National Speech and Debate Season Opener hosted by UK

2021 — NSDA Campus, KY/US
Public Forum Paradigm List
All Paradigms: Show Hide
Max Albert Bergen County Debate Club
Lillian Albrecht Lakeville North High School
Brian Alford A and M Consolidated High School
Aravindh Anantaraman Mira Loma High School
Jorman Antigua Riverdale Country School 6 rounds
Victoria Aquino The Cambridge School 3 rounds
Chetan Avlani BASIS Chandler High School 6 rounds
Silvia Aydinyan Edina High School 6 rounds
Esther Bae Astor Redhead Academy 6 rounds
Luke Bagdon Pennsbury High School 6 rounds
Dan Bagwell Mountain Brook High School 3 rounds
Jordan Baker Durham Academy 5 rounds
Ian Beier College Prep
Bryan Benitez Hire 6 rounds
Devanshi Bhangle Lexington HS 3 rounds
Jipsy Bhatt Ravenwood High School 2 rounds
Anu Bhave Thomas Jefferson HSST 6 rounds
Trevor Blow Woodrow Wilson High School 6 rounds
Satish Bommineni Centennial HS 6 rounds
William Bryant Muhlenberg County High School 3 rounds
Jared Burke Hire 6 rounds
Ben Carson Bergen County Debate Club
Leona Chan Oakton High School 6 rounds
Zara Chapple Hire 6 rounds
Nishith Chaubey Del Norte Independent 3 rounds
Lan Chen Lincoln-Sudbury Regional HS 3 rounds
Gloria Cheng Dublin High 2 rounds
Jim Cheng Millburn 2 rounds
Joseph Choi Bergen County Debate Club 6 rounds
Jordan Cohen Bergen County Debate Club 6 rounds
Maddie Cook Lakeville North High School 3 rounds
Ben Cortez Hire 6 rounds
Jenny Crouch Brentwood High School 6 rounds
Hannah Cui Lower Mainland Tutoring Academy 3 rounds
Runzhe Cui Acton-Boxborough Regional High School
Jamie Davenport Northview High School 3 rounds
Grady Day BASIS Scottsdale High School 1 rounds
Liz Dela Cruz VDA - Vancouver Debate Academy 5 rounds
Abhijit Dey Dougherty Valley High School 4 rounds
Bob Dolan Lake Mary Prep 6 rounds
Nina Dolden VDA - Vancouver Debate Academy 4 rounds
Kendelle Durkson Pennsbury High School 6 rounds
Zach Dyar Delbarton School 4 rounds
Zayne El-Kaissi Taipei American School 2 rounds
Tawfique Elahi The Ivy Plus 6 rounds
Maya ElHawary VDA - Vancouver Debate Academy 6 rounds
Joshua Enebo The Blake School 2 rounds
Jomi Epoyun Hire 6 rounds
Adegoke Fakorede Bergen County Debate Club 6 rounds
Lucy Fang Potomac Debate Academy 6 rounds
Marshall Feuer El Camino Real Charter High School 4 rounds
Darby FitzSimmons North Broward Preparatory School 3 rounds
Morgan Fox Westlake 6 rounds
Sreenivas Gannavaram Montgomery Blair 6 rounds
Chris Gao Oakton High School 6 rounds
Ben Gardner-Gill The Nueva School 4 rounds
Madhuri Garigipati Dublin High 1 rounds
Brent Gay Ravenwood High School 2 rounds
Cayman Giordano Bethesda Chevy Chase 3 rounds
Andrew Glickman Bethesda Chevy Chase 3 rounds
Eli Glickman College Prep 6 rounds
Satya Gopalam West Windsor Plainsboro South 5 rounds
Andrew Griffin Hawken 6 rounds
Vietta Grinberg BergenTech HS 3 rounds
Michelle Gripenstraw Brentwood High School 6 rounds
Denise Grisham Mountain Brook High School 6 rounds
Brad Grossman Independent Campbell Hall 3 rounds
Benjamin Hagwood BL Debate 3 rounds
Andrew Halverson Hire 6 rounds
Elise Harmening Homewood-Flossmoor High School 3 rounds
Michael Harris Lynbrook HS 6 rounds
Paul Hemeseth CK McClatchy High School 6 rounds
Javier Hernandez Hire 6 rounds
Lenny Herrera Riverdale Country School 5 rounds
Ray Hom The Cambridge School 3 rounds
Razak Hossain Del Norte Independent 3 rounds
Brooks Howell VDA - Vancouver Debate Academy 5 rounds
Amy Hu Potomac Debate Academy 6 rounds
Xin Hu Sugar Land SpiderSmart 6 rounds
Ying Huang Montgomery Blair 6 rounds
Liangston Jamesou Sugar Land SpiderSmart 6 rounds
