Glenbrooks Speech and Debate Tournament

2018 — Northbrook and Glenview, IL/US

Session 2 Results

Room Entry Judging Rank Points
214 Bronx Science AB Eshaan Modi
214 New Trier AF Max Rosen
214 Edina CB Anushka Thorat
214 Ardrey Kell DS Adarsh Sukumar
214 Brookfield East EK Viktor Sakman
214 Monte Vista HK Charles Gu
214 James Bowie JE Ashlyn Dahl
214 Anderson JS Noah Roberts
214 Cypress Bay JY Ambreen Imran
214 Perry LZ Carson Fremon
214 Harker NS David Feng
214 Highland Park OH Jacob Hersh
214 William Fremd OZ Swathy Karthikeyan
214 Naperville Central PA Sophia Hussain
214 Hillsborough RL Nivedan Dharmavaram
214 North Shore Country Day SX Emily Cho
214 Adlai E Stevenson BT Christie Lee
214 Adlai E Stevenson BT Joao Rodrigues
241 Thomas Jefferson HSST ER Dany Matar
241 Dowling Catholic GG Andrew Riley
241 Evanston Twp GM Isaac Slevin
241 Bowling Green FB Ronit Patel
241 Schaumburg FG Riley Lentz
241 James B Conant MS Radhika Krishnamurthy
241 North Shore Country Day SX Isabella Cho
241 New Trier AF Ford Baker
241 American Heritage Plantation HD Samantha Bernstein
241 Chanhassen EJ Shelby Jacobson
241 Highland Park OH Andrew Holzer
241 Olathe Northwest FW Katherine Fabac
241 Hawken LE Cassandra Berlin
241 Adlai E Stevenson BT Phil Edat
241 Plano Senior BY Eshan Chhabra
241 Bellarmine College Prep GX Kevin Gottlieb
241 Oxbridge Academy of the Palm Beaches HG Sara Gil
241 Monte Vista HK Amber Xu
242 Perry LZ Zachary Ferko
242 Scottsdale Prep MN Reeti Patel
242 Adlai E Stevenson BT Rishika Chikoti
242 West Orange KA Faith Corbett
242 Anderson JS Jessica Wang
242 James Bowie JE Alex Paulson
242 Monte Vista HK Mariam Elzarka
242 Cypress Bay JY Nicholas Cardenas
242 Success Academy Manhattan MK Adja Seck
242 Adlai E Stevenson BT Sunny Gandhi
242 Harker NS Andrew Sun
242 James B Conant MS Apoorva Bommareddy
242 Wheeling QZ Geneve Halfman
242 Highland Park OH David Leshem
242 New Trier AF Will Naviaux
242 Eagan GC Raunak Pandey
242 Schaumburg FG Sanjana Ade
242 Theodore Roosevelt AH Kyle Westin
243 St Thomas Aquinas DW Erin Grilliot
243 Olathe Northwest FW Rosie Boswell
243 Trinity Prep HA Ryan Psik
243 William Fremd OZ Mayur Popuri
243 Adlai E Stevenson BT Rahul Ramkumar
243 Theodore Roosevelt AH Eleanor Hildebrandt
243 Eagan GC Grace Boutouli
243 Adlai E Stevenson BT Bradley Locker
243 Evanston Twp GM Harrison Horrell
243 Phoenix Country Day FT Erik Dahl
243 Albuquerque FN Zachary Auster
243 McDowell FA Caleb Buzard
243 Plano West LT Kartik Kancherla
243 Highland Park OH Felicity Hector-Bruder
243 Archbishop Mitty AC Jon Telebrico
243 Schaumburg FG Giselle Soares
243 Poly Prep Country Day DN Michael Licata
243 New Trier AF Michael Shores
251 Archbishop Mitty AC Arushi Lahiri
251 New Trier AF Tom Schermerhorn
251 Durham DA Emily Donaldson
251 St Thomas Aquinas DW John Hunschofsky
251 Thomas Jefferson HSST ER John Lee
251 Millburn EW Tina Tarighian
251 McDowell FA Zain Masri
251 Schaumburg FG Stefanie Portillo
251 Phoenix Country Day FT Michael Bendok
251 Olathe Northwest FW Harrison Brown
251 Eagan GC Grant Davis
251 Lake Highland Prep GJ Varun Aggarwal
251 Evanston Twp GM Muhammad Ijlal
251 American Heritage Plantation HD Luca Zislin
251 McMillen MR Anika Bokil
251 James B Conant MS Simren Mahajan
251 Highland Park OH David Friedland
251 Wheeling QZ Kelly McInerney
221 Adlai E Stevenson BT Shreya Viswanathan
221 Adlai E Stevenson BT Aditi Singh
221 Wheeling QZ Shannon McKewin
221 Edina CB Alexander Al-Najim
221 Bronx Science AB Mary Tyrrell
221 James B Conant MS Shreya Katwala
221 Archbishop Mitty AC Farrah Ballou
221 Plano Senior BY Saavni Desai
221 Schaumburg FG Raphael Portillo
221 William Fremd OZ Aditya Prathap
221 Western DP David Allen
