Tournament of Champions
2021
—
Lexington,
KY/US
Field in Extemporaneous Speaking
124 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
Status
|
San Marino
|
CA
|
Aaron Ong
|
Aaron Ong
|
|
West HS SLC
|
UT/US
|
Adelaide Parker
|
Adelaide Parker
|
|
Lynbrook
|
CA/US
|
Akul Murthy
|
Akul Murthy
|
|
La Salle
|
PA/US
|
Alex Sorgini
|
Alex Sorgini
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Alex Zhang
|
Alex Zhang
|
|
AandM Consolidated
|
TX/US
|
Allen Zhang
|
Allen Zhang
|
|
Eastview
|
MN/US
|
Allison Hering
|
Allison Hering
|
|
Lincoln
|
OR/US
|
Alyssia Menezes
|
Alyssia Menezes
|
|
North Allegheny
|
PA/US
|
Amanda Hulver
|
Amanda Hulver
|
|
Plano West
|
TX/US
|
Amogh Anoo
|
Amogh Anoo
|
|
Ridge
|
NJ/US
|
Amy Cao
|
Amy Cao
|
|
Bellaire
|
TX/US
|
Amy He
|
Amy He
|
|
St John's
|
TX/US
|
Ananya Das
|
Ananya Das
|
|
Hawken
|
OH/US
|
Aniyah Nelson
|
Aniyah Nelson
|
|
Teurlings Catholic
|
LA/US
|
Antonina Clementi
|
Antonina Clementi
|
|
Westwood
|
TX/US
|
Arjun Raman
|
Arjun Raman
|
|
AW Dreyfoos Arts
|
FL
|
Asher Moss
|
Asher Moss
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Ashok Ramkumar
|
Ashok Ramkumar
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Atmaja Patil
|
Atmaja Patil
|
|
Eagan
|
MN/US
|
Bianca Turman
|
Bianca Turman
|
|
University
|
OH/US
|
Brady Condon
|
Brady Condon
|
|
Jasper
|
TX/US
|
Brennan Lee
|
Brennan Lee
|
|
Teurlings Catholic
|
LA/US
|
Cade Savoy
|
Cade Savoy
|
|
Cypress Bay
|
FL/US
|
Camille Esin
|
Camille Esin
|
|
Princeton
|
NJ/US
|
Caroline Xie
|
Caroline Xie
|
|
L C Anderson
|
TX/US
|
Carter Hull
|
Carter Hull
|
|
Hawken
|
OH/US
|
Chelsea Liu
|
Chelsea Liu
|
|
Unionville
|
PA/US
|
Chirag Choudhary
|
Chirag Choudhary
|
|
Ridge
|
NJ/US
|
Chloe Yang
|
Chloe Yang
|
|
Lake Highland Prep
|
FL/US
|
Daniel Kind
|
Daniel Kind
|
|
Stratford
|
TX/US
|
Devon Schwartz
|
Devon Schwartz
|
|
Western
|
FL/US
|
Eli Seiden
|
Eli Seiden
|
|
L C Anderson
|
TX/US
|
Elijah Kleinman
|
Elijah Kleinman
|
|
NSU
|
FL/US
|
Ella Marshall
|
Ella Marshall
|
|
Taipei American
|
TW
|
Emma Wu
|
Emma Wu
|
|
La Salle
|
PA/US
|
Emmet Young
|
Emmet Young
|
|
Millburn
|
NJ/US
|
Eric Bang
|
Eric Bang
|
|
Princeton
|
NJ/US
|
Eric Xie
|
Eric Xie
|
|
San Marino
|
CA
|
Ethan Yi-Fang Wang
|
Ethan Yi-Fang Wang
|
|
Louis D. Brandeis
|
TX/US
|
Evelyn Huang
|
Evelyn Huang
|
|
Jasper
|
TX/US
|
Gabriel Bo
|
Gabriel Bo
|
|
Gabrielino
|
CA/US
|
Gabriel Frank-McPheter
