New York City Invitational Debate and Speech Tournament

2018 — Bronx, NY/US
Field in Lincoln-Douglas Debate
164 entries
School Locale Entry Code
Acton Boxborough RHS Independent En MA/US Matthew Liu Acton Boxborough RHS Independent Entry ML
American Heritage Boca/Delray HS FL/US Nikita Tanguturi American Heritage Boca/Delray NT
American Heritage Plantation HS FL/US Anika Dham American Heritage Plantation AD
American Heritage Plantation HS FL/US Benjamin Geller American Heritage Plantation BG
American Heritage Plantation HS FL/US Perry Beck American Heritage Plantation PB
American Heritage Plantation HS FL/US Robert Gillespie American Heritage Plantation RG
Bergen County Academies NJ/US Elizabeth (Hye In) Lee Bergen County Academies EL
Bergen County Academies NJ/US Maria Savransky Bergen County Academies MS
Blair Academy NJ/US Arjun Chopra Blair AC
Brentwood School CA/US Dylan Liu Brentwood DLi
Brentwood School CA/US Katie Raphaelson Brentwood KR
Brentwood School CA/US Linus Epstein Brentwood LE
Brentwood School CA/US Paola Santos Brentwood PS
Brentwood School CA/US Ryan Younger Brentwood RY
Brentwood School CA/US Sierra Houegban Brentwood SH
Brentwood School CA/US Sophie Rubin Brentwood SR
Byram Hills HS NY/US Luke Gastelu Byram Hills LG
Byram Hills HS NY/US Lindsey Perlman Byram Hills LP
Byram Hills HS NY/US Talia Dinstein Byram Hills TD
Cambridge Rindge and Latin MA/US Andrew Garber Cambridge Rindge and Latin AG
Catonsville HS MD/US Alexander Torrez Catonsville AT
Catonsville HS MD/US Nate Frankel Catonsville NF
Chantilly Independent VA/US Aaron Lin Chantilly Independent AL
Chantilly Independent VA/US T.J. Maher Chantilly Independent TM
Charlotte Catholic HS NC/US Campbell Morrison Charlotte Catholic CM
Charlotte Catholic HS NC/US David Edwards Charlotte Catholic DE
Charlotte Catholic HS NC/US Luke Slota Charlotte Catholic LS
Chatfield Senior High CO/US Kate Marin Chatfield Senior KM
Collegiate School NY/US Christopher Wong Collegiate CW
Corner Canyon HS UT/US Tiffany Brailow Corner Canyon TB
Cypress Bay HS FL/US Charles Seldin Cypress Bay CS
Cypress Bay HS FL/US Garrett Bishop Cypress Bay GB
Dallastown PA/US Emily White Dallastown EW
Dallastown PA/US Nevin Kara Dallastown NK
Davis Senior HS CA/US Elise Turkovich Davis Senior ET
DuPont Manual High School KY/US Jennifer Xu DuPont Manual JX
DuPont Manual High School KY/US Pranav Kanmadikar DuPont Manual PK
Edgemont HS NY/US Anuj Jain Edgemont AJ
Edgemont HS NY/US Helena Lew-Kiedrowska Edgemont HL
Edgemont HS NY/US Jade Jang Edgemont JJ
Edgemont HS NY/US Lily Cai Edgemont LC
Edgemont HS NY/US Riya Ganpati Edgemont RG
Harrison NY/US Anthony Kang Harrison AK
Harrison NY/US Ava Zinman Harrison AZ
Harrison NY/US Eli Lapkin Harrison EL
Harrison NY/US Giovanni Cutri Harrison GC
Harrison NY/US Rebecca Anderson Harrison RA
Harrison NY/US Sonali Nicola Harrison SN
Hunter College NY/US David Solecki Hunter DS
Hunter College NY/US Kenneth Chen Hunter KC
Hunter College NY/US Nate Kruger Hunter NK
Hunter College NY/US Scott Klein Hunter SK