221 McDowell FA Samantha Zaphiris
221 Plano West LT Avaneesh Rade
221 Scottsdale Prep MN Thomas Chung
221 New Trier AF Kevin McCarthy
221 Monte Vista HK Rushil Roy
221 American Heritage Plantation HD Kenzo Kimura
221 Dowling Catholic GG Gavin Hynnek
224 New Trier AF Hannah Lerner
224 John F. Kennedy BH Jeff Fuchs
224 Adlai E Stevenson BT Anuha Jalasutram
224 Adlai E Stevenson BT Ojasvi Saxena
224 Fairmont Prep BW Sophia Lander
224 Edina CB Bowen Zheng
224 Western DP Raquel Palacio
224 Thomas Jefferson HSST ER Manu Onteeru
224 Schaumburg FG Ximena Gomez-Rios
224 Evanston Twp GM Ana Glassman
224 James Bowie JE Amy Shreeve
224 Plano West LT Shiva Kandala
224 Success Academy Manhattan MK Mariema Sarr
224 James Madison Memorial OD Niha Patankar
224 Highland Park OH Liza Tack
224 Wheeling QZ Gabe Clisham
224 King RS Sahas Chintakayala
224 H D Jacobs PL Tiffany Taller
225 Adlai E Stevenson BT Andy Zhang
225 Adlai E Stevenson BT Sydney Glickson
225 Plano Senior BY Benjamin Ai
225 Edina CB Yash Mangalick
225 Naperville North DE Zachary Xi
225 William G. Enloe EN Rohan Ray
225 Schaumburg FG Alexis Prathammanon
225 Evanston Twp GM Will Royster
225 American Heritage Plantation HD Satya Alagarsamy
225 Episcopal Collegiate IY Brennen Beck
225 Hawken LE Emma Sedlak
225 Head Royce LK Aichatou Diaw
225 Plano West LT Nihal Charmani
225 Scottsdale Prep MN Leila Khan
225 James B Conant MS Sabah Lokhandwala
225 William Fremd OZ Sid Karnam
225 Hopkinton QT Shreya Thalvayapati
225 H D Jacobs PL Logan Ivey
228 Bronx Science AB Garreth Hui
228 New Trier AF Teddy Kamin
228 Adlai E Stevenson BT Mary Polupan
228 Wayzata CD Aarush Jambunathan
228 Thomas Jefferson HSST ER Jonathan Hou
228 Lake Highland Prep GJ Cyrus Newquist
228 Oxbridge Academy of the Palm Beaches HG John Carlson
228 Gilmour IX Allie Mikolanis
228 Scottsdale Prep MN Sartaj Malhi
228 McMillen MR Toni Dower
228 James B Conant MS Nick Chen
228 Harker NS Jason Lin
228 Highland Park OH Jack Elbaum
228 Naperville Central PA Vivian Zhao
228 Southlake Carroll QD Cameron Waltz
228 Wheeling QZ Alex Rotberg
228 H D Jacobs PL Hannah Strapko
230 American Heritage Plantation HD Aamir Lacewala
230 Adlai E Stevenson BT Joshua Ezrol
230 Miami Beach JP Sofia Iacobacci
230 Millburn EW Ranen Miao
230 Episcopal Collegiate IY Alex Martin
230 Wheeling QZ Sayeda Khan
230 Coppell NH Bhavik Reddy
230 Olathe Northwest FW Sam Rinke
230 Adlai E Stevenson BT Mahum Sheikh
230 Naperville Central PA William Ma
230 Archbishop Mitty AC Roksana Gorgolewski
230 Highland Park OH Molly Seligman
230 Wayzata CD Sophia Nayyar
230 James B Conant MS Atharva Desai
230 Bronx Science AB Amanda Caress
230 Sewickley NY Luke Tyson
230 Spring Woods OR Hunter Brown
230 Schaumburg FG Mads Shetty
233 New Trier AF Ben Newcomb
233 Munster CH Cynthia Chockalingam
233 Oxbridge Academy of the Palm Beaches HG Sophia Halpern
233 Plano West LT Faiza Rahman
233 Fairmont Prep BW Lily Liu
233 James B Conant MS Parveen Mundi
233 Naperville Central PA Jim Royal
233 William Fremd OZ Neel Murthy
233 Phoenix Country Day FT Darwin Harriss
233 Perry LZ Rocco Grossi
233 James Madison Memorial OD Julia Amman
233 Theodore Roosevelt AH Claire Kallestad
233 St Andrew's Episcopal NX Khalil Jackson
233 Schaumburg FG Dhvani Soni
233 Wayzata CD Pulkit Kishore
233 Adlai E Stevenson BT Dylan Hu
233 Highland Park OH Adam Kalman
233 Ransom Everglades JG Dashiell DeStefano
235 Glenbrook North AA Sofia Thompson
235 Bronx Science AB Nathan Felmus
235 Adlai E Stevenson BT Laya Reddy
235 Adlai E Stevenson BT Sanya Nema
235 Schaumburg FG Zainab Ahmed
235 Oxbridge Academy of the Palm Beaches HG Ryan Casey
235 Gilmour IX Gwen Masca
235 Harker NS Nathan Ohana
235 James Madison Memorial OD Anika Sