NSDA Middle School Nationals

2018 — Fort Lauderdale, FL/US
CD
Round 2 Results
Chamber Code Institution S1 – * *Jenkins S2 – * *douglas
1 GH Justin Gonzalez Silver Trail 9 4 9 4
1 HJ Efreen Carrillo Villa Fundamental 9 5, 4 7 5, 5
1 AS Sheevam Patel Bak Middle School of the Arts 3 6, 6 2 6, 6
1 EB Isabella Palacios MacArthur Fundamental 9 5, 5 5 5, 5
1 ER Samantha Bernstein NSU University School Middle 9 9
1 CN Pranav Garigipati Gale Ranch Middle School 6 6 8 6
1 BS Kevin Liu Dawson Middle School 9 4 9 3
1 DH Judah Feig ILEAD Encino 2 5, 6, 5 3 5, 6, 5
1 HY Vivian Yellen Yorkville East Middle School 8 5 9 4
1 FP Sanchita Chandran Revere Middle School 5 5, 6 1 6, 6
1 AS Olivia Arnold Bak Middle School of the Arts 4 5, 5 4 5, 5
1 BZ Chloe Greenbaum Eagles Landing Middle School 9 4, 4 9 5, 4
1 GH Mudit Marwaha Silver Trail 7 6 9 4
1 DT Reed Wolter Lake Highland Middle School 9 5 9 4
1 FE William Hu Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 4 9 3
1 FE Nicholas Callan Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 3 9 3
1 DK Susan Rossano Indian Ridge Middle School 1 6, 6 6 5, 5
Chamber Code Institution S1 – D Burnett S2 – R Manriquez
2 FA Kiahn Tehranchi Phoenix Country Day School (Middle) 3 6, 6 3 6, 5
2 ER Rita Shuster NSU University School Middle 6 5, 6 4 6, 6
2 CN Mridul Prasad Gale Ranch Middle School 9 4, 5 9 4, 4
2 GH Daniel Fallon Silver Trail 9 5 9 4
2 AS Miles Wang Bak Middle School of the Arts 2 6, 6 7 6, 4, 5
2 FE Sean Wu Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 4 9 3
2 FE Sean Liebowitz Princeton Academy Of The Sacred Heart 8 6
2 CA Dante Campagna East Valley Middle School 9 4, 3 9 4, 3
2 GH Ethan Charles Silver Trail 9 9
2 DH Dev Wernik ILEAD Encino 1 6, 6 2 6, 6
2 AS Charlie Blackwell Bak Middle School of the Arts 9 5 9 4
2 HD Owen Welch The Weiss School 9 4 8 4
2 FY Vera Caldwell Robert Lanier Middle School 9 9
2 BS Manan Singh Dawson Middle School 7 5, 5 9 4, 4
2 HD Mackenzie Grizzard The Weiss School 4 5, 6 1 6, 6
2 DN Morgan Rieger John F. Kennedy Catholic School 9 4 9 4
2 FA Halley Moran Phoenix Country Day School (Middle) 5 6, 6 5 5, 5
Chamber Code Institution S1 – B Smoldon S2 – E Prokopeas
3 FY Chukwubuikem Madu Robert Lanier Middle School 9 4, 5 9 4, 4
3 DH River Simard ILEAD Encino 2 6, 6, 6 5 5, 5, 6
3 GH Rosa Wu Silver Trail 9 4, 5 9 5, 4
3 AS Melodie Barrau Bak Middle School of the Arts 3 6, 6 3 6, 6
3 EW Katherine Schmidt Notre Dame Marist Academy 9 3 9 3
3 CR Katherine Tharp Glades Middle School 9 3, 3 9 3, 3
3 BZ Sean O'Leary Eagles Landing Middle School 6 6 2 6
3 AS Sofia Manocchio Bak Middle School of the Arts 9 4, 4 9 3, 3
3 HD Alexa Ernce The Weiss School 8 5, 5 9 5, 4
3 FE David Xiao Princeton Academy Of The Sacred Heart 9 3 9 3
3 BZ Justin Sun Eagles Landing Middle School 9 4 9 5
3 FA Arianne deTrenck Phoenix Country Day School (Middle) 9 5 7 4
3 FA Abby Meng Phoenix Country Day School (Middle) 7 5, 5 8 4, 4
3 FY Theo Hunt Robert Lanier Middle School 5 6, 6 9 5, 4
3 HD Bradley Link The Weiss School 1 1
3 FA Sedona Korzay Phoenix Country Day School (Middle) 4 6, 6 4 5, 5
3 DN Matthew Powell John F. Kennedy Catholic School 9 5 6 5
Chamber Code Institution S1 – * *Geffre S2 – R Whitehead
4 HD William Mayville The Weiss School 5 4 9 4
4 BF Isaac Kan Chandler Preparatory Academy MS 2 5, 5 4 5, 6
4 BZ Ritvik Teegavarapu Eagles Landing Middle School 9 5, 5 3 5, 6
4 DN Liam Wilson John F. Kennedy Catholic School 9 9
4 FA Emilia Safir Phoenix Country Day School (Middle) 4 5, 5 2 6, 5
4 FY Yash Semlani Robert Lanier Middle School 3 5, 5 6 5, 5
4 HG Valeria Bautista Vela Middle School 9 4 9 4
4 EX Jeremiah Oscar Nova 9 9
4 BS Aarin Bindlish Dawson Middle School 9 4, 4 5 5, 5
4 AT Adam Flores Banquete 7 4 9 4
4 DK Carlos Briceno Indian Ridge Middle School 9 5 9 6
4 CA Payson Christensen East Valley Middle School 9 9
4 CY Axiel Jimenez Gutierrez Middle 9 5 9 3
4 FP Drake Du Revere Middle School 1 5, 6 1 6, 6
4 FA Alexander Nistor Phoenix Country Day School (Middle) 6 4, 5 7 5, 5
4 HD Theodore Ouyang The Weiss School 9 5 8 5
4 FY Diane Sun Robert Lanier Middle School 8 5 9 6