University of Michigan HS Debate Tournament

2020 — NSDA Campus, MI/US
Policy Paradigm List
All Paradigms: Show Hide
Tony Ahn Solon High School 7 rounds
George Alford Westminster 4 rounds
Vignesh Alla Glenbrook South High School 7 rounds
Ben Amiel West High School SLC 7 rounds
John Andreou Glenbrook North 4 rounds
Luke Bagdon Detroit Country Day School 4 rounds
Alex Baime Glenbrook South High School 7 rounds
Vishak Bandi Coppell High School 3 rounds
Julian Bellavita OES 7 rounds
Elizabeth Bennett Niles West High School 7 rounds
Aasiyah Bhaiji Oak Park and River Forest 6 rounds
Ana Bojinov Niles North High School 4 rounds
Kyra Boorsma Bergerud Edina High School 7 rounds
John Boothroyd H.H. Dow High School 1 rounds
Jacob Bosley North Broward Preparatory School 2 rounds
Alexia Boulos Carrollton School of the Sacred Heart 3 rounds
William Bradshaw USN 7 rounds
Brett Bricker Carrollton School of the Sacred Heart 3 rounds
Taylor Brough SF Roosevelt 4 rounds
Alex Brown Niles West High School 4 rounds
Daniel Bruns Glenbrook North 4 rounds
Jeff Buntin Montgomery Bell Academy 3 rounds
Gabriel Burdeen Glenbrook South High School 7 rounds
Azja Butler New Trier High School 6 rounds
David Cai Lexington HS 5 rounds
Conor Cameron Solorio Academy High School 7 rounds
Matt Cekanor Northview High School 7 rounds
Gershom Chan Niles West High School 4 rounds
Nick Charles Chattahoochee High School 3 rounds
Brandon Chen ADL 3 rounds
Joseph Chicvak Berkeley Preparatory School 5 rounds
Josh Clark Montgomery Bell Academy 3 rounds
David Coates Eagan High School 7 rounds
Sydney Cohen Glenbrook North 7 rounds
Alyssa Corrigan Glenbrook South High School 3 rounds
Mac Cronin McQueen High School 4 rounds
Ethan D'Alessandro Iowa City West 6 rounds
Taylor Daker Glenbrook North 4 rounds
Sophia Dal Pra Hire 7 rounds
Ian de Wet Walter Payton College Prep 7 rounds
Jared Demunbrun Crossings Christian School 7 rounds
Jordan Di New Trier High School 7 rounds
Jake Dizon New Trier High School 7 rounds
Bennett Dombcik Hire 4 rounds
Diego Duarte Glenbrook North 4 rounds
Maggie Eby Saint Ignatius High School 5 rounds
Timothy Edstrom Edina High School 4 rounds
Nae Edwards ADL 7 rounds
McKenzie Engen ADL 4 rounds
Jeremiah Etcheverry Rock Springs 4 rounds
Josie Ewing New Trier High School 5 rounds
Taha Fanaswala Barstow School 6 rounds
Eva Farber Glenbrook North 7 rounds
Kurt Fifelski Hire 1 rounds
Ross Fitzpatrick Barstow School 6 rounds
Tim Freehan New Trier High School 5 rounds
Jordan Frese Glenbrook South High School 7 rounds
Caroline Fry Barstow School 4 rounds
Christopher Fry Glenbrook North 1 rounds
Izak Gallini-Matyas Minneapolis South 3 rounds
Sakshi Garg Little Rock Central 7 rounds
Lincoln Garrett Montgomery Bell Academy 3 rounds
Colton Gilbert Little Rock Central 3 rounds
Dylan Goldberg Pine Crest School 5 rounds
Joshua Gonzalez Westminster 4 rounds
Abby Gray CK McClatchy High School 7 rounds
David Griffith Oak Park and River Forest 5 rounds
Dennis Guno Glenbrook North 4 rounds
Sam Gustavson Glenbrook South High School 2 rounds
Harrison Hall Hire 7 rounds
Jeremy Hammond Pine Crest School 3 rounds
Gerrit Hansen Calvert Hall College High School 4 rounds
Allison Harper North Broward Preparatory School 2 rounds
Joshua Harrington Hire 7 rounds
William Harris Grand Rapids City 7 rounds
Catherine Haus Mamaroneck High School 4 rounds
David Heidt Carrollton School of the Sacred Heart 2 rounds
Carlos Henry Sr. Casady School 7 rounds
Matty Heublein Glenbrook South High School 7 rounds
Kevin Hirn Hire 1 rounds
Alex Holguin North Broward Preparatory School 3 rounds
Zach Huffman Mount Pleasant High School 4 rounds
Ashwin Jain Montgomery Bell Academy 3 rounds
Mahnoor Jamal Maine East High School 7 rounds
Simon Jarcho Minneapolis South 4 rounds
Alex Kalams Montgomery Bell Academy 7 rounds
aaron kall Hire 1 rounds
Aidan Kane Niles North High School 5 rounds
nikki karavidas Univ Of Chicago Lab School 7 rounds
John Karteczka Glenbrook North 7 rounds
Carter Kastory Glenbrook North 4 rounds
Maria Keller Hire 7 rounds
Noah Kerwin Glenbrook South High School 3 rounds
Ansh Khullar St. Mark's School of Texas 4 rounds
Joseph Kieklak Little Rock Central 7 rounds
David Kilpatrick Westwood 4 rounds
Allen Kim Leland High School 4 rounds
Daehyun Kim Solorio Academy High School 7 rounds
Brian Klarman North Broward Preparatory School 2 rounds
Tanuj Koli Montgomery Bell Academy 7 rounds
John Krueger Eagan High School 4 rounds
Akash Kurupassery USN 7 rounds
Kevin Kuswa Berkeley Preparatory School 4 rounds
Sam Larson Homestead HS 7 rounds
Jack Lassiter Berkeley Preparatory School 5 rounds
Sean Lavelle Saint Ignatius High School 2 rounds
John Lawson Wylie E. Groves HS 2 rounds
Jake Lee Hire 7 rounds
Nick Lepp Lexington HS 5 rounds
Caroline Li Lexington HS 5 rounds
Walter Lindwall Niles West High School 4 rounds
Mark Little OES 7 rounds
Shaunak Lokre Barstow School 6 rounds
Wesley Loofbourrow CK McClatchy High School 4 rounds
Andrew Lopez McDonogh 4 rounds
Queen LouAllen Newark Tech 7 rounds
Stephen Lowe Walter Payton College Prep 7 rounds
Chelsea Lu New Trier High School 6 rounds
Jordyn Mahome Univ Of Chicago Lab School
Imran Makani Von Steuben 4 rounds
jeremy margolin Hire 7 rounds
Enrique Martinez Mount Pleasant High School 4 rounds
Lauren McBlain Hire 7 rounds
Kevin McCaffrey Glenbrook North 1 rounds
Kalen McCain Iowa City West 3 rounds
Patrick McCleary Calvert Hall College High School 4 rounds
Bennett McGraw Hire 7 rounds
Valerie McIntosh Hire 1 rounds
Brad Meloche Niles West High School 4 rounds
Jake Melton Carmel Valley Independent 7 rounds
Krishna Menon Berkeley Preparatory School 4 rounds
Ceci Mestre Carrollton School of the Sacred Heart 6 rounds
Dustin Meyers-Levy Hire 1 rounds
Connor P Mitchell Hire 7 rounds
Henry Mitchell Pine Crest School 3 rounds
Parker Mitchell ADL 7 rounds
Josh Moncure Barstow School 6 rounds
Caroline Moore Solon High School 7 rounds
Trevon Muhammad Walter Payton College Prep 7 rounds
Matt Munday Westminster 4 rounds
Ethan Muse Hire 7 rounds
Subbi namakula Niles West High School 7 rounds
Alex Nguyen Hire 4 rounds
Ryan Nierman Wylie E. Groves HS 2 rounds
Shannon Nierman Wylie E. Groves HS 3 rounds
Tech Nix Univ Of Chicago Lab School 4 rounds
Theo Noparstak Glenbrook South High School 2 rounds
Eleni Orfanos Mamaroneck High School 7 rounds
Magi Ortiz Mamaroneck High School 7 rounds
Miles Owens George Washington HS 4 rounds