MSQI Debate Tournament 2

2019 — Brooklyn, NY/US

218 Judges in PF Judge

Para First Last School State
Simon Alhaddad I.S. 27 Prall's Debaters NY
Ikeoluwa Adedokun MS202 NY
Ifeoluwa Adeokun MS202 NY
Alexandra Agostino Seth Low NY
Mohammed Ahklaq George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Rida Ahklaq George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Tasnuba Ahmed MS202 NY
Nahrae Ahn MS343 NY
Devon Allen Middle School 267 NY
Jesus Almendarez IS 206B NY
Eman Alsayaghi MS 839 NY
Claire Anderson MS 839 NY
Felix Aponte MS 50 NY
Frank Auyung MS 839 NY
Celine Bacchus I.S 109 NY
Mashon Baines Hired
Heather Baker PS IS 218 NY
Fatoumata Barrie Hired
Lauren Barth BEES NY
Michael Bashover IS220 NY
Stefanie Batt MS 50 NY
Jed Bayudan JHS 22 Tigers NY
Panos (NYCARES) Bechrakis Hired
Ayanna Behin Arts and Letters NY
Max Bernstein MS88 Debate Team NY
Keyla Besaw Pathways College Preparatory School NY
Henry Blackshear Jr. MS 57/Eagles NY
Cianna Blount MS 50 NY
Sha-Ron Blount MS88 Debate Team NY
Bryson Bortorreal MS 50 NY
Melani Bradford Queens Collegiate NY
Jason Brezina Hunter's Point Community Middle School NY
Colette Brown Arts and Letters NY
Glenys Browne MS 57/Eagles NY
Jean Marie Bruzzese I.S. 27 Prall's Debaters NY
Naydia Butcher Pathways College Preparatory School NY
Conor Callagy JHS 22 Tigers NY
Otto Campos MS 50 NY
Danielle Capuano MS 582 - Bulldogs NY
Hector Castillo MS 57/Eagles NY
Michael Cerone The Urban Institute of Math 08x371 NY
Emily Chambers Hunter's Point Community Middle School NY
Yasmine Chokrane I.S.75 NY
Christina Ciccarelli George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Joe Ciccotto IS220 NY
Peter Clark MS343 NY
Zaza Cohen I.S.75 NY
Brittney Collins'hoarde Renaissance School of the Arts NY
Jasmin Cooper Creston Academy NY
Alex Correll George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Alex Correll George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Kayla Cortes MS 118 NY
Cristian Cortes MS 118 NY
Jeilyn Costa MS 118 NY
Sheryl Cyntje MS 101 NY
Desire Davis Queens Collegiate NY
Briana Delbuono I.S.75 NY
Joe Delea The Urban Institute of Math 08x371 NY
Lesly DeLeon MS 50 NY
Justin Demasi P.S./M.S. 089 NY
Venita Dhanraj MS202 NY
Shane Dinkins Hunter's Point Community Middle School NY
Dierra Dubois MS 50 NY
Ms. Dumas Middle School 267 NY
Korey Dupont MS 50 NY
Lola Dupuy MS343 NY
Clement Dupuy MS343 NY
Leticia Edghill Pathways College Preparatory School NY
Yahya El Rowmeim MS 839 NY
Maiysha Etienne Hired
Nick Ferraro I.S.75 NY
Solomon Fields Ms 126 NY
Justine Figueroa MS 50 NY
David Fine Hunter's Point Community Middle School NY
Kathryn Fitzgerald MS88 Debate Team NY
Rebecca Forman I.S. 27 Prall's Debaters NY
Matthew Frank The Highbridge Green School NY
Jimmy Frederic MS 582 - Bulldogs NY
Faviel Frias Liberty Avenue Middle School NY
Vanessa Garay BEES NY
Andres Garcia Queens Collegiate NY
Theresa Gillis MS88 Debate Team NY
Katerina Gonzalez MS202 NY
Abdula Greene MS88 Debate Team NY
Marxlenin Guzman Hired
Terrie Gyles Queens Collegiate NY
Amber Haider I.S.75 NY
Rebecca Haile MS 57/Eagles NY
Nick Hanlon MS 839 NY
Alina Hassan Hired
Patrick Healy SULA MS322 NY
David Heatley Hunter's Point Community Middle School NY
Maya Heatley Hunter's Point Community Middle School NY
Alexandria Hernandez Liberty Avenue Middle School NY
James Herr IS220 NY
Jonelle Hinchcliffe MS 101 NY
Sharia Hoque Queens Collegiate NY
Abir Hossain MS 118 NY
John Ibarra JHS 22 Tigers NY
Lamis Idris Arts and Letters NY
Sarah Ishmael I.S 109 NY
Stephen Jenkins Arts and Letters NY
Karlston Jin I.S.75 NY
Terrance Johnson Renaissance School of the Arts NY
Justin Jones Liberty Avenue Middle School NY
Russell Kabakov I.S.75 NY
Samantha Kalish MS88 Debate Team NY
Rick Kalish MS88 Debate Team NY
