Tournament of Champions

2016 — Lexington, KY/US
Policy Debate Paradigm List
All Paradigms: Show Hide
Amar Adam Hire 1 rounds
Samin Agha Hendrickson High School 4 rounds
Swapnil Agrawal Milton High School 2 rounds
Ellis Allen Westminster Schools 2 rounds
Carlos Astacio University High School 2 rounds
Kristiana Baez Katy Taylor High School 6 rounds
Cameron Baller Hire 1 rounds
Brendon Bankey Walter Payton College Prep 2 rounds
Keith Barnstein Maine East H.S. 2 rounds
Eric Beane Katy Taylor High School 6 rounds
Ian Beier College Prep 2 rounds
Risha Bhattacharjee Wayzata High School 2 rounds
John Block Little Rock Central 2 rounds
Brad Bolman The Bronx High School Of Science 4 rounds
Nikhil Bontha The Kinkaid School 2 rounds None
Kanan Boor Head Royce School 2 rounds
Rachel Boroditsky Glenbrook North 2 rounds
Brian Box Glenbrook South High School 2 rounds
Brett Bricker Carrollton School of the Sacred Heart 2 rounds
Jeff Buntin New Trier High School 2 rounds
Daryl Burch McDonogh 2 rounds
Chris Callahan Glenbrook South High School 2 rounds
Melanie Campbell Glenbrook North 2 rounds
Yao Yao Chen Liberal Arts and Science Academy - LBJ High School 2 rounds
William Cheung Brooklyn Technical High School 2 rounds
Vida Chiri Millard North HS 4 rounds
Josh Clark Montgomery Bell Academy 2 rounds
Katie Cole Homewood-Flossmoor High School 2 rounds
Kris Colen Liberal Arts and Science Academy - LBJ High School 2 rounds
Elyse Conklin Walter Payton College Prep 2 rounds
Deven Cooper Clovis North Educational Center 6 rounds
Aaron Davis Maine East H.S. 2 rounds
Rayvon Dean University Prep HS 2 rounds
Michael DePasquale Pittsburgh Central Catholic High School 2 rounds
Edward Dillon Clovis North Educational Center 2 rounds
Lauren Donnenfeld Alpharetta High 2 rounds
Eric Emerson The Kinkaid School 2 rounds
Alexander Erwig S. Eugene H. S. 4 rounds
Pauline Esman Glenbrook South High School 2 rounds None
Jack Ewing Head Royce School 2 rounds
Sean Farris Homewood-Flossmoor High School 2 rounds None
Kurt Fifelski Iowa City High School 4 rounds
Reka Fink The Blake School 3 rounds
Jordan Foley Notre Dame High School 2 rounds
Eric Forslund Greenhill School 2 rounds
Benjamin Friedman Whitney M. Young Magnet High School 2 rounds None
Seth Gannon Westminster Schools 2 rounds
Jonathan Geldof Hire 1 rounds
Stephen Goldberg CK McClatchy High School 2 rounds
Jacob Goldschlag La Costa Canyon HS 2 rounds
Matt Gomez Rowland Hall-St. Mark's School 2 rounds
Donald Grasse Hire 1 rounds
Michael Greenstein Glenbrook North 2 rounds
Jishnu Guha Majumdar The Kinkaid School 2 rounds
Holmes Hampton Hire 1 rounds
Jyleesa Hampton Juan Diego Catholic High School 2 rounds
Kevin Hamrick Montgomery Bell Academy 4 rounds
Liam Hancock West 2 rounds
Casey Harrigan Glenbrook North 2 rounds
David Heidt Carrollton School of the Sacred Heart 2 rounds
Cameron Henderson Milton High School 4 rounds
Travis Henderson West 2 rounds
David Herman Westminster Schools 2 rounds
John Hines College Prep 2 rounds
Kevin Hirn Whitney M. Young Magnet High School 6 rounds
Ari Hoffman Hire 4 rounds
Sharon Hopkins University Prep HS 2 rounds
Korey Johnson Baltimore City College 4 rounds
Willie Johnson University High School 2 rounds
Kyle Joseph Maine East H.S. 2 rounds
Viveth Karthikeyan Westminster Schools 2 rounds
Amber Kelsie McDonogh 2 rounds
Natalie Knez Glenbrook North 2 rounds
Vikram Kohli University of Chicago Lab Schools 2 rounds
Elliot Kovnick St. Vincent De Paul High School 2 rounds
Young Kwon New Trier High School 2 rounds
Aaron Langerman Bellarmine College Preparatory 4 rounds