Interlake WA/US Megan Wu Interlake MW
King High School FL/US Arjan Kang King AK
King High School FL/US Manish Bhatta King MB
La Salle College HS PA/US James Magee La Salle JM
La Salle College HS PA/US Tyler Wood La Salle TW
Lake Highland Preparatory FL/US Abby Morris Lake Highland Prep AM
Lake Highland Preparatory FL/US Jaya Dayal Lake Highland Prep JD
Lake Highland Preparatory FL/US Julia Wu Lake Highland Prep JW
Lake Highland Preparatory FL/US Madi Crowley Lake Highland Prep MC
Lake Highland Preparatory FL/US Meghana Srinivasa Lake Highland Prep MS
Lake Highland Preparatory FL/US Parnika Agrawal Lake Highland Prep PA
Lake Highland Preparatory FL/US Sachin Shah Lake Highland Prep SS
Lake Mary High School FL/US Hannah Swalina Lake Mary HS
Lake Mary High School FL/US Vik Bilakanti Lake Mary VB
Lake Mary High School FL/US Zoya Mukherjee Lake Mary ZM
Lake Travis High School TX/US Beckett Larcher Lake Travis BL
Lexington HS MA/US Avery Fortier Lexington AF
Lexington HS MA/US Evan Li Lexington EL
Lexington HS MA/US Jeong-Wan Choi Lexington JC
Lexington HS MA/US Janet Mariadoss Lexington JM
Lexington HS MA/US Simran Gandhi Lexington SG
Lexington HS MA/US Yianni Zavaliagkos Lexington YZ
Manchester Essex Regional HS MA/US Emerson Kahle Manchester Essex EK
Millburn High School NJ/US Ashna Gaglani Millburn AG
Millburn High School NJ/US Amanda Huang Millburn AH
Millburn High School NJ/US Anusha Veluri Millburn AV
Millburn High School NJ/US Arthur Wayne Millburn AW
Millburn High School NJ/US Hannah Rubinstein Millburn HR
Millburn High School NJ/US Kevin Wang Millburn KW
Millburn High School NJ/US Tejas Gupta Millburn TG
Montgomery Blair MD/US Clark Zhang Montgomery Blair CZ
Montgomery Blair MD/US Peter Zhang Montgomery Blair PZ
Montville NJ/US Aditya Sharma Montville AS
Montville NJ/US Nikhil Ganesh Montville NG
Needham HS MA/US Zachary Lu Needham ZL
New Trier High School IL/US Emma Mansour New Trier EM
New Trier High School IL/US Keara McLaughlin New Trier KM
New Trier High School IL/US Patrick Tolan New Trier PT
New Trier High School IL/US William Thornton New Trier WT
Newark Science NJ/US Shah Bano Newark Science SB
Newark Science NJ/US Simone Braithwaite Newark Science SBr
Newark Science NJ/US Temitope Ogundare Newark Science TO
Newtown High School CT/US Stephanie Cobb Newtown SC
Newtown High School CT/US Shivani Mendiratta Newtown SM
Niskayuna High School NY/US Shreyas Ramanujam Niskayuna SR
Oak Hall FL/US Kumail Zaidi Oak Hall KZ
Pennsbury HS PA/US Carolyn Zou Pennsbury CZ
Phillips Academy Andover MA/US Tiffany Chang Phillips Academy Andover TC
Pinnacle HS AZ/US Kristen Arnold Pinnacle KA
Poly Prep Country Day School NY/US David Bogner Poly Prep Country Day DB
Princeton NJ/US Daniel Lin Princeton DL
Princeton NJ/US Daniel Shahab Princeton DS
Princeton NJ/US Isabella Phillips Princeton IP
Princeton NJ/US Vedansh Chauhan Princeton VC
Ridge High School NJ/US Alan Liu Ridge AL
Ridge High School NJ/US Alexander Smyth Ridge AS
Ridge High School NJ/US Marko Cukar Ridge MC