Syeda (NYCARES) Kamal Hired
Mile Katusa MS 582 - Bulldogs NY
Marina Kelner I.S.75 NY
Samantha Kenn The Urban Institute of Math 08x371 NY
Allen Kennard Ms 126 NY
Ariel Kennedy I.S. 27 Prall's Debaters NY
William Kiernan I.S.75 NY
Ronelle Kitt BEES NY
Anastasia Konecky Arts and Letters NY
Kira Konnova Seth Low NY
Ari Kovics Middle School 267 NY
Michelle Kugel Hired
Alex Lamond MS 50 NY
Olivia Lashley The Highbridge Green School NY
Dan Leahy George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Ezra Lee Hunter's Point Community Middle School NY
Robert Lee MS202 NY
Ben Lehman Stephen Decatur Middle School 35 NY
Ben Lev Hamilton Grange Middle School NY
Penny Lewis Arts and Letters NY
Mei Li North Star Academy NY
Sich (NYCARES) Liu Hired
Kelly Liu MS 118 NY
Sumaiya Mahmud Queens Collegiate NY
Jilicia Marrero BEES NY
Joshua Marrero BEES NY
Michael Marrero BEES NY
Tynisa Martin Village Academy NY
Jennifer Martinez P.S./M.S. 089 NY
Keyonna (NYCARES) Martinez Hired
Lida Martinez MS 50 NY
Carole (NYCARES) Martinez Hired
Joanne Mavricos I.S.75 NY
Cathy Mayo I.S. 27 Prall's Debaters NY
Sara McCarthy Bronx Writing Academy NY
Jaquan Mcclure Hired
Charlene McIntosh MS 50 NY
Angie Medina MS 118 NY
Rickey Mei Hired
Gemps Michellot I.S 109 NY
Candace Miller Seth Low NY
Genesis Minaya Creston Academy NY
Lisa-Anne Moore Bronx Green Middle School NY
Scott Moore Hamilton Grange Middle School NY
Eboney Moore MS 50 NY
Daniel Mouzoub IS 206B NY
Sokol Muja Seth Low NY
Rashawn Murchison Pathways College Preparatory School NY
Tom Murray George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Kesi Neblett Bronx Writing Academy NY
Kamero Neblett Bronx Writing Academy NY
Sam Ng I.S 109 NY
Hailey Nieves MS202 NY
Adriano Olivia I.S.75 NY
Rafael Ossorio IS 206B NY
Darius Owens MS88 Debate Team NY
Christina Pampillonio I.S.75 NY
Mr. Pettway Middle School 267 NY
Maylis (NYCARES) Pierre Hired
Cynthia Pineda MS 118 NY
Bart Piscitello Hunter's Point Community Middle School NY
Roman Portov I.S.75 NY
Jessica Prentice George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Rova Raveloson MS202 NY
Michel Reyes MS 50 NY
Jamey Rimshnick I.S. 27 Prall's Debaters NY
Silvia Rivas The Urban Institute of Math 08x371 NY
Sylvia Rivas The Urban Institute of Math 08x371 NY
Alissa Rivera MS 101 NY
Samirat Rivers The Urban Institute of Math 08x371 NY
Johan Roa MS 101 NY
Daniela Rodriguez Hired
Ethan Rodriguez The Highbridge Green School NY
Zuwanda Russell MS88 Debate Team NY
Christine Scuccimarri MS 101 NY
Mona Serhan I.S. 27 Prall's Debaters NY
Maisha Sheikh MS202 NY
Najmin Sheikh MS 118 NY
Brian Silverstein George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Liz Slater MS88 Debate Team NY
Antonio Smith Bronx Green Middle School NY
Adriana Solimeo I.S.75 NY
Niko Sorgente I.S.75 NY
Jeff Stockton MS88 Debate Team NY
Nathan Stripp MS 50 NY
Karissa Sullivan Bronx Green Middle School NY
Karlene Sutherland Pathways College Preparatory School NY
Sabrina Tarbell I.S. 27 Prall's Debaters NY
Sadia Tarin MS202 NY
Sadia Tarin MS202 NY
Ms. Taylor Middle School 267 NY
Stephanie Theodorou I.S.75 NY
Pasvi Thwesakpukde Hunter's Point Community Middle School NY
Gwen Tindall MS 50 NY
Travis Tinney MS343 NY
Cameron Tulloch Renaissance School of the Arts NY
Baki Turan MS 50 NY
Erick Turchott Susan B. Anthony Academy- I.S.238 NY
Tiamani Turray Queens Collegiate NY
James Ubi George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Julie Ujkashevic George L. Egbert Intermediate School 2 NY
Dorian Velasquez Bronx Green Middle School NY
Rachel Villagran Hired
Olga Virata I.S. 27 Prall's Debaters NY
Mark (NYCARES) Viso Hired
Juli-Ann Waite Hired
Jonathan Weiss JHS 22 Tigers NY
Julia Weiss JHS 22 Tigers NY
Jen Wilson I.S.75 NY
Shanna Yarbrough The Highbridge Green School NY