Maddie Langr Juan Diego Catholic High School 2 rounds
Michael Leap Walter Payton College Prep 2 rounds
Peyton Lee Westminster Schools 2 rounds
Nick Lepp Alpharetta High 2 rounds
Sarah Lim College Prep 2 rounds
Zach Lipman Millard North HS 4 rounds
Adam Lipton Reagan 2 rounds
Jacob Loehr Liberal Arts and Science Academy - LBJ High School 2 rounds
Chris Loghry Highland Park 2 rounds
Flynn Makuch Edgemont HS 2 rounds
Mikaela Malsin Niles West High School 2 rounds
Brian Manuel Edgemont HS 2 rounds
Katie Marshall Milton High School 4 rounds
Calen Martin Hire 1 rounds
Jackie Massey Skyline 2 rounds
John Mast Austin SFA High School 2 rounds
Kevin McCaffrey Glenbrook North 2 rounds
Evan McCarty New Trier High School 2 rounds
Michael McGrath The Blake School None
Val McIntosh Niles West High School 2 rounds
Claire McKinney The Kinkaid School 2 rounds
Manny Medrano Polytechnic School 2 rounds
Brad Meloche Niles West High School 2 rounds
Dustin Meyers-Levy Niles West High School 2 rounds
Leah Moczulski Niles West High School 2 rounds
William Mosley-Jensen Greenhill School 2 rounds
Matt Munday Notre Dame High School 2 rounds
David Munoz Damien HS 2 rounds
David Neustadt Baltimore City College 4 rounds
Toni Nielson Skyline 2 rounds
Theo Noparstak Hire 1 rounds
Eric Oddo Niles West High School 2 rounds
Anthony Ogbuli Homewood-Flossmoor High School 2 rounds
Thomas Pacheco The Blake School 2 rounds
Alex Pappas Glenbrook North 2 rounds
Rennie Pasquinelli Hire 2 rounds
Sydney Pasquinelli Edgemont HS 2 rounds
Neil Patel Glenbrook South High School 2 rounds
Sonny Patel University of Chicago Lab Schools 4 rounds
Bree Peilen Glenbrook South High School 2 rounds
Donny Peters Damien HS 2 rounds
Sheila Peterson Wayzata High School 2 rounds None
Scott Phillips The Meadows School 4 rounds
Stephen Pipkin Glenbrook North 2 rounds
Tom Placido Loyola High School 2 rounds None
Jonass Placitis Glenbrook South High School 2 rounds
Dylan Quigley Glenbrook South High School 2 rounds
Robbie Quinn Montgomery Bell Academy 2 rounds
Advait Ramanan Milton High School 2 rounds
Dana Randall Carrollton School of the Sacred Heart 2 rounds
matthew reichle Reagan 2 rounds
Shanara Reid-Brinkley Homewood-Flossmoor High School 2 rounds
Armands Revelins Niles West High School 2 rounds
Nathan Rice Milton High School 2 rounds
Jacinda Rivas Hire 1 rounds
Collin Roark Greenhill School 2 rounds
Quaram Robinson Greenhill School 2 rounds
Christian Rodriguez Damien HS 2 rounds
Marcel Roman Hire 1 rounds
Brian Rubaie Liberal Arts and Science Academy - LBJ High School 2 rounds
Hemanth Sanjeev Peninsula High School 4 rounds
Courtney Schauer Highland Park 2 rounds
Ben Schultz Glenbrook South High School 2 rounds
Jim Schultz College Prep 2 rounds
Aubrey Semple Brooklyn Technical High School 2 rounds
Manav Sevak Milton High School 2 rounds
Mike Shackelford Rowland Hall-St. Mark's School 2 rounds
Khalid Sharif CK McClatchy High School 2 rounds
Anav Sharma Peninsula High School 2 rounds
Jacob Shelton Wayzata High School 2 rounds
Sam Shore Greenhill School 2 rounds
Jason Sigalos Westminster Schools 2 rounds
Bee Smale Hire 4 rounds
Bill Smelko La Costa Canyon HS 4 rounds
Elijah Smith The Blake School 3 rounds
Jacob Smith Liberal Arts and Science Academy - LBJ High School 2 rounds
Maggie Solice Austin SFA High School 2 rounds
Ryan Spector Glenbrook North 2 rounds None
John Spurlock CK McClatchy High School 2 rounds
Dan Stanfield CK McClatchy High School 2 rounds
Jordana Sternberg Westminster Schools 2 rounds
Johnnie Stupek Milton High School 2 rounds