48th Annual Harvard National Forensics Tournament

2022 — Online, MA/US
Field in JVLD
160 entries
Institution Location Entry Code Record
Acton-Boxborough MA/US Lakshika Kamalaganesh Acton-Boxborough LK
American Debate League NY/US Autumn Wilberg American Debate League AW
American Debate League NY/US Daud Abdul-Ghani American Debate League DA
American Debate League NY/US Matthew Guirguis American Debate League MG
American Heritage Broward FL/US Jessica Wong American Heritage Broward JW
American Heritage Palm Beach FL/US Ryder Rucco American Heritage Palm Beach RR
Ardrey Kell NC/US Ishitha Jujjavarapu Ardrey Kell IJ
Ardrey Kell NC/US Saanvi Dey Ardrey Kell SD
Ardsley NY/US Kevin Khitrov Ardsley KK
Ardsley NY/US Liam Lobl Ardsley LL
Athenian CA/US Everett Yau Athenian EY
Aurorae Young WA/US Alyssa Zhu Aurorae Young AZ
Aurorae Young WA/US Keira Chen Aurorae Young KC
Millburn NJ/US Benjamin Rudin Benjamin Rudin
Bronx Science NY/US Michael Raziel Bronx Science MR
Bronx Science NY/US Simon Maxwell Bronx Science SM
Brookline MA/US Brett Schneider Brookline BS
Brookline MA/US Florence (Flo) Spunt Brookline FS
Brookline MA/US Yutian Li Brookline YL
Calvert Hall MD/US Alex Weisenborn Calvert Hall AW
Calvert Hall MD/US Joshua Jewell Calvert Hall JJ
Calvert Hall MD/US Taaj Rai Calvert Hall TR
Carrollwood Day FL/US Rohan Patel Carrollwood Day RP
Cary Acad NC/US Hamza Adnan Cary HA
Cary Acad NC/US Katie Shen Cary KS
Cary Acad NC/US Simren Mehta Cary SM
Chaminade NY/US Anthony Scarmozzino Chaminade AS
Chaminade NY/US Charles Bruno Chaminade CB
Chaminade NY/US Zachary Stoyer Chaminade ZS
Charlotte Country Day NC/US Aaryan Chopra Charlotte Country Day AC
Charlotte Latin NC/US Adam Stone Charlotte Latin AS
Charlotte Latin NC/US Nishanth Gaddam Charlotte Latin NG
Charlotte Latin NC/US Nelan Lala Charlotte Latin NL
Chelmsford MA/US Rishi Ajmera Chelmsford RA
CR North PA/US Kelly Lao CR North KL
Delores Taylor Arthur School for Young Men LA/US Gryphon DuMouchel Delores Taylor Arthur School for Young Men GD
Dougherty Valley Bridge CA/US Ella Min Dougherty Valley Bridge EM
Dougherty Valley Bridge CA/US Pranav Narra Dougherty Valley Bridge PN
Durham NC/US Chloe Wolf Durham CW
Durham NC/US Priya Aggarwal Durham PA
Edgemont NY/US Evelyn Gipstein Edgemont Junior-Senior EG
Edgemont NY/US Jonah Mathew Edgemont Junior-Senior JM
Edgemont NY/US Maya Barmecha Edgemont Junior-Senior MB
American Debate League NY/US Ezra Segal Ezra Segal
Freehold Township NJ/US Katherine Stenard Freehold Township KS
Golden State CA/US Saanvi Kancharla Golden State SK
Harrison NY/US Brooke Schiano-Gonzalez Harrison BS
Harrison NY/US Charles Zenhausern Harrison CZ
Harrison NY/US Jouseline Alvarez Harrison JA
Harrison NY/US Harrison JB Harrison JB
Harrison NY/US Jack Gessner Harrison JG
Harrison NY/US Massimo Reali Harrison MR
Harrison NY/US Samantha Ramirez Harrison SR
Hawken OH/US Bryan Dong Hawken BD
Hawken OH/US Nolan Si Hawken NS
Holy Ghost Prep PA/US Cole Rosini Holy Ghost Prep CR
Holy Ghost Prep PA/US Guru Patel Holy Ghost Prep GP
HS2 TX/US Kaitlyn Tapia HS2 KT
Jericho Unaffiliated NY/US Elaine Zhang Jericho Unaffiliated EZ
Jericho Unaffiliated NY/US Emily Zhu Jericho Unaffiliated EZh
Jericho Unaffiliated NY/US Natalie Tehrani Jericho Unaffiliated NT
Jericho Unaffiliated NY/US Rhea Sakaria Jericho Unaffiliated RS
Jericho Unaffiliated NY/US Xiaotang (tina) Wang Jericho Unaffiliated XW
Lake Highland Prep FL/US Brooks Rivera Lake Highland Prep BR
Lake Highland Prep FL/US Gabrielle Mckenzie Lake Highland Prep GM
Lake Highland Prep FL/US Julius Olavarria Lake Highland Prep JO
Lake Highland Prep FL/US Sohana Srinivasa Lake Highland Prep SS
Lake Nona FL/US Krit Dass Lake Nona KD
Lake Nona FL/US Romina Casanova Lake Nona RC
Maccabee NY/US Chelsea Shen Maccabee CS
Maccabee NY/US Selina Shen Maccabee SS
Maccabee NY/US Vivian Chen Maccabee VC
Maccabee NY/US Winnie Wei Maccabee WW
Maccabee NY/US Xiaoyuan Duo Maccabee XD
Marcus TX/US Maanushri Obalapuram Marcus MO
McNeil TX/US Harvey Stevens McNeil HS
Mercer Island WA Anthony Wang Mercer Island AW
Millburn NJ/US Ben Huang Millburn BH
Montgomery AL/US John Alford Montgomery JA
Montgomery AL/US Price McLemore Montgomery PM
Montville NJ/US Apurva Parasher Montville AP
Montville NJ/US Adit Saxena Montville AS
Montville NJ/US Kevin Chen Montville KC
Montville NJ/US Prisha Malik Montville PM
Montville NJ/US Sahana Vijay Krishna Montville SV
Nashua HS South NH/US Carissa Qiu Nashua HS South CQ
Newtown CT/US Audrey Srebotnik Newtown AS
Newtown CT/US Kiersten Banas Newtown KB
North Allegheny PA/US Kelly Tai North Allegheny KT
Oxford CA/US Aiden Kim Oxford AK
Palo Alto CA/US Alon Ronen Palo Alto AR
Palo Alto CA/US Holden Lee Palo Alto HL
Palo Alto CA/US Marco Li Palo Alto ML
Palo Alto CA/US Mihir Menon Palo Alto MM
Palo Alto CA/US Samarth Sethi Palo Alto SS
Princeton NJ/US Sara Shahab Princeton SS
Providence NC/US Ansh Khurana Providence AK
Providence NC/US Andrew Thomas Providence AT
Providence NC/US Ramona Wilson Providence RW
Puyallup WA/US Auston Chambers Puyallup AC
Puyallup WA/US Nevaeh Stafford Puyallup NS
Ramsay AL/US Kailan Stoves Ramsay KS
Randolph NJ/US Fernando Hernandez Randolph FH
Woodlands TX/US Reanna Mohler Reanna Mohler
Ridge NJ/US Aviral Agastya Ridge AA
Ridge NJ/US Lucy Brodkin Ridge LB
Ridge NJ/US Mariam Khan Ridge MK
Ridge NJ/US Shaurya Ganjoo Ridge SG
Ridge NJ/US Sky Jaamann Ridge SJ
Ridge NJ/US Vivian Zhu Ridge VZ
Rock Hill TX/US Ali Pala Rock Hill AP
Scarsdale NY/US Eva Spiegeland Scarsdale ES
Scarsdale NY/US Faris Amin Scarsdale FA
Scarsdale NY/US Jessica Katz Scarsdale JK
South Forsyth GA/US Francisco Valentinotti South Forsyth FV
Speechtopia AL/US Angelina Mei Speechtopia AM
Speechtopia AL/US Alice Mao Speechtopia AMa
Speechtopia AL/US Amy Zhang Speechtopia AZ
Speechtopia AL/US Luke Wang Speechtopia LW
Speechtopia AL/US Ruixin He Speechtopia RH
Stratford Milpitas CA/US Daksh Sharma Stratford Milpitas DS
Sugar Land SpiderSmart TX/US Andy Hao Sugar Land SpiderSmart AH
Sugar Land SpiderSmart TX/US Jason Chen Sugar Land SpiderSmart JC
Syosset NY/US Brandon Levy Syosset BL
Syosset NY/US Krishiv Shah Syosset KS
Syosset NY/US Maggie Liu Syosset ML
Syosset NY/US Ria Dhulia Syosset RD
Syosset NY/US Ria Mehta Syosset RM
Syosset NY/US Saanvi Dhupar Syosset SD
Syosset NY/US Sid Rojinedar Syosset SR
Syosset NY/US Vincent Huang Syosset VH
Thales Academy - Apex NC/US Athena Kumar Thales Academy - Apex AK
Thomas Edison EnergySmart Charter NJ/US Veer Guda Thomas Edison EnergySmart Charter VG
Trinity Prep FL/US Anoushka Desai Trinity Prep AD
Trinity Prep FL/US Amanda Rose DeStefano Trinity Prep ADe
Trinity Prep FL/US Jacqueline Stenzel Trinity Prep JS
Hector G Godinez Fundamental CA/US Victor Estrada Victor Estrada
West Broward FL/US Hassan Palanpurwala West Broward HP
West Des Moines Valley IA/US Aidan Makeeff West Des Moines Valley AM
West Des Moines Valley IA/US Anjali Tripathy West Des Moines Valley AT
West Des Moines Valley IA/US Haneen Rheem West Des Moines Valley HR
West Des Moines Valley IA/US Joshua Burriola West Des Moines Valley JB
West Des Moines Valley IA/US Jimmy Wakefield West Des Moines Valley JW
West Des Moines Valley IA/US Landon Stull West Des Moines Valley LS
West Des Moines Valley IA/US Raneen Rheem West Des Moines Valley RR
West Des Moines Valley IA/US Vivienne Andersen West Des Moines Valley VA
Westford MA/US Ankit Panda Westford AP
Westwood TX/US Aarohi Bhattacharya Westwood AB
Westwood TX/US Aarav Mahesh Westwood AM
William G. Enloe NC/US Philip Dai William G. Enloe PD
William G. Enloe NC/US Rishil Nettam William G. Enloe RN
William G. Enloe NC/US Vishnu Ranabothu William G. Enloe VR
Woodlands TX/US Eric Antu Woodlands EA
Woodlands TX/US Francisco Azcarate Woodlands FA
Woodlands TX/US Sumya Paruchuri Woodlands SP
Youth Voices IL/US Albert Cai Youth Voices AC
Youth Voices IL/US Aadi Kucheria Youth Voices AK
Youth Voices IL/US Aiden Wang Youth Voices AW
Youth Voices IL/US Kyle Wang Youth Voices KW
Youth Voices IL/US Shawn Chen Youth Voices SC