SCU Dempsey Cronin Invitatonal
2018 — Santa Clara, CA/US
Field in Original Oratory Novice
68 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Amador Valley | CA/US | Ahona Das | AB Ahona Das | |
Amador Valley | CA/US | Alexander Brown | AB Alexander Prevost | |
American | CA/US | Varsha Vinod | AC Varsha Vinod | |
Bayarea | CA/US | Ishitha Vemula | AJ Ishitha Vemula | |
Bentley | CA/US | Tallulah Trezevant | AK Tallulah Trezevant | |
Claremont | CA/US | Elizabeth Anderson | AX Elizabeth Anderson | |
Claremont | CA/US | Isaiah Shields | AX Isaiah Shields | |
Claremont | CA/US | John Anding | AX John Anding | |
Claremont | CA/US | Jude Emmert | AX Jude Emmert | |
Claremont | CA/US | Mercer Weis | AX Mercer Weis | |
Claremont | CA/US | Mohammed Maarouf | AX Mohammed Maarouf | |
Davis Senior | CA/US | Siddharth Chilamkur | BE Siddharth Chilamkur | |
El Roble | CA/US | Claire Myers | BL Claire Myers | |
El Roble | CA/US | Delaney Roberts | BL Delaney Roberts | |
El Roble | CA/US | Sam Wang | BL Sam Wang | |
El Roble | CA/US | Yvette Shu | BL Yvette Shu | |
Evergreen Valley | CA/US | Annika Iyengar | BN Anika Iyengar | |
Evergreen Valley | CA/US | Harshitha Kuchibhotla | BN Harshitha Kuchibhotla | |
Gurukulam Enrichment Center | CA/US | Yashas Varma | BY Yashas Varma | |
Hopkins | CA/US | Jiya Gupta | CC Jiya Gupta | |
Hopkins | CA/US | Krisha Bhat | CC Krisha Bhat | |
Hopkins | CA/US | Meher Jain | CC Meher Jain | |
Hopkins | CA/US | Saahil Sumbly | CC Saahil Sumbly | |
Hopkins | CA/US | Sinchana Nama | CC Sinchana Nama | |
Hopkins | CA/US | Suhana Shrivastava | CC Suhana Shrivastava | |
Hopkins | CA/US | Zaod Vellani | CC Zaod Vellani | |
Independent | CA/US | Arushi Gupta | CD Arushi Gupta | |
Irvington | CA/US | Anika Khurana | CE Anika Khurana | |
Irvington | CA/US | Lakshana Viswana | CE Lakshana Viswana | |
Irvington | CA/US | Parisa Agrawal | CE Parisa Agrawal | |
Irvington | CA/US | Sanjana Shinde | CE Sanjana Shinde | |
Irvington | CA/US | Sanjhee Gupta | CE Sanjhee Gupta | |
Jesuit | CA/US | Jonathan Fong | CG Jonathan Fong | |
Leland | CA/US | Aaron Koc | CN Aaron Koc | |
Leland | CA/US | Andrew Seto | CN Andrew Seto | |
Leland | CA/US | Ella Leeb | CN Ella Leeb | |
Leland | CA/US | Hiral Patel | CN Hiral Patel | |
Leland | CA/US | Kevin Gui | CN Kevin Gui | |
Leland | CA/US | Leena Tantawy | CN Leena Tantawy | |
Leland | CA/US | Manasi Moghe | CN Manasi Moghe | |
Leland | CA/US | Nitika Rao | CN Nitika Rao | |
Leland | CA/US | Prisha Bhattacharyya | CN Prisha Bhattacharyya | |
Leland | CA/US | Rachael Qian | CN Rachael Qian | |
Leland | CA/US | Rachel Chen | CN Rachel Chen | |
Leland | CA/US | Rachel Choi | CN Rachel Choi | |
Leland | CA/US | Ria Bhargava | CN Ria Bhargava | |
Monta Vista | CA/US | Alex Way | DB Alex Way | |
Notre Dame | CA/US | Alana Yee | DG Alana Yee | |
Notre Dame | CA/US | Claire Choi | DG Claire Choi | |
Notre Dame | CA/US | Cordelia Athas | DG Cordelia Athas | |
Notre Dame | CA/US | DanChi Nguyen | DG DanChi Nguyen | |
Notre Dame | CA/US | Mariam Masri | DG Mariam Masri | |
Notre Dame | CA/US | Sara Abdelhamid | DG Sara Abdelhamid | |
Notre Dame | CA/US | Tiffany Nguyen | DG Tiffany Nguyen | |
Notre Dame | CA/US | Valentina Garcia | DG Valentina Garcia | |
Oakwood | CA/US | Lili Jaquet | DJ Lili Jaquet | |
Redwoods | CA/US | Aashka Nagarkar | DS Aashka Nagarkar | |
Redwoods | CA/US | Mythreyi Venkateswaran | DS Mythreyi Venkateswaran | |
Sacramento Waldorf | CA/US | Marissa Postlewaithe | DY Marissa Postlewaithe | |
Sacramento Waldorf | CA/US | Simeng Cheng | DY Simeng Cheng | |
Saratoga | CA/US | Abhiram Gudimella | EB Abhiram Gudimella | |
Saratoga | CA/US | Anouk Yeh | EB Anouk Yeh | |
Saratoga | CA/US | Harshini Velchamy | EB Harshini Velchamy | |
Golden State | CA/US | Maggie Yang | EH Maggie Yang | |
Westmont | CA/US | Nathan Negranza | ES Nathan Negranza | |
Young Genius | CA/US | Aarushi Jain | EW Aarushi Jain | |
Young Genius | CA/US | Dashmi Singh | EW Dashmi Singh | |
Young Genius | CA/US | Vishnutejas Mummidi | EW Vishnutejas Mummidi |