Yale Invitational

2015 — CT/US
Field in Congress
176 entries
School Location Entry Code
Acton-Boxborough MA Tejas Subramanian 2176
Acton-Boxborough MA Akash Kapoor 2178
Acton-Boxborough MA Deepak Balasubramanian 2180
Acton-Boxborough MA Anirban Chakraborty 2181
American Heritage FL/US Connor Mileusnic 2179
American Heritage FL/US Jordan Seider 2187
American Heritage FL/US Lila Mish 2188
American Heritage FL/US Zachariah Chou 2190
American Heritage FL/US Michael Hunschofsky 2191
American Heritage FL/US Noah Goldberg 2192
American Heritage FL/US Nicolas Fonseca 2194
American Heritage FL/US Nicolas Sweet 2196
Ardrey Kell NC Douglas Dubrowski 2047
Ardrey Kell NC Matthew Lyons 2050
Atlantic FL Jessica Kane 2186
Bangor ME Nick Danby 2114
Bangor ME Sydney McDonald 2158
Belen Jesuit Prep FL/US Daniel Romero 2085
Belen Jesuit Prep FL/US Robert Pupo 2097
Belen Jesuit Prep FL/US Kevin Lemus 2222
Belen Jesuit Prep FL/US Alejandro Smith 2223
Boca Raton FL/US Jacob Kosowsky 2112
Boca Raton FL/US Charlie Schmidt 2113
Bridgewater NJ/US Samanvit Vijapur 2159
Bridgewater NJ/US Halanna Yuh 2161
Bronx Science NY Raviv Sarch 2005
Bronx Science NY Julia Lauer 2051
Bronx Science NY Reid Arnold 2145
Bronx Science NY Aymeric Alejo-Chaban 2146
Bronx Science NY Aidan Gibbons 2152
Bronx Science NY Samuel Marcus 2153
Bronx Science NY Eve Alterman 2157
Bronx Science NY Adam Shaham 2173
Cary Acad NC/US Georgia Dietz 2167
Cary Acad NC/US Jackson Stafford 2168
Cary Acad NC/US Jonathan Segal 2169
Cary Acad NC/US Grace Jin 2170
Catholic Memorial MA Joseph McCauley 2001
Chaminade NY/US Andrew Hertlein 2095
Chaminade NY/US Christian Gagnon 2096
Chaminade NY/US Edward Doran 2098
Chaminade NY/US Peter Billovits 2126
Dallastown Area PA Kali Nyland 2072
Dallastown Area PA Zoey Bruton 2084
Dreyfoos FL Alexander Gordon 2133
Dreyfoos FL Maya Levkovitz 2134
Dreyfoos FL Taylor Rich 2135
E. L. Meyers PA Hayley Boote 2106
Eleanor Roosevelt MD/US Donovan Harvey 2000
Falmouth ME/US Quinn Stewart 2108
Falmouth ME/US Brendan Bayer 2109
Forest Hill FL/US Narrelle Gilchrist 2103
Hampton Township School District PA Jack Evans 2012
Hampton Township School District PA Jodi Zatezalo 2014
Hampton Township School District PA Luke Lacher 2017
Hampton Township School District PA Julia Concolino 2018
Hawken OH Phillip Hedayatnia 2065
Hawken OH Nayan Rao 2067
Hawken OH Brian Sun 2069
Hawken OH Elisabeth Blossom 2104
Hawken OH Emma Ritz 2105
Hun School of Princeton NJ/US Suchritha Patlolla 2036
Iona Prep NY/US James Bonanno 2068
Iona Prep NY/US Timothy Brisson 2070
Jupiter FL/US Kelsey Lunsford 2016
King FL/US Rohit Chari 2077
King FL/US Patrick Kelly 2079
King FL/US Shashank Mahesh 2080
King FL/US Salah Komrokji 2081
King FL/US Aayush Sharma 2087
King FL/US Govind Srikanth 2089
Knoch PA/US Taura Ivanko 2024
Knoch PA/US Zachary Rohland 2054
Lake Highland Prep FL/US Maddie Wettach 2122
Lake Highland Prep FL/US John Fadool 2123
Lake Highland Prep FL/US Hannah Verma 2124
Lake Highland Prep FL/US Suchait Kahlon 2125
Lake Highland Prep FL/US Jade Yagur 2205
Lake Highland Prep FL/US Yush Chandra 2206
Lake Mary Prep FL Anthony Siva 2055
Lake Mary Prep FL Warren Fulkrod 2057
Lincoln ME/US Nobonita Chowdhury 2029
Lincoln ME/US Thomas Thelander 2091
Lincoln ME/US David Kim 2202
Loyola NY Kate Rose 2002
McDowell PA/US Jacob Kiehl 2093
