cloud Tech MN Dawson Pape SP 2002
Cypress Creek TX/US Michelle Duran TA 2000
Cypress Creek TX/US Olivia Cantu TA 2001
duPont Manual HS Youth Performing Arts KY/US Saveer Jain TC 2000
Hector G Godinez Fundamental CA/US Katie Le TG 2000
New West Charter CA/US Laila Dixon TP 2000
Walpole MA/US Bhakti Belle UJ 2000
Walpole MA/US Bridget Ryan UJ 2001
Roseville Area MN/US Valentine Merritt Valentine Merritt
Northstar Academy HS - Newark NJ/US Amaya Wilson VE 2001
Northstar Academy HS - Newark NJ/US Eniola Ayankola VE 2002
Northstar Academy HS - Newark NJ/US Miriam Tarraf VE 2003
Northstar Academy HS - Newark NJ/US Rachel Dunlap VE 2004
Moorhead MN/US Sam Schaefer WD 2000
Moorhead MN/US Tate Horan WD 2001
Moorhead MN/US Finn Larson WD 2002
Moorhead MN/US Maya Weiler WD 2003
Moorhead MN/US Hameedah Oladele WD 2004
Moorhead MN/US India Carlson WD 2005
Santa Ana CA/US Bryan Juarez YE 2000
Santa Ana CA/US Julio Diaz YE 2001
Santa Ana CA/US Kiahra Simmons YE 2002
Santa Ana CA/US Fernanda Meza YE 2003
Santa Ana CA/US Jayden Balbuena Valles YE 2004
Santa Ana CA/US Anna Fierro YE 2006
Santa Ana CA/US Kassandra Rios YE 2007
Middle CA/US Victoria Higareda YR 2000
Middle CA/US Ashley Andrade YR 2001
Middle CA/US Ruby Ortega YR 2002
Middle CA/US Denise Loaiza YR 2003
Century CA/US Gael Aguilar ZA 2000
Advanced Learning Academy (hs) CA/US Nora Santoyo Lopez ZE 2000
Taravella FL/US Paige Alexandre ZZ 2000
Taravella FL/US Mylani Xirinachs ZZ 2001