|
Gabriel Frank-McPheter
|
|
Bellaire
|
TX/US
|
Gargi Rakhade
|
Gargi Rakhade
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Gautham Sudhakar
|
Gautham Sudhakar
|
|
Syosset
|
NY/US
|
Giselle Rasquinha
|
Giselle Rasquinha
|
|
Hebron
|
TX/US
|
Govind Pattathil
|
Govind Pattathil
|
|
Westwood
|
TX/US
|
Hrushikesh Saranu
|
Hrushikesh Saranu
|
|
Ardrey Kell
|
NC/US
|
Isha Narang
|
Isha Narang
|
|
Leander
|
TX/US
|
Ishika Bhasin
|
Ishika Bhasin
|
|
Trinity Prep
|
FL/US
|
Jack Ververis
|
Jack Ververis
|
|
Overlake
|
WA/US
|
Jacob Herbold
|
Jacob Herbold
|
|
Syosset
|
NY/US
|
Jacob Rosenberg
|
Jacob Rosenberg
|
|
Chaminade
|
NY/US
|
James Cullen
|
James Cullen
|
|
Strath Haven
|
PA/US
|
James Wang
|
James Wang
|
|
Strath Haven
|
PA/US
|
Jason Hu
|
Jason Hu
|
|
Kent Denver
|
CO/US
|
Joaquin Abarca
|
Joaquin Abarca
|
|
St Mary's Hall
|
TX/US
|
Jonathan Tubb
|
Jonathan Tubb
|
|
Woodrow Wilson
|
DC/US
|
Karam Weigert
|
Karam Weigert
|
|
BASIS Scottsdale
|
AZ/US
|
Katelyn Cai
|
Katelyn Cai
|
|
University
|
IL/US
|
Katelyn DeKeersgieter
|
Katelyn DeKeersgieter
|
|
Potomac
|
VA/US
|
Katherine Rollins
|
Katherine Rollins
|
|
Westwood
|
TX/US
|
Katie Falcon
|
Katie Falcon
|
|
Wilcox
|
CA/US
|
Keith Maben
|
Keith Maben
|
|
Bronx Science
|
NY/US
|
Kelly Liu
|
Kelly Liu
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Kush Narang
|
Kush Narang
|
|
Jasper
|
TX/US
|
Kyle Letterer
|
Kyle Letterer
|
|
W B Ray
|
TX/US
|
Laura Li
|
Laura Li
|
|
Bentonville West
|
AR
|
Lauren Jackson
|
Lauren Jackson
|
|
San Marino
|
CA
|
Lucas Chen
|
Lucas Chen
|
|
Lamar
|
TX/US
|
Lucas Salaberry
|
Lucas Salaberry
|
|
Gabrielino
|
CA/US
|
Luccia Yacoub
|
Luccia Yacoub
|
|
Jasper
|
TX/US
|
Madeline Tsao
|
Madeline Tsao
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Majid Shabbeer
|
Majid Shabbeer
|
|
Western
|
FL/US
|
Marc Zavarro
|
Marc Zavarro
|
|
St John's
|
TX/US
|
Maria Cheng
|
Maria Cheng
|
|
J. Frank Dobie
|
TX/US
|
Maryam Badr
|
Maryam Badr
|
|
Ridge
|
NJ/US
|
Mayin Puri
|
Mayin Puri
|
|
Phoenix Country Day
|
AZ/US
|
McKinley Paltzik
|
McKinley Paltzik
|
|
Lake Travis
|
TX/US
|
Meghna Ittycheria
|
Meghna Ittycheria
|
|
McClintock
|
AZ/US
|
Mia Lupica
|
Mia Lupica
|
|
Chaminade
|
NY/US
|
Michael Bellia
|
Michael Bellia
|
|
Harker
|
CA/US
|
Michelle Jin
|
Michelle Jin
|
|
Ardrey Kell
|
NC/US
|
Michelle Liu
|
Michelle Liu
|
|
Eden Prairie
|
MN/US
|
Mohit Agarwal
|
Mohit Agarwal
|
