Bison Stampede

2020 — NSDA Campus, WY/US
Judges (Debates & IES) Paradigm List
All Paradigms: Show Hide
Ijeoma Alozie Cheyenne South High School 5 rounds None
Julieta Anaya Jackson Hole High School 6 rounds None
Michael Antonovich Lander Valley High School 3 rounds None
Jessica Archambeau Cheyenne South High School 8 rounds None
Joshua Artery Cheyenne South High School 3 rounds None
Tobi Bankole Cheyenne South High School 8 rounds None
Sarah Baynard Cheyenne South High School 8 rounds None
Makayla Becker Cheyenne South High School 8 rounds None
Brian Belknap Cheyenne South High School 3 rounds None
Kelly Bembry-Hennings Cheyenne South High School 5 rounds None
Christopher Benton Cheyenne South High School 5 rounds None
Sarah Bessette Campbell County 4 rounds None
Ashley Brawley Hot Springs Co High School 4 rounds None
Marcus Burrell Cheyenne South High School 8 rounds None
Kathryn Burrows Hot Springs Co High School 4 rounds None
Brittany Carmical Cheyenne South High School 4 rounds None
Rebecca Carpenter Cheyenne South High School 4 rounds None
Angel Carrillo Cheyenne South High School 3 rounds None
Jonathan Christensen Cheyenne East High School 8 rounds None
Clarissa Cole Evanston High School 4 rounds None
Vernon Cole Evanston High School 8 rounds None
Nevaeh Corbin Cheyenne East High School 8 rounds None
Lilian Cortes Buffalo HS 5 rounds None
Cassondre Cortez Cheyenne South High School 1 rounds None
Hunter Crawford Cheyenne East High School 8 rounds
Maddi Curtis Evanston High School 5 rounds None
grace Dahill Cheyenne East High School 8 rounds None
Lydia Dambekalns Cheyenne South High School 8 rounds None
Sasha Davidson Thunder Basin High School 8 rounds None
Marti Derringer Cheyenne South High School 2 rounds None
Ellie Dunn Cheyenne South High School 6 rounds None
Joshua Eastman Cheyenne South High School None
Paula Egan-wright Cheyenne South High School 1 rounds None
Stephen Escalante Cheyenne South High School 8 rounds None
John Evans Cheyenne South High School 1 rounds None
Walter Farwell Buffalo HS 1 rounds
Kati Fink Cheyenne South High School 3 rounds None
Anastazia Fox Green River High School 4 rounds None
Erin Freeman Cheyenne South High School 2 rounds None
Ally Gardner Cheyenne East High School 8 rounds None
Lindsey Garnel Cheyenne South High School 8 rounds None
Kerri Gentry Cheyenne South High School 8 rounds None
Rainy Gilliam Cheyenne South High School 1 rounds None
Cindy Glasson Hot Springs Co High School 1 rounds None
Lisa Gray Natrona County High School 8 rounds
Shelby Hains Cheyenne South High School 7 rounds None
Rakhshi Hamid Cheyenne South High School 8 rounds None
Deborah Hansen Jackson Hole High School 7 rounds
Elizabeth Hansen Natrona County High School 8 rounds None
Julie Herrera Cheyenne South High School 8 rounds None
Brian Hill Evanston High School 3 rounds None
RuthAnn Holmes Cheyenne South High School 8 rounds None
Nick Hoskins Green River High School 8 rounds None
Rebecca Iron Cloud Wyoming Indian High School 2 rounds None
Chris Jeide Powell High School 8 rounds None
Kathleen Jones Cheyenne South High School 5 rounds None
Brendan Kachnowski Cheyenne South High School 8 rounds
Reagan Kaufman Cheyenne South High School 2 rounds None
Tyler Kay Hot Springs Co High School 4 rounds None
Catherine Kellick Natrona County High School 8 rounds
Bethany Kelly Cheyenne South High School 8 rounds None
Jessie Klein Cheyenne South High School 6 rounds None
Julie Kozlowski Cheyenne South High School 8 rounds None
Lannette Lahey Lander Valley High School 7 rounds None
Clarissa Lyle Cheyenne East High School 8 rounds None
Kaitlyn MacMannis Cheyenne South High School 8 rounds None