Justin Jang Fremont High School 6 rounds
Sameer Jani Potomac Debate Academy 6 rounds
Anna Jaoudi Strath Haven 3 rounds
Jillian Jarrett Sidwell Independent 5 rounds
Dhamodaran Jayabalan Dougherty Valley High School 2 rounds
Irish Jenkins Henry Clay High School 3 rounds
Seon Jeon Ivy Bridge Academy 6 rounds
Ben Jones Mira Loma High School 6 rounds
Jacob Kaminski Trinity Preparatory School 6 rounds
Meg Kandarpa The Blake School 5 rounds
Sukhm Kang University School 6 rounds
Selina Kao VDA - Vancouver Debate Academy 2 rounds None
Purvi Kapadia Palo Alto High School 5 rounds
Esther Kardos Byram Hills High School 3 rounds
Tyler Katz The Quarry Lane School 6 rounds
Chirag Kawediya Vista Del Lago High School 3 rounds
Afreen Khan Debate Go 6 rounds
Rumana Khan BASIS Chandler High School 3 rounds
Sheetal Khedkar Ravenwood High School 6 rounds
Anais Kneppers The Ivy Plus 6 rounds
Lingmei Kong Millburn 1 rounds
Nicole Kroepel Belvidere North High School 6 rounds
Jenny Kuo ADL 6 rounds
Jesse Laitman Newtown Middle School 4 rounds
Sophia Lam Poly Prep Country Day School 6 rounds
Eric Lanning Trinity Preparatory School 6 rounds
Gael Le Guellec Potomac Debate Academy 6 rounds
Crawford Leavoy Durham Academy 4 rounds
Anita Li Potomac Debate Academy 6 rounds
Daize Li VDA - Vancouver Debate Academy 5 rounds
Lucy Li Ravenwood High School 2 rounds
Pengyue Li Acton-Boxborough Regional High School 1 rounds
Ann Liem Albuquerque Academy 3 rounds
Prudhvidhar Lingala Chelmsford High School 3 rounds
Anping Liu Acton-Boxborough Regional High School 5 rounds
Pei Liu Thomas Jefferson HSST 6 rounds
Yuan Liu Columbia Tiger Groups 1 rounds
Nethmin Liyanage Hire 6 rounds
Wesley Loofbourrow Hire 6 rounds
Wei Ma Potomac Debate Academy 6 rounds
Yan Ma Winston Churchill High School 3 rounds
Mark Mabie The Nueva School 1 rounds
Elena MacGurn Ravenwood High School 2 rounds
Njuguna Macharia Debate Go 6 rounds
Klaudia Maciejewska Debate Go 6 rounds
Lydia Magalhaes Dowling Catholic High School 6 rounds
Nicole Majercak Solon High School 4 rounds
Keshav Mallela Westford Academy 3 rounds
John Manahan Delbarton School 6 rounds
Elisa McCartin Walt Whitman 6 rounds
Abby McCartney Hire 6 rounds None
Cale McCrary Westlake 6 rounds
Chad Meadows Marist School 3 rounds
Noah Mengisteab Delbarton School 2 rounds
Nathan Meredith Ravenwood High School 6 rounds
Jack Merkel Ridgewood Independent 3 rounds
Adam Meskouri Ernest W. Seaholm High School 3 rounds
Blake Meyer VDA - Vancouver Debate Academy 6 rounds
Jeffrey Miller Marist School 1 rounds
Anshuman Mishra The Ivy Plus 6 rounds
Tim Missell Lambert High School 3 rounds
Chloe Moon BC Academy 5 rounds
Prashant Motagi Chelmsford High School 3 rounds
Krishna Mukunda Hawken 3 rounds
Resmi Nair Centennial HS 6 rounds
Anais Nam BC Academy 6 rounds
Sudharsan Narayanan Mira Loma High School 6 rounds
Razeen Nasar Canyon Crest Academy 6 rounds
Arul Nayagadurai Brentwood High School 6 rounds
Sean Oddoye Sidwell Independent 5 rounds
Vladislav Onik Glen Rock High School 6 rounds
Ronak Pai Leland High School 6 rounds
Tasneem Palanpurwala West Broward High School 6 rounds
Hongguang Pan Potomac Debate Academy 6 rounds
Benjamin Papa Ravenwood High School 1 rounds
Jasmine Park BC Academy 6 rounds
Joanne Parker Cranbrook 6 rounds
Sonya Patel Lynbrook HS 1 rounds
Alessandro Perri The Blake School 2 rounds
Drew Peterson North Broward Preparatory School 3 rounds
Les Phillips The Nueva School 3 rounds
Ravi Pinnamaneni Dougherty Valley High School 4 rounds
Srikusumanjali Pinnamareddy South Dickerson Independent 3 rounds
Nikhil S Pisolkar Hire 6 rounds