|
Hawken
|
OH/US
|
Molly Xiao
|
Molly Xiao
|
|
Durham
|
NC/US
|
Mukta Dharmapurikar
|
Mukta Dharmapurikar
|
|
Coppell
|
TX/US
|
Natasha Banga
|
Natasha Banga
|
|
George Washington
|
CO/US
|
Nathan Tamkin
|
Nathan Tamkin
|
|
Milton Acad
|
MA/US
|
Neha Modak
|
Neha Modak
|
|
Nova
|
FL/US
|
Nicholas Blauz
|
Nicholas Blauz
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Nihaar Charagulla
|
Nihaar Charagulla
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Oliver Owen
|
Oliver Owen
|
|
Whitmer
|
OH/US
|
Olivia Wetzel
|
Olivia Wetzel
|
|
Westwood
|
TX/US
|
Olivia Yang
|
Olivia Yang
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Owen Thompson
|
Owen Thompson
|
|
Smoky Hill
|
CO/US
|
Peter Alisky
|
Peter Alisky
|
|
Plano West
|
TX/US
|
Pranav Pattatathunaduvil
|
Pranav Pattatathunaduvil
|
|
Hawken
|
OH/US
|
Praveen Kumar
|
Praveen Kumar
|
|
Interlake
|
WA/US
|
Priyanka Mukhara
|
Priyanka Mukhara
|
|
Cupertino
|
CA/US
|
Rishi Anand
|
Rishi Anand
|
|
Scarsdale
|
NY/US
|
Rishika Bansal
|
Rishika Bansal
|
|
Stockdale
|
CA/US
|
Rishit Pradhan
|
Rishit Pradhan
|
|
Shrewsbury
|
MA/US
|
Rithika Prasad
|
Rithika Prasad
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Ryan Alappatt
|
Ryan Alappatt
|
|
Scarsdale
|
NY/US
|
Sam Drescher
|
Sam Drescher
|
|
Ridge
|
NJ/US
|
Samarth Nagaraj
|
Samarth Nagaraj
|
|
Wayzata
|
MN/US
|
Samay Gandhi
|
Samay Gandhi
|
|
Isidore Newman
|
LA/US
|
Serena Klebba
|
Serena Klebba
|
|
Gabrielino
|
CA/US
|
Sharon Liu
|
Sharon Liu
|
|
Saratoga
|
CA/US
|
Shivali Kattumadam
|
Shivali Kattumadam
|
|
Trinity Prep
|
FL/US
|
Shraddha Bhatia
|
Shraddha Bhatia
|
|
North Allegheny
|
PA/US
|
Shria Shyam
|
Shria Shyam
|
|
Plano East
|
TX/US
|
Shriya Bhat
|
Shriya Bhat
|
|
McClintock
|
AZ/US
|
Sofia Piraino
|
Sofia Piraino
|
|
Syosset
|
NY/US
|
Sophia Chaudri
|
Sophia Chaudri
|
|
Westwood
|
TX/US
|
Srivaishnavi Marreddy
|
Srivaishnavi Marreddy
|
|
BASIS Scottsdale
|
AZ/US
|
Sruti Peddi
|
Sruti Peddi
|
|
W B Ray
|
TX/US
|
Suhawni Narang
|
Suhawni Narang
|
|
College Prep
|
CA/US
|
Theodore Gercken
|
Theodore Gercken
|
|
Bloomington HS South
|
IN/US
|
Tilly Robinson
|
Tilly Robinson
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Tyler Pineda
|
Tyler Pineda
|
|
Eastview
|
MN/US
|
Veeravikash Giritharan
|
Veeravikash Giritharan
|
|
Harker
|
CA/US
|
William Chien
|
William Chien
|
|
North Broward Prep
|
FL/US
|
Yashica Nagpal
|
Yashica Nagpal
|
|