Patrick Marchal Cheyenne South High School 8 rounds
Heather Marchese Cheyenne South High School 2 rounds None
Morgan Martin Cheyenne South High School 2 rounds None
Abigail Mattson Green River High School 4 rounds None
Saga McAllister Cheyenne South High School 6 rounds None
Maia McCabe Cheyenne South High School 8 rounds None
Jen McCartney Cheyenne South High School 5 rounds None
Aiden McGarry Cheyenne South High School 2 rounds None
Andre McIntyre Cheyenne South High School 1 rounds None
Alexa Mejia Cheyenne South High School 5 rounds None
Donovon Moore Cheyenne South High School 3 rounds None
Kyle Mosser Hot Springs Co High School 6 rounds None
Ricquel Nedved Cheyenne South High School 3 rounds None
Leslie Nyandjo Cheyenne South High School 8 rounds None
Isaac Osborn Cheyenne South High School 8 rounds None
Kennedy Parkins Cheyenne South High School 5 rounds None
Breeze Petty Hot Springs Co High School 6 rounds
Ashlee Peyton Cheyenne South High School 1 rounds None
Katelyn Phelps Cheyenne South High School 5 rounds None
Joelle Pina Cheyenne South High School 8 rounds None
Allen Pino Cheyenne East High School 8 rounds
Chris Pivik Cheyenne South High School 4 rounds None
Rachael Pivik Cheyenne South High School 7 rounds None
Faith Powell Cheyenne South High School 8 rounds None
Bridgette Preston Cheyenne South High School 5 rounds None
Matthew Prevedel Cheyenne East High School 8 rounds None
Julian Price Cheyenne South High School 4 rounds None
Jacob Randall Hot Springs Co High School 8 rounds None
Carter Reed Cody High School 8 rounds None
Natasha Reed Green River High School 8 rounds
Nicole Maier Reitz Powell High School 8 rounds None
Numark Ricafranca Cheyenne South High School 8 rounds
Davin Ro Cheyenne East High School 8 rounds None
Justin Roadifer Cheyenne South High School 1 rounds None
Karla Roadifer Cheyenne South High School 1 rounds None
Remington roberts Cheyenne South High School 8 rounds None
Jayden Roccaforte Cheyenne East High School 8 rounds None
Hernan Rodriguez-Ferreira Cheyenne East High School 8 rounds
Andrew Rossi Cody High School 8 rounds None
Emma Rudell Cheyenne East High School 8 rounds None
Jodi Rudell Cheyenne South High School 1 rounds None
Blanca Sartillo Jackson Hole High School 6 rounds None
Autumn Schieferstein Cheyenne South High School 8 rounds None
Ashley Schulz Cheyenne East High School 8 rounds None
Lauryn reigh Skinner Green River High School 4 rounds None
James Stith Newcastle High School 2 rounds None
Teya Storer Cheyenne South High School 8 rounds None
Mona Su Cheyenne South High School 8 rounds None
Hannah Thomas-Perez Cheyenne South High School 8 rounds None
Carol Thompson Cheyenne South High School 4 rounds None
Andrew Thornton Riverton 8 rounds None
Joe Thornton Riverton 8 rounds None
Missey Toomey Cheyenne South High School 3 rounds None
Spencer Travis Cheyenne South High School 8 rounds
Lisa Valentine Cheyenne South High School 2 rounds None
Eric Vigil Cheyenne South High School 4 rounds None
Marcus Viney Cheyenne East High School 8 rounds
Marvin Vinluan Cheyenne East High School 8 rounds
Madeline Wagler Hot Springs Co High School 8 rounds None
Danita Watson Cheyenne South High School 3 rounds None
Dawn West Cheyenne South High School 6 rounds None
Rachelle Weyerbacher Thunder Basin High School 8 rounds None
Lyle Wiley Hot Springs Co High School 1 rounds
Gabrianna Wood Cheyenne South High School 4 rounds None
Genevieve Wood Cheyenne East High School 8 rounds None
Justin Woolsey Cheyenne South High School 7 rounds None
Wolfgang Wuerker Buffalo HS 5 rounds
Mingna Zeng Cheyenne South High School 3 rounds None