Yale Invitational

2015 — CT/US
Field in Varsity LD
148 entries
School Location Entry Code
Achievement First NY/US Aiyana Alfred Achievement First AA
Achievement First NY/US Melissa Niles Achievement First MN
Acton-Boxborough MA Joseph Liba Acton Boxborough JL
American Heritage FL/US David Min American Heritage Plantation DM
American Heritage FL/US Justin Yang American Heritage Plantation JY
Bridgewater NJ/US Jeffrey Chai Bridgewater Raritan JC
Bridgewater NJ/US Rebecca Kalik Bridgewater Raritan RK
Bronx Science NY John Staunton Bronx Science JS
Bronx Science NY Oliver Korten Bronx Science OK
Bronx Science NY Rainy Rosch Bronx Science RR
Bronx Science NY Zoe Posner Bronx Science ZP
Byram Hills NY Alex Wurm Byram Hills AW
Byram Hills NY Chad Schwam Byram Hills CS
Byram Hills NY Jack Briody Byram Hills JB
Byram Hills NY Paul Erlanger Byram Hills PE
Byram Hills NY Sarah Crucilla Byram Hills SC
Cambridge Rindge and Latin MA/US Oliver Sussman Cambridge Rindge and Latin OS
Cambridge Rindge and Latin MA/US Paloma O'Connor Cambridge Rindge and Latin PO
Cambridge Rindge and Latin MA/US Shuvom Sadhuka Cambridge Rindge and Latin SS
Cape Elizabeth ME Caitlin O'Sullivan Cape Elizabeth CO
Chaminade NY/US Anthony Miraglia Chaminade AM
Chaminade NY/US Douglas Macias Chaminade DM
Christopher Columbus FL/US Javier Navarrete Christopher Columbus JN
Collegiate NY Dean Kieserman Collegiate DK
Collegiate NY David Moon Collegiate DM
Collegiate NY Eric Wallach Collegiate EW
Collegiate NY Kyle Yuan Collegiate KY
Concord Carlisle MA/US Daniel Lu Concord Carlisle DL
Dallastown Area PA Nicholas Dolinger Dallastown Area ND
Dallastown Area PA Ohanna Mohammad Dallastown Area OM
Delbarton NJ/US Ethan Czerniecki Delbarton EC
Delbarton NJ/US Vinayak Kumar Delbarton VK
DuPont Manual KY/US Xinlan Hu DuPont Manual XH
Evergreen CA/US Violet Sinnarkar Evergreen VS
Falmouth ME/US Will Larson Falmouth WL
Harrison NY Adam Eljamal Harrison AE
Harrison NY Evan Burger Harrison EB
Harrison NY Kathryn Kenny Harrison KK
Harrison NY Matt Zinman Harrison MZ
Harrison NY Sammi O'Reilly Harrison SO
Harvard-Westlake CA/US Chasia Jeffries Harvard-Westlake CJ
Harvard-Westlake CA/US Indu Pandey Harvard-Westlake IP
Harvard-Westlake CA/US Kimberley Kimura Harvard-Westlake KK
Harvard-Westlake CA/US Lauren Morganbesser Harvard-Westlake LM
Hawken OH Nicole Kastelic Hawken NK
Hawken OH Zade Akras Hawken ZA
Hendrick Hudson NY/US Matt Gofman Hendrick Hudson MG
Hunter NY/US Alina Kulman Hunter College AK
Hunter NY/US Marie-Rose Sheinerman Hunter College MS
Hunter NY/US Nina Potischman Hunter College NP
King FL/US Heta Patel King HP
King FL/US Mariah Cook King MC
Lake Highland Prep FL/US Neal Kapoor Lake Highland Prep NK
Lake Highland Prep FL/US Navya Pothamsetty Lake Highland Prep NP
Lake Highland Prep FL/US Sreya Pinnamaneni Lake Highland Prep SP
Lake Highland Prep FL/US Michael Corder Lake Highland Prep MCo
Lexington MA/US Ayman Quadir Lexington AQ
Lexington MA/US Linnea Warburton Lexington LW
Lexington MA/US Noah Garberg Lexington NG
Lexington MA/US Zahin Ahmed Lexington ZA
Lincoln ME/US Anton Kalmysh Lincoln AK
Lincoln ME/US Elise Dumont Lincoln ED
Lincoln ME/US Isabella Watmough Lincoln IW
Lincoln ME/US Johanna Neeson Lincoln JN
Livingston NJ Divyaansh Raj Livingston DR
Loyola-Blakefield MD Aidan Bissell-Siders Loyola Blakefield AB
Loyola-Blakefield MD John Huebler Loyola Blakefield JH
Loyola-Blakefield MD Jack Morton Loyola Blakefield JM
Loyola-Blakefield MD Joshua Turner Loyola Blakefield JT
Manchester Essex MA/US Meehan Irose Manchester Essex MI
McQuaid Jesuit NY Forrest Gertin McQuaid Jesuit FG
McQuaid Jesuit NY Louis Wood McQuaid Jesuit LW
Millburn NJ/US Patrick Hong Millburn PH
