Utah

2019-2020 Calendar

Timezone: MST
Name Date(s) Reg Opens
Skyhawk Scrimmage 9/25 8/18 at 5:00 PM
Aloha Scrimmage 9/27 9/5 at 6:00 PM
Falcon First 2019 10/3 9/3 at 4:00 PM
Beehive Bonanza 10/4 - 10/5 8/21 at 10:30 AM
Knights Joust Novice at Lone Peak 10/4 - 10/5 8/30 at 7:00 AM
Young Lawyers 10/11 - 10/12 8/31 at 3:00 PM
TriCounty Invitational Tournament 10/11 9/11 at 5:00 PM
Nebo Noobs and Newtons 10/12 9/18 at 12:00 PM
SAHS Practice Rounds 10/22 - 11/30 10/22 at 1:00 PM
CSD Middle School Monster Mash 10/24 10/3 at 8:00 AM
Flyer Frights at Dixie 10/25 - 10/26 8/26 at 3:30 AM
Titan Terror 2019 10/25 9/25 at 5:00 PM
Hunter Haunting 10/26 9/15 at 5:00 PM
Damus Hollywood Invitational and USC Round Robin 10/31 - 11/4 8/23 at 1:00 PM
2019 Portia Douglas Memorial Tournament 11/1 - 11/2 9/26 at 3:00 PM
Ursa Major Copper Hills 11/1 - 11/2 8/17 at 8:00 AM
UDCA 2019 Speech Arts Debate 11/8 - 11/9 10/8 at 5:00 PM
CUSDC Spartan Agoge 11/9 9/9 at 5:00 AM
Skyhawk Smackdown 11/15 - 11/16 8/15 at 12:00 PM
Cedar Reds Speech and Debate Tournament 11/15 10/1 at 1:00 PM
Cache Classic 11/22 9/19 at 5:00 PM
MOJH Winter Debate Tournament 12/3 10/4 at 12:00 PM
Alta Silver and Black Invitational 12/5 - 12/7 8/1 at 12:00 AM
Desert Hills Thunder 12/6 - 12/7 8/28 at 3:00 PM
Caesar Cicero 12/6 - 12/7 10/4 at 8:00 AM
Granite District Novice 12/10 11/16 at 3:00 PM
Mustang Madness 2019 12/13 - 12/14 10/17 at 12:00 AM
Woods Cross Select Ugly Christmas Sweater Tournament 12/13 11/4 at 9:00 AM
CUSDC Carbon Combat 12/14 10/14 at 5:00 AM
Red Rock Classic 12/20 - 12/21 10/13 at 5:00 PM
UDCA 2019 20 Speech Arts Speech 1/10 11/26 at 8:00 AM
Hurricane High Invitational 1/10 - 1/11 11/4 at 5:00 PM
CUSDC Templar Trials 1/11 11/11 at 4:00 AM
CSD Middle School Snow Brawl 1/16 12/10 at 8:00 AM
Knights Joust at Lone Peak 1/17 - 1/18 11/14 at 8:00 PM
Beaver Battles 1/18 11/5 at 6:00 AM
Marie Clegg Jones Memorial UVU 1/24 - 1/25 8/24 at 5:00 PM
Layton Luau 1/31 10/1 at 7:30 AM
Falcon Frenzy 1/31 - 2/1 11/29 at 5:00 PM
CUSDC Wildcat tentions 2/1 12/2 at 4:00 AM
Pirate Pete 2/7 - 2/8 11/1 at 5:00 PM
Buffalo Pre Region Battles 2/14 10/15 at 6:00 AM
Copper Classic 2/14 - 2/16 11/25 at 10:00 AM
2020 Patriot Pride 2/15 11/3 at 12:00 AM
The Davis Dart 2/21 11/1 at 7:00 AM
Reagan Great Communicator Debate Western Qualifier 2/22 11/15 at 8:00 AM
Region 17 Utah 2/25 - 2/26 10/26 at 6:00 AM
Region 18 UHSAA 2A Championship 2/29 2/6 at 7:00 PM