Ridgewood HS Independent NJ/US Nathan Fallin Ridgewood NF
Roslyn HS NY/US Asher Bykov Roslyn AB
Roslyn HS NY/US Brandon Lee Roslyn BL
Roslyn HS NY/US Ryan Kim Roslyn RK
Santa Monica High School CA/US Rex Evans Santa Monica RE
Scarsdale HS NY/US Curtis Chang Scarsdale CC
Scarsdale HS NY/US Matthew Sussman Scarsdale MS
Scarsdale HS NY/US Sanjana Bhatnagar Scarsdale SB
Scarsdale HS NY/US Sally Ho Scarsdale SH
Scarsdale HS NY/US Wolf Cukier Scarsdale WC
Scarsdale HS NY/US Will Musoff Scarsdale WM
Stanford OHS Independent CA/US Asher Towner Stanford OHS Independent AT
Strath Haven PA/US Aida Ruan Strath Haven AR
Strath Haven PA/US William Lee Strath Haven WL
Stuyvesant HS NY/US Claire Liu Stuyvesant CL
Stuyvesant HS NY/US Gallo Patel Stuyvesant GP
Stuyvesant HS NY/US Sarai Pridgen Stuyvesant SP
Stuyvesant HS NY/US Winnie Huang Stuyvesant WH
Success Academy Manhattan HS NY/US Bintou Cisse Success Academy Manhattan BC
Success Academy Manhattan HS NY/US Chase Earland Success Academy Manhattan CE
Success Academy Manhattan HS NY/US Lala Diallo Success Academy Manhattan LD
Success Academy Manhattan HS NY/US Silma Bathily Success Academy Manhattan SB
Success Academy Manhattan HS NY/US Tajaih Robinson Success Academy Manhattan TR
Syosset HS NY/US Michael Wang Syosset MW
Syosset HS NY/US Ronit Dhulia Syosset RD
The Bronx High School Of Science NY/US Julian Bekong Bronx HS Of Science JB
The Bronx High School Of Science NY/US William Freedman Bronx HS Of Science WF
The Quarry Lane School CA/US Kalyani Valiyaveettil Quarry Lane KV
The Quarry Lane School CA/US Saianurag Karavadi Quarry Lane SK
The Quarry Lane School CA/US Vineela Gogineni Quarry Lane VG
The Quarry Lane School CA/US Zachary Davis Quarry Lane ZD
Unionville PA/US Devin Jiang Unionville DJ
Unionville PA/US Luke Ittyachen Unionville LI
Walt Whitman MD/US Alex Brodie Walt Whitman AB
Walt Whitman MD/US Benjamin Waldman Walt Whitman BW
Walt Whitman MD/US Cassandra Branson Walt Whitman CB
Walt Whitman MD/US Clarissa Branson Walt Whitman CBr
Walt Whitman MD/US Daniel Harris Walt Whitman DH
Walt Whitman MD/US Heather Wang Walt Whitman HW
Walt Whitman MD/US Jp Marquardt Walt Whitman JM
West Broward Independent FL/US Ethan Massa West Broward Ind. EM
West Broward Independent FL/US Sami Iqbal West Broward Independent SI
West Des Moines Valley HS IA/US Animesh Joshi West Des Moines Valley AJ
West Des Moines Valley HS IA/US Conal Thomas-McGinnis West Des Moines Valley CT
West Des Moines Valley HS IA/US Isabella Nadel West Des Moines Valley IN
West Des Moines Valley HS IA/US James Meng West Des Moines Valley JM
West Des Moines Valley HS IA/US Jalyn Wu West Des Moines Valley JW
Westview Independent OR/US Rohith Sudhakar Beaverton Independent RS
William G. Enloe HS NC/US Tej Gedela William G. Enloe TG
Woodgrove VA/US Anthony Cusat Woodgrove AC
Woodgrove VA/US Darla Puckett Woodgrove DP
Woodgrove VA/US Nathan Rand Woodgrove NR
Woodgrove VA/US Riley Parsons Woodgrove RP
Woodrow Wilson DC/US Elie Salem Woodrow Wilson ES
Woodrow Wilson DC/US Tristan May Woodrow Wilson TM