Millburn NJ/US Wesley Hu Millburn WH
Millburn NJ/US Chris Sun Millburn CSu
Monticello NY/US Daniel Aguirre Monticello DA
Monticello NY/US Kieran Cavanagh Monticello KC
Montville NJ/US Dana Murphy Montville DM
Montville NJ/US Ravi Upadhya Montville RU
Needham MA Ariana Orozco Needham AO
Needham MA Sarah Rosenberg Needham SR
Newark Science NJ/US David Asafu-Adjaye Newark Science DA
Newark Science NJ/US Danny Jimenez Newark Science DJ
Newtown CT/US Aysha Hafiz Newtown AH
North Allegheny Senior PA/US Eric Ricci North Allegheny Senior ER
North Allegheny Senior PA/US Joe Zhao North Allegheny Senior JZ
North Allegheny Senior PA/US Kimberly DelSignore North Allegheny Senior KD
North Allegheny Senior PA/US Nila Suresh North Allegheny Senior NS
Oakwood School - North Hollywood CA/US Alex Bauman Oakwood Secondary AB
Oakwood School - North Hollywood CA/US Ari Mostow Oakwood Secondary AM
Oakwood School - North Hollywood CA/US Jack Wareham Oakwood Secondary JW
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Brandon Kramer Oxbridge Academy of the Palm Beaches BK
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Nalin Vattigunta Oxbridge Academy of the Palm Beaches NV
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Ari Wells Oxbridge Academy of the Palm Beaches AWe
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Noah Wells Oxbridge Academy of the Palm Beaches NWe
Pine View FL Matt Michelini Pine View MM
Pine View FL Thomas Allen Pine View TA
Princeton NJ Evan O'Donnell Princeton EO
Princeton NJ Justin Kim Princeton JK
Princeton NJ Madi Norman Princeton MN
Princeton NJ Nick Eikelbrener Princeton NEi
Randolph NJ/US Amy Pu Randolph AP
Randolph NJ/US Emily Wang Randolph EW
Randolph NJ/US Harrison Kern Randolph HK
Ridge NJ Aditya Sheth Ridge AS
Ridge NJ Neha Pai Ridge NP
Ridge NJ Shankar Krishnan Ridge SK
Ridge NJ Vikram Kalghatgi Ridge VK
Roslyn NY/US Anuj Gupta Roslyn AG
San Marino CA Kirk Wu San Marino KW
Scarsdale NY David Wang Scarsdale DW
Scarsdale NY Gustaf Ahdritz Scarsdale GA
Scarsdale NY Lauren Singer Scarsdale LS
Scarsdale NY Samara Jacobson Scarsdale SJ
Scarsdale NY Zoe Ewing Scarsdale ZE
Scarsdale NY Zack Gelles Scarsdale ZG
Solon OH/US Matthew Besman Solon MB
Stuyvesant NY/US Katherine Fennell Stuyvesant KF
Stuyvesant NY/US Kathy Wang Stuyvesant KW
Stuyvesant NY/US Munawar Rahman Stuyvesant MR
Stuyvesant NY/US Shannon Lee Stuyvesant SL
Stuyvesant NY/US Sophia Wang Stuyvesant SW
Stuyvesant NY/US Yassmin Elbanna Stuyvesant YE
Syosset NY/US Aram Moghaddassi Syosset AM
Syosset NY/US Christopher Moon Syosset CM
Syosset NY/US Jonah Wu Syosset JW
Heights MD/US Joseph McHale Heights JM
Heights MD/US William Digges Heights WD
Timothy Christian NJ/US Jolie Ruta Timothy Christian JR
Timothy Christian NJ/US Roxanne Jiang Timothy Christian RJ
Trinity Prep FL Melissa Pregasen Trinity Prep MP
Trinity Prep FL Nikhil Rajupatti Trinity Prep NRa
Unionville PA/US Damian Hunt Unionville DH
Unionville PA/US Richard Shin Unionville RS
University NJ/US Heaven Montague University HM
University FL/US Jacob Ronkin University JR
Walt Whitman MD/US Camille Caldera Walt Whitman CC
Walt Whitman MD/US Jacob Blitz Walt Whitman JB
Walt Whitman MD/US Leora Korn Walt Whitman LK
Walt Whitman MD/US Xavier Roberts-Gaal Walt Whitman XR
West Des Moines Valley IA Brian Gu West Des Moines Valley BG
West Des Moines Valley IA Conal Thomas-McGinnis West Des Moines Valley CT
West Des Moines Valley IA Evan McKinney West Des Moines Valley EM
West Des Moines Valley IA Trent Gilbert West Des Moines Valley TG
Westford MA/US Andee Song Westford AS
Westford MA/US Vatsal Agarwal Westford VA
William T. Dwyer FL Lindsey McNamara William T. Dwyer LM
Wilson DC/US Miro Furtado Wilson MF