Phoenix Pittman Lakeland 6 rounds
Nina Plummer VDA - Vancouver Debate Academy 6 rounds
Pallob Poddar Debate Go 6 rounds
Natalie Polanco Edgemont Junior-Senior High School 3 rounds
gosha polishchuk Rowland Hall 3 rounds
Bill Prater Hire 6 rounds
Greg Pratt BASIS Scottsdale High School 6 rounds
Tyler Prochazka ADL 3 rounds
Jason Qian Poolesville High School 3 rounds
Kieran Raines The Dalton School 6 rounds
Zerimar Ramirez Hire 2 rounds None
Lakith Ranaweera Debate Go 6 rounds
Jeremy Reynolds VDA - Vancouver Debate Academy 6 rounds
Chloe Ricks The Blake School 4 rounds
Tara Riggs Pennsbury High School 6 rounds
Dina Rochkind Bethesda Chevy Chase
Gabe Rusk Fairmont Prep 3 rounds
Morgan Russell Norman North High School 6 rounds
Javed Sandhu Dougherty Valley High School 4 rounds
Ganapathy Sankar Leland High School 3 rounds
Srikar Satish A and M Consolidated High School 6 rounds
Maria Savransky Bergen County Debate Club 6 rounds
Oksana Savransky Bergen County Debate Club 6 rounds
Vlad Savransky Bergen County Debate Club 6 rounds
Sharan Sawlani NSU University School 6 rounds
Abby Schirmer Marist School
Charles Schletzbaum Milpitas High School 6 rounds
Naima Sekandari Mountain Ridge High School 3 rounds
Gavin Serr The Nueva School 4 rounds
Aaryana Sethi Hathaway Brown School 3 rounds
Saurabh Sharma Mira Loma High School 6 rounds None
Chris Sheppard Hackley School 2 rounds
Bob Shurtz Hawken 6 rounds
Will Sjostrom Marist School 2 rounds
Igor Smolyanskiy Bergen County Academies 3 rounds
Zoe Spicer Taipei American School 2 rounds
Matthew St-Germain Hire 6 rounds
Hannah Stafford The Blake School 4 rounds
George Stockburger CR North High School 6 rounds
Evan Streams The Dalton School 6 rounds
Nicole Su BC Academy 5 rounds
Rohit Sud BASIS Scottsdale High School 5 rounds
Samuel Sun Lambert High School 3 rounds
Madhavi Sunder Sidwell Independent 5 rounds
Stella Sung Del Mar Montessori School 3 rounds
Atul Suri Del Norte Independent 3 rounds
Malvika Suri Mira Loma High School 6 rounds
Jim Sydnor The Altamont School 6 rounds
Charlie Synn Canyon Crest Academy 3 rounds
Serkan Tan Astor Redhead Academy 6 rounds
Joy Taw Taipei American School 5 rounds
Dinesh Thandapani Lynbrook HS 5 rounds
Xin Tian Del Norte Independent 3 rounds
Nicole Tommarazzo Hire 6 rounds
Ranjit Tulasi Lambert High School 3 rounds
Dhira Vaidya Dougherty Valley High School 2 rounds
Sophie Verska Marist School 6 rounds
Ramya Vijaya Ragavan Dougherty Valley High School 2 rounds
Daniel Waks BASIS Scottsdale High School 2 rounds
Apollo Wang Potomac Debate Academy 6 rounds
Wanchiu Wang Thomas Jefferson HSST 6 rounds
Abigail Wichlacz The Blake School 1 rounds
Chinnel Williams Riverdale Country School 4 rounds
Michelle Williams Solon High School 2 rounds
Walter Willis Hire 6 rounds
david wong Potomac Debate Academy 6 rounds
Tom Woodhead Saint Francis High School 3 rounds
Sean Wu Richard Montgomery High School 6 rounds
Bruce Xia Palo Alto High School 1 rounds
Chimiao Xu Shrewsbury 3 rounds
Yong Jong Shawn Yen Ivy Bridge Academy 5 rounds
Charly Ying Ernest W. Seaholm High School 3 rounds
Myung Yoo Lambert High School 3 rounds
Marc Yoon BC Academy 5 rounds
Peter Yu The Dalton School
Hao Hao Yuan BASIS Phoenix High School 6 rounds
Hongzheng Zhang Dougherty Valley High School 4 rounds
Joanne Zhang Columbia Tiger Groups 1 rounds
Yufeng Zhang Columbia Tiger Groups 1 rounds
Andy Zhao Lower Mainland Tutoring Academy 6 rounds
Michael Zhao Flintridge Preparatory 3 rounds
Yuki Zhao Lower Mainland Tutoring Academy 6 rounds
Scot Zola West Windsor Plainsboro South 5 rounds
Peter Zopes Chelmsford High School 6 rounds