Tournament of Champions
2021 — Lexington, KY/US
Field in Original Oratory
133 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Summit | NJ/US | Aarav Gupta | Aarav Gupta | |
NSU | FL/US | Adam Cohen | Adam Cohen | |
Charlotte Latin | NC/US | Adam Stone | Adam Stone | |
Albuquerque | NM/US | Addison Fulton | Addison Fulton | |
Village | TX/US | Aditi Iyer | Aditi Iyer | |
Byram Hills | NY/US | Alex Berkman | Alex Berkman | |
Bellarmine College Prep | CA/US | Alexander Grabowski | Alexander Grabowski | |
McDowell | PA/US | Alexis Hutchins | Alexis Hutchins | |
Sam Barlow | OR/US | Alyssa Elwell | Alyssa Elwell | |
Summit | NJ/US | Ana Estupinan | Ana Estupinan | |
Harker | CA/US | Andrea Thia | Andrea Thia | |
William G. Enloe | NC/US | Angela Chen | Angela Chen | |
Thomas Edison EnergySmart Charter | NJ/US | Anika Parthiban | Anika Parthiban | |
La Salle College Prep | CA/US | Anna Chen | Anna Chen | |
NSDA China | Anna Zhou | Anna Zhou | ||
AW Dreyfoos Arts | FL | Annabella Saccaro | Annabella Saccaro | |
Hamilton | AZ/US | Anusha Rahman | Anusha Rahman | |
Bellarmine College Prep | CA/US | Arnav Dhingra | Arnav Dhingra | |
Peninsula | CA/US | Ashley Deng | Ashley Deng | |
Cypress Bay | FL/US | Atiksh Chandra | Atiksh Chandra | |
Ridge | NJ/US | Audrika Chattaraj | Audrika Chattaraj | |
American Heritage Broward | FL/US | Aurora Lai | Aurora Lai | |
Trinity Prep | FL/US | Austin Yuan | Austin Yuan | |
Harker | CA/US | Austina Xu | Austina Xu | |
Gwynedd Mercy | PA/US | Ava Harvest | Ava Harvest | |
BASIS Peoria | AZ/US | Ayaan Siddiqui | Ayaan Siddiqui | |
Iowa City West | IA/US | Bivan Shrestha | Bivan Shrestha | |
St Thomas More | LA/US | Blythe Castille | Blythe Castille | |
Village | TX/US | Caroline Hsu | Caroline Hsu | |
Agoura | CA/US | Casey Simpson | Casey Simpson | |
Chapin | TX/US | Cesar Meza | Cesar Meza | |
NSDA China | Chaoran Yang | Chaoran Yang | ||
Potomac | VA/US | Christian Herald | Christian Herald | |
NSDA China | Cindy Nie | Cindy Nie | ||
Orange County Arts | CA/US | Clara Son | Clara Son | |
Apple Valley | MN/US | De'Marco Walton | De'Marco Walton | |
BASIS Peoria | AZ/US | Delina Ateshim | Delina Ateshim | |
Archbishop Mitty | CA/US | Drake Som | Drake Som | |
Harker | CA/US | Dyllan Han | Dyllan Han | |
Providence | NC/US | Elizabeth Park | Elizabeth Park | |
Crescenta Valley | CA/US | Eran Karmon | Eran Karmon | |
Monta Vista | CA/US | Eric Lee | Eric Lee | |
Trinity Prep | FL/US | Evan Huang | Evan Huang | |
Gabrielino | CA/US | Gabriel Frank-McPheter | Gabriel Frank-McPheter | |
University HS, Irvine | CA/US | Grace Jin | Grace Jin | |
Cajon | CA/US | Hana Doueiri | Hana Doueiri | |
Kent Denver | CO/US | Hanna Drake | Hanna Drake | |
Cumberland Polytechnic | NC/US | Hezekiah Bryant | Hezekiah Bryant | |
East Ridge | MN/US | Holly Restad | Holly Restad | |
Unionville | PA/US | Isha Bellur | Isha Bellur | |
Trinity Prep | FL/US | Isha Shukla | Isha Shukla | |
Cupertino | CA/US | Ishitha Vemula | Ishitha Vemula | |
George Washington | CO/US | Jaeden Hemmingsen | Jaeden Hemmingsen | |
Dougherty Valley | CA/US | Jasmine Aggarwal | Jasmine Aggarwal | |
Monroe Twp | NJ | Jeet Patel | Jeet Patel | |
Apple Valley | MN/US | Jihan Abdi | Jihan Abdi | |
NSDA China | Jianhui Wang | Jinaghui Wang | ||
Bellarmine College Prep | CA/US | John Xu | John Xu | |
Syosset | NY/US | Jyothi Mathur | Jyothi Mathur | |
Village | TX/US | Kahani Malhotra | Kahani Malhotra | |
Lincoln | OR/US | Kate Bingham | Kate Bingham | |
Cary Acad | NC/US | Katherine He | Katherine He | |
Trinity Prep | FL/US | Kristian Robillard | Kristian Robillard | |
L C Anderson | TX/US | Lara Borges | Lara Borges | |
Byram Hills | NY/US | Lia Aldea-Lustig | Lia Aldea-Lustig | |
NSU | FL/US | Lila Meltzer | Lila Meltzer | |
DuPont Manual | KY/US | Luc Fabing | Luc Fabing | |
Apple Valley | MN/US | Lydia Voss | Lydia Voss | |
Leland | CA/US | Manasi Moghe | Manasi Moghe | |
Northview | GA/US | Megha Nair | Megha Nair | |
Bellarmine College Prep | CA/US | Michael Lutz | Michael Lutz | |
Boston Latin | MA/US | Michelle Zhang | Michelle Zhang | |
Ridge | NJ/US | Minaal Kauser | Minaal Kauser | |
NSDA China | Minxing Zheng | Minxing Zheng | ||
Phoenix Country Day | AZ/US | Misha Ghafouri | Misha Ghafouri | |
CR North | PA/US | Misthi Mishra | Misthi Mishra | |
Woodrow Wilson | DC/US | Myles Bell | Myles Bell | |
Ridge | NJ/US | Nabeeha Mamun | Nabeeha Mamun | |
Kamehameha | HI/US | Nainoa Visperas | Nainoa Visperas | |
BASIS Phoenix | AZ/US | Naomi Solomon | Naomi Solomon | |
Bellarmine College Prep | CA/US | Nathan Kang | Nathan Kang | |
Thomas Jefferson HSST | VA/US | Nathan Mo | Nathan Mo | |
Mission San Jose | CA/US | Nihar Duvvuri | Nihar Duvvuri | |
Ardrey Kell | NC/US | Nikhita Nanduri | Nikhita Nanduri | |
Sunset | OR/US | Nirmay Anantha | Nirmay Anantha | |
Plano West | TX/US | Olivia Fan | Olivia Fan | |
Whitmer | OH/US | Olivia Wetzel | Olivia Wetzel | |
New West Charter | CA/US | Owen Grossman | Owen Grossman | |
Truman | MO/US | Paige Gonzales | Paige Gonzales | |
Foothill | CA/US | Parul Gupta | Parul Gupta | |
Northview | GA/US | Paul Philip | Paul Philip | |
Wayzata | MN/US | Prem Ganesan | Prem Ganesan | |
Quarry Lane | CA/US | Prisha Bhadra | Prisha Bhadra | |
George Washington | CO/US | Quinn Canova | Quinn Canova | |
Cupertino | CA/US | Ria Narang | Ria Narang | |
St Thomas Aquinas | FL/US | Riley Boerger | Riley Boerger | |
Cumberland Polytechnic | NC/US | Ryan Pickney | Ryan Pickney | |
Gwynedd Mercy | PA/US | Sahiba Tandon | Sahiba Tandon | |
Interlake | WA/US | Saibalaji Nagarajan | Saibalaji Nagarajan | |
Potomac | VA/US | Samira Abbasi | Samira Abbasi | |
Vista Ridge | TX/US | Santiago Malpica Calleja | Santiago Malpica Calleja | |
Northview | GA/US | Sara Hsu | Sara Hsu | |
Harker | CA/US | Sara Wan | Sara Wan | |
Shrewsbury | MA/US | Shalini Biju | Shalini Biju | |
Cumberland Polytechnic | NC/US | Shawn Dawson | Shawn Dawson | |
NSDA China | Shengyan Bai | Shengyan Bai | ||
Saratoga | CA/US | Shreya Rallabandi | Shreya Rallabandi | |
Plano East | TX/US | Shriya Bhat | Shriya Bhat | |
DuPont Manual | KY/US | Shubh Gupta | Shubh Gupta | |
Bentonville | AR/US | Sierra Watkins | Sierra Watkins | |
Cupertino | CA/US | Srutika Sureshbabu | Srutika Sureshbabu | |
Syosset | NY/US | Suha Chowdhury | Suha Chowdhury | |
W B Ray | TX/US | Suhawni Narang | Suhawni Narang | |
Strath Haven | PA/US | Supraja Sudarsan | Supraja Sudarsan | |
Southlake Carroll | TX/US | Sydney Fraser | Sydney Fraser | |
Quarry Lane | CA/US | Tejasvi Hariharan | Tejasvi Hariharan | |
Cypress Bay | FL/US | Tess Segal | Tess Segal | |
Plano East | TX/US | Tiffany Hwang | Tiffany Hwang | |
North Star | NJ/US | Tosin Akinsiku | Tosin Akinsiku | |
Plano East | TX/US | Tosin Fagbami | Tosin Fagbami | |
Monta Vista | CA/US | Tvisha Gupta | Tvisha Gupta | |
Plano East | TX/US | Vibha Chemangunta | Vibha Chemangunta | |
North Allegheny | PA/US | Victoria Ren | Victoria Ren | |
Sunset | OR/US | Vinita Karumuru | Vinita Karumuru | |
Khan Lab | CA/US | Vishnutejas Mummidi | Vishnutejas Mummidi | |
Naperville North | IL/US | William Zheng | William Zheng | |
NSDA China | Xinyi Chen | Xinyi Chen | ||
NSDA China | Xinyu Ye | Xinyu Ye | ||
University | IL/US | Yvin Shin | Yvin Shin | |
Union Catholic | NJ/US | Yvonne Agyapong | Yvonne Agyapong | |
NSDA China | Zijin Zeng | Zijin Zeng | ||
NSDA China | Zixi Kang | Zixi Kang | ||
Plano East | TX/US | Zoya Makkar | Zoya Makkar |