Miami Beach Senior HS - Independent FL/US Benjamin Burstein 2107
Monticello NY/US Philip Alden 2056
Monticello NY/US Shawn Burke 2059
Monticello NY/US Devin Wiseman 2061
Montville NJ/US Pranav Kumar 2019
Montville NJ/US Brian Laurito 2021
Montville NJ/US Devin Leonard 2023
Natick MA/US Charles Gagnon 2031
Natick MA/US Luke Vrotsos 2032
Needham MA Shoshana Troen-Krasnow 2147
Needham MA Sofia Kurd 2148
Needham MA Shelton Daal 2149
Needham MA Aman Jha 2150
Newton South MA/US Michael Ryter 2006
Newton South MA/US Jaehun Lee 2008
North Allegheny Senior PA/US Katre Soran 2171
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Justin Wisnicki 2046
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Bri McGovern 2049
Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL Gregory Seabrooks 2052
Paul J. Hagerty FL/US 2066
Pennsbury PA Morgan Rowe 2010
Pine View FL Hannah Wang 2071
Pine View FL Jack Fitzgerald 2074
Pine View FL Meghana Krishnakumar 2075
Pleasantville NY/US Silpaa Gunabalan 2177
Poly Prep Country Day NY/US Nicholas DeVito 2004
Princeton NJ Theo Trevisan 2025
Revere MA/US Meloee Nazaire 2020
Revere MA/US Catherine Monroy 2022
Ridge NJ Patrick Kirkwood 2009
Ridge NJ Katherine Kleinle 2026
Ridge NJ Eric Wan 2208
Ridge NJ Ben Levy 2209
Ridge NJ Adit Roy 2210
Ridge NJ Sanil Torani 2211
Roslyn NY/US Dylan Berger 2053
Roslyn NY/US Spencer Lazar 2060
Roslyn NY/US Daniel Friedfeld Gebaide 2219
Sacred Heart MA/US Jake Tibbetts 2220
Sacred Heart Greenwich CT/US Kiki Ventura 2183
Shady Side PA/US Neil Nath 2083
Shady Side PA/US Anya Satyawadi 2086
Skyline UT Maxton Cline 2064
Solon OH/US Rahul Rambhatla 2155
Solon OH/US Amogh Iyer 2156
St Josephs Prep (PA) PA/US Brian Berg 2028
St Josephs Prep (PA) PA/US Thomas Prim 2063
St Josephs Prep (PA) PA/US Chris Phillips 2115
St Josephs Prep (PA) PA/US Andrew Imredy 2119
St Thomas Aquinas FL/US Elizabeth Boan 2033
St Thomas Aquinas FL/US Sommer Sandler 2034
St Thomas Aquinas FL/US Catherine Huntley 2035
St Thomas Aquinas FL/US Samantha Paradela 2038
St Thomas Aquinas FL/US Jessica Uvino 2185
St Thomas Aquinas FL/US Priscilla Preval 2198
Strath Haven PA/US Sarah Myers 2011
Stuyvesant NY/US Asher Lasday 2090
Stuyvesant NY/US Miki Steele 2099
Stuyvesant NY/US Kai Qiang Chen 2118
Stuyvesant NY/US Advay Sriram 2128
Stuyvesant NY/US Niels Graham 2129
Stuyvesant NY/US Antonia Stefanescu 2142
Stuyvesant NY/US Anne George 2143
Summit NJ Sophie Reitz-Bouren 2041
Suncoast FL Juliana Licata 2013
Suncoast FL Jamie Vegara 2044
Syosset NY/US Andrew Goldman 2101
Syosset NY/US John Chen 2137
Syosset NY/US Rahul Mepani 2138
Syosset NY/US Sabrina Kagan 2139
Syosset NY/US Rahul Parthasarathy 2140
Syosset NY/US Faisal Younus 2141
Trinity Prep FL Cecelia Miller 2027
Trinity Prep FL Valerie Trapp 2030
Trinity Prep FL Will Haftel 2076
Trinity Prep FL Amos Epelman 2078
Trinity Prep FL James Toscano 2082
Trinity Prep FL Oliver Trapp 2088
University FL/US Itiel Wainer 2015
University FL/US Ariel Friedman 2127
Valley CT/US Caitlin Lent 2111
WT White TX/US Hunter Frase 2043
Walt Whitman MD/US Zach Zeidenberg 2037
Walt Whitman MD/US Ray Crist 2040
Walt Whitman MD/US Amy Tong 2042
Walt Whitman MD/US Michael Azimi 2048
Wellington FL Victor Sanchez 2007
Xaverian NY Will Kay 2162
Xaverian NY Robert Papandrea 2163
Xaverian NY Michael-Scott Greco 2164