National Speech and Debate Season Opener
2020 — Lexington, KY/US
Field in Extemporaneous Speaking
75 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Milton Acad | MA/US | Neha Modak | 105 | |
Milton Acad | MA/US | Tyler Tjan | 106 | |
Milton Acad | MA/US | Elliot Smith | 107 | |
Taipei American | TW | Emma Wu | 110 | |
Taipei American | TW | Emily Huang | 114 | |
University | OH/US | Brady Condon | 115 | |
University | OH/US | Nathan Mu | 117 | |
University | OH/US | Raghav Sadadevan | 118 | |
Strath Haven | PA/US | James Wang | 121 | |
Strath Haven | PA/US | Jason Hu | 122 | |
Solon | OH/US | Aditya Kalahasti | 126 | |
La Salle | PA/US | Alex Sorgini | 134 | |
La Salle | PA/US | Emmet Young | 135 | |
Davis Senior | CA/US | Braedan Ingram | 136 | |
Evanston Twp | IL/US | Aidan Kerwin | 145 | |
Whitmer | OH/US | Olivia Wetzel | 150 | |
Munster | IN | Shriya Iyer | 165 | |
AandM Consolidated | TX/US | Allen Zhang | 170 | |
Solon | OH/US | Michelle Park | 204 | |
Solon | OH/US | Vikram Sundaram | 205 | |
Ridgewood | NJ/US | Anthony Alters | 209 | |
Solon | OH/US | Dev Ahuja | 214 | |
Solon | OH/US | Scott Zhao | 221 | |
Solon | OH/US | Pinak Chitnis | 226 | |
Hawken | OH/US | Krishna Sanaka | 240 | |
Ridgewood | NJ/US | Macy Dowd | 244 | |
Ridgewood | NJ/US | Zoe Kovac | 246 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Andres Caballero | 254 | |
Ardrey Kell | NC/US | Michelle Liu | 257 | |
Thomas Jefferson HSST | VA/US | Nitin Kanchinadam | 258 | |
Smoky Hill | CO/US | Peter Alisky | 260 | |
Trinity Prep | FL/US | Andrew Bachrach | 261 | |
Dowling Catholic | IA/US | Elliott Haupts | 266 | |
BASIS Scottsdale | AZ/US | Katelyn Cai | 279 | |
BASIS Scottsdale | AZ/US | Pranav Tangallpalli | 280 | |
Interlake Prep Independent | WA/US | Diane Sun | 313 | |
Brentwood | TN/US | Russell Overton | 321 | |
Riverside | SC/US | Laurel Holley | 360 | |
Acton-Boxborough | MA/US | Parth Lagu | 369 | |
Bronx Science | NY/US | Kelly Liu | 370 | |
Trinity Prep | FL/US | Shraddha Bhatia | 386 | |
Trinity Prep | FL/US | Jack Ververis | 389 | |
North Broward Prep | FL/US | Yashica Nagpal | 399 | |
West HS SLC | UT/US | Adelaide Parker | 405 | |
Gwynedd Mercy | PA/US | Kelly O,Donnell | 410 | |
Bronx Science | NY/US | Evangelina Yakushev | 423 | |
Thomas Jefferson HSST | VA/US | Jason Yi | 437 | |
Bronx Science | NY/US | Ella Yellin | 442 | |
Teurlings Catholic | LA/US | Antonina Clementi | 459 | |
Munster | IN | Aidan Boyle | 467 | |
CR North | PA/US | Michael DeRenzo | 468 | |
University | IL/US | Yvin Shin | 470 | |
CR North | PA/US | Katie Cressman | 471 | |
CR North | PA/US | Kyra Mayer | 475 | |
Hawken | OH/US | Jamie Park | 482 | |
Hawken | OH/US | Molly Xiao | 483 | |
Hawken | OH/US | Praveen Kumar | 484 | |
West Springfield | VA/US | Samantha Korff | 496 | |
Woodrow Wilson | DC/US | Karam Weigert | 498 | |
Princeton | NJ/US | Eric Xie | 501 | |
Hawken | OH/US | Chelsea Liu | 509 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Gabriel Velasquez-Neira | 510 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Ricardo Silveira | 511 | |
Fort Worth Country Day | TX/US | Chelsey Etta | 519 | |
Princeton | NJ/US | Caroline Xie | 520 | |
Fort Worth Country Day | TX/US | Joaquin Castro-Balbi | 521 | |
Redlands | CA/US | Sidarth Kulkarni | 524 | |
NSU | FL/US | Ella Marshall | 538 | |
Durham | NC/US | Mukta Dharmapurikar | 540 | |
Ardrey Kell | NC/US | Ijay Narang | 545 | |
Ardrey Kell | NC/US | Isha Narang | 546 | |
Pine View | FL/US | Grace Kim | 548 | |
New Century Tech | AL/US | Michael Hyatt | 565 | |
Dowling Catholic | IA/US | Gregory Salazar | 575 | |
Dowling Catholic | IA/US | Roger Weng | 576 |