John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School
2019 — Minneapolis, MN/US
Field in Congressional Debate
54 entries
Institution | Location | Entry | Code |
---|---|---|---|
Lincoln East | NE/US | Abby Chan | Abby Chan |
Elk River | MN/US | Adam Boeckermann | Adam Boeckermann |
Edina | MN/US | Aditya Rewalliwar | Aditya Rewalliwar |
Edina | MN/US | Alexander Al-Najim | Alexander Al-Najim |
Minnetonka | MN/US | Alexandra Zedania | Alexandra Zedania |
St Louis Park | MN/US | Amira Abdirahman | Amira Abdirahman |
Evanston Twp | IL/US | Ana Glassman | Ana Glassman |
SF Roosevelt | SD/US | Anders Svenningsen | Anders Svenningsen |
James Madison Memorial | WI/US | Anika Sanyal | Anika Sanyal |
Edina | MN/US | Anushka Thorat | Anushka Thorat |
Robbinsdale Cooper | MN/US | Audrey Pearson | Audrey Pearson |
Elk River | MN/US | Avery Mortenson | Avery Mortenson |
Robbinsdale Cooper | MN/US | Bethany Brynteson | Bethany Brynteson |
Ridge | NJ/US | Bharat Sanka | Bharat Sanka |
Potomac | VA/US | Bliss Davis | Bliss Davis |
Edina | MN/US | Bowen Zheng | Bowen Zheng |
Bloomington Jefferson | MN/US | Caroline Harding | Caroline Harding |
Stuyvesant | NY/US | Christian Bae | Christian Bae |
Taipei American | TW | Cindy Li | Cindy Li |
Glenbrook South | IL/US | Colin Morse | Colin Morse |
Robbinsdale Cooper | MN/US | Connor Brynteson | Connor Brynteson |
Glenbrook South | IL/US | Costa Kendall | Costa Kendall |
Bloomington Jefferson | MN/US | Darian Whittet | Darian Whittet |
Ridge | NJ/US | Dylan Saini | Dylan Saini |
Minnetonka | MN/US | Eliot Yeshoya | Eliot Yeshoya |
Eagan | MN/US | Grace Boutouli | Grace Boutouli |
East Chapel Hill | NC/US | Guthrie Richardson | Guthrie Richardson |
Evanston Twp | IL/US | Harrison Horrell | Harrison Horrell |
Ridge | NJ/US | Injae Lee | Injae Lee |
Evanston Twp | IL/US | Isaac Slevin | Isaac Slevin |
John Hersey | IL/US | Jack Gillespie | Jack Gillespie |
Poly Prep Country Day | NY/US | Jasmine Kaur | Jasmine Kaur |
John Hersey | IL/US | Julian Spire | Julian Spire |
Lincoln | NE/US | Juliana Quattrocchi | Juliana Quattrocchi |
Theodore Roosevelt | IA/US | Kyle Westin | Kyle Westin |
Lincoln North Star | NE/US | Layla Omari | Layla Omari |
Evanston Twp | IL/US | Maddie Young | Maddie Young |
Evanston Twp | IL/US | Madeleine Ross | Madeleine Ross |
Poly Prep Country Day | NY/US | Marcos Perez | Marcos Perez |
New Trier | IL/US | Max Rosen | Max Rosen |
John Hersey | IL/US | Olivia Bell | Olivia Bell |
Oxbridge Academy of the Palm Beaches | FL/US | Parker Fite | Parker Fite |
Bloomington Jefferson | MN/US | Paul Ludden | Paul Ludden |
Eagan | MN/US | Prapthi Sirrkay | Prapthi Sirrkay |
Stuyvesant | NY/US | Rae Jeong | Rae Jeong |
Stuyvesant | NY/US | Rafal Cohciej | Rafal Cohciej |
Ridge | NJ/US | Raheel Abubakar | Raheel Abubakar |
Ridge | NJ/US | Reya Brahmbhatt | Reya Brahmbhatt |
Lincoln East | NE/US | Ritsa Giannakas | Ritsa Giannakas |
Robbinsdale Cooper | MN/US | Shane Hockett | Shane Hockett |
Evanston Twp | IL/US | Sophie Brown | Sophie Brown |
Glenbrook South | IL/US | Stefan Souleles | Stefan Souleles |
St Michael Albertville | MN/US | Trinity Hanif | Trinity Hanif |
Edina | MN/US | Yash Mangalick | Yash Mangalick |