NSDA Middle School Nationals

2018 — Fort Lauderdale, FL/US
CD
Round 4 Results
Chamber Code Institution S1 – J Mayville S2 – W Gu
1 HJ Efreen Carrillo Villa Fundamental 9 4, 4 9 5, 4
1 DH Judah Feig ILEAD Encino 2 5 3 6
1 AS Olivia Arnold Bak Middle School of the Arts 8 4, 5 8 6, 5
1 AS Sheevam Patel Bak Middle School of the Arts 9 4, 5 9 5, 6
1 FE Nicholas Callan Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 3, 4 9 3, 5
1 DT Reed Wolter Lake Highland Middle School 7 5 7 5
1 BS Kevin Liu Dawson Middle School 9 3 9 3
1 BZ Chloe Greenbaum Eagles Landing Middle School 9 5, 5 9 6
1 EB Isabella Palacios MacArthur Fundamental 4 5 4 5
1 FP Sanchita Chandran Revere Middle School 1 6, 6 2 5, 5
1 GH Justin Gonzalez Silver Trail 5 4, 4 5 6, 5
1 GH Mudit Marwaha Silver Trail 9 4 9 5
1 CN Pranav Garigipati Gale Ranch Middle School 9 9
1 HY Vivian Yellen Yorkville East Middle School 6 5, 5 6 5, 4
1 DK Susan Rossano Indian Ridge Middle School 3 5, 5 1 5, 6
1 FE William Hu Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 4, 4 9 3, 4
Chamber Code Institution S1 – K Folden S2 – W Ott
2 HD Mackenzie Grizzard The Weiss School 9 4, 5 2 6, 6
2 DN Morgan Rieger John F. Kennedy Catholic School 9 4, 4 9 4, 4
2 FE Sean Wu Princeton Academy Of The Sacred Heart 8 9
2 AS Miles Wang Bak Middle School of the Arts 1 5, 6, 6 1 6, 6, 6
2 FA Halley Moran Phoenix Country Day School (Middle) 3 5, 5 5 6, 5
2 FE Sean Liebowitz Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 9
2 FY Vera Caldwell Robert Lanier Middle School 9 9
2 FA Kiahn Tehranchi Phoenix Country Day School (Middle) 2 4, 5, 5 6 4, 6, 6
2 ER Rita Shuster NSU University School Middle 5 5, 5, 5 7 5, 5, 6
2 AS Charlie Blackwell Bak Middle School of the Arts 7 5, 5 9 5, 5
2 DH Dev Wernik ILEAD Encino 9 5, 4 4 6, 5
2 GH Ethan Charles Silver Trail 9 9
2 GH Daniel Fallon Silver Trail 6 5 9 5
2 CA Dante Campagna East Valley Middle School 4 8
2 HD Owen Welch The Weiss School 9 4 9 5
2 BS Manan Singh Dawson Middle School 9 4, 5 3 6, 5
2 CN Mridul Prasad Gale Ranch Middle School 9 4, 4, 4 9 5
Chamber Code Institution S1 – K Yellen S2 – P Chawla
3 AS Melodie Barrau Bak Middle School of the Arts 4 6 6 5
3 FY Chukwubuikem Madu Robert Lanier Middle School 9 4 9 3
3 DH River Simard ILEAD Encino 1 6, 6 1 6, 6
3 FA Sedona Korzay Phoenix Country Day School (Middle) 7 5, 5 5 5, 5
3 HD Alexa Ernce The Weiss School 8 4, 5 9 4, 4
3 HD Bradley Link The Weiss School 6 6 7 5
3 BZ Justin Sun Eagles Landing Middle School 9 4 9 4
3 BZ Sean O'Leary Eagles Landing Middle School 3 6, 6 2 5, 5
3 FA Abby Meng Phoenix Country Day School (Middle) 9 5, 4 9 4, 4
3 CR Katherine Tharp Glades Middle School 9 9
3 FE David Xiao Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 9
3 GH Rosa Wu Silver Trail 9 5, 4, 4 9 4, 4
3 DN Matthew Powell John F. Kennedy Catholic School 9 4, 4 8 5, 4
3 AS Sofia Manocchio Bak Middle School of the Arts 9 4, 4 9 3, 4
3 FY Theo Hunt Robert Lanier Middle School 2 6, 6, 6, 6 3
3 EW Katherine Schmidt Notre Dame Marist Academy 9 3 9 3
3 FA Arianne deTrenck Phoenix Country Day School (Middle) 5 5, 6, 6 4 5, 5, 5
Chamber Code Institution S1 – * *Lofgren S2 – S Sanchez
4 FP Drake Du Revere Middle School 3 6, 6 9 4, 5
4 BF Isaac Kan Chandler Preparatory Academy MS 2 6, 6 6 5, 6
4 DK Carlos Briceno Indian Ridge Middle School 9 4, 5 7 5, 5
4 HD Theodore Ouyang The Weiss School 7 5, 4 2 5, 6
4 DN Liam Wilson John F. Kennedy Catholic School 6 8
4 CA Payson Christensen East Valley Middle School 9 3, 3 9 4, 4
4 FY Diane Sun Robert Lanier Middle School 1 6, 6 4 6, 6
4 BZ Ritvik Teegavarapu Eagles Landing Middle School 9 4 9 4
4 AT Adam Flores Banquete 9 4 9 5
4 FA Alexander Nistor Phoenix Country Day School (Middle) 8 4, 4, 5 1 5, 6, 6
4 CY Axiel Jimenez Gutierrez Middle 9 3 9 5
4 EX Jeremiah Oscar Nova 9 9
4 FY Yash Semlani Robert Lanier Middle School 4 6, 5, 5 3 5, 6, 5
4 BS Aarin Bindlish Dawson Middle School 9 4 9 6
4 HD William Mayville The Weiss School 9 5, 3 9 5, 5
4 FA Emilia Safir Phoenix Country Day School (Middle) 5 5 5 5, 6
4 HG Valeria Bautista Vela Middle School 9 5 9 5