Oklahoma

2023-2024 Calendar

Timezone: UTC
Name Date(s) Reg Opens
UTNIF Policy 23 7/5 - 7/7 7/2 at 5:00 PM
Mean Green Comet Middle School 7/18 - 7/21 6/17 at 12:00 PM
Moore Lions Classic 9/29 - 10/1 9/18 at 9:00 AM
The Jenks Classic 2023 10/6 - 10/7 8/21 at 8:00 AM
Coppell Classic 10/6 - 10/7 8/23 at 8:00 AM
Haskell Demo Tournament 10/18 10/9 at 6:00 AM
JW Patterson HS Invitational 10/21 - 10/23 8/30 at 1:00 PM
3rd Kansas City Missouri Invitational TOC and NIETOC Qualifier 10/27 - 10/28 12/20 at 5:00 PM
UCO Joe C Jackson 11/3 - 11/5 9/12 at 7:00 AM
Broken Arrow Invitational 11/3 - 11/4 10/16 at 10:00 AM
Okarche Warrior Classic Speech and Debate Tournament 11/3 - 11/4 10/9 at 8:00 AM
The Southern Nazarene Crimson Storm Classic 11/3 - 11/4 9/11 at 8:00 AM
Riverfield Raven Revelry 11/3 - 11/4 10/3 at 6:00 AM
The Iditarod 11/10 - 11/11 10/2 at 8:00 AM
Bishop Kelley Comet Challenge 11/10 - 11/11 9/24 at 7:00 PM
Marlow Invitational 11/17 - 11/18 10/13 at 8:00 AM
Mounds Homecoming Tournament 11/17 - 11/18 10/22 at 7:00 AM
Rogers Heritage War Eagle Classic 11/29 - 12/2 10/22 at 8:00 AM
Madill Speech Invitational 11/30 - 12/3 11/1 at 2:00 PM
Choctaw Sting 12/8 - 12/9 11/2 at 7:00 AM
Muskogee Rotary Little Nationals 12/8 - 12/9 11/1 at 6:00 AM
Norman Novice Showcase 12/16 12/6 at 8:00 AM
New Tech Coppell 1/5 - 1/6 11/6 at 7:00 AM
Jenks Big Questions Debate Scrimmages 1/8 - 1/19 12/9 at 2:00 AM
McCrackens Final Cup of Coffee BTW 1/12 - 1/13 1/4 at 8:00 AM
test 1/12 - 1/13 1/1 at 8:00 AM
DC Universe at Deer Creek 1/12 - 1/13 11/29 at 12:00 AM
Norman North Mnemosyne 1/19 - 1/20 1/5 at 11:00 AM
Alva Qualifying Contest 1/19 - 1/20 12/23 at 10:00 AM
Okmulgee Invitational 1/19 - 1/20 12/1 at 6:00 AM
Cherokee Qualifying Contest 1/26 - 1/27 12/30 at 10:00 AM
Sequoyah Spotlight 1/26 - 1/27 1/1 at 7:00 AM
Comanche Invitational Speech and Debate Tournament 1/26 - 1/27 1/8 at 8:00 AM
Monty Python Invitational 1/26 - 1/27 1/8 at 6:00 AM
Union Forensic Society Invitational 1/26 - 1/27 12/12 at 7:00 AM
Owasso Rams Invitational 2/2 - 2/3 1/12 at 11:00 AM
Okeene Qualifying Tournament 2/2 - 2/3 1/6 at 10:00 AM
The Brit at Santa Fe High School 2/2 - 2/3 1/2 at 11:00 AM
Rush Springs Valentines Invitational 2/9 - 2/10 1/15 at 8:00 AM
Haskell Haymaker Invitational 2/9 - 2/10 1/1 at 6:00 AM
Ada test 2/16 - 2/17 1/16 at 11:00 AM
The Crossings Christian Gauntlet 2/16 - 2/17 1/16 at 8:00 AM
Blue Ace Forensics Invitational 2/16 1/16 at 8:00 AM
Muldrow Mayhem Speech Tournament 2/16 - 2/17 12/1 at 6:00 AM
Ada Cougar Classic 2/16 - 2/17 1/16 at 11:00 AM
Camp Smilodon 2/23 - 2/24 1/23 at 11:00 AM
Bixby Green Corn Classic 2024 2/23 - 2/24 2/2 at 11:00 AM
Camp Smilodon at Southmoore 2/23 - 2/24 1/23 at 11:00 AM
Inola End of Season Invitational 2/23 - 2/24 1/1 at 6:00 AM
Seminole High School 3A4AChamps 2/23 - 2/24 1/1 at 6:00 AM
Maverick Forensics Invitational 2/24 12/20 at 2:30 PM
Shattuck Invitational 2/24 2/11 at 7:00 AM
OSSAA EAST OK 5A 6A REGIONALS 3/8 - 3/9 2/19 at 8:00 AM
OSSAA West OK 5A6A Regionals 3/8 - 3/9 2/21 at 8:00 AM
OSSAA 3A 4A Northeast Regional Tournament 3/15 - 3/16 2/1 at 6:00 AM
SE 3A4A REGIONAL TOURNAMENT 3/15 - 3/16 2/9 at 8:00 AM
Jenks Online 3/20 - 3/24 2/20 at 11:00 AM
Not A Social Security Number 3/22 - 3/23 2/22 at 11:00 AM
OSSAA 3A 4A SW Regional Tournament 3/22 - 3/23 2/12 at 8:00 AM
OSSAA 3A4A Northwest Regional 3/22 - 3/23 2/24 at 8:00 AM
OSSAA 3A 4A State Tournament 4/11 - 4/13 3/17 at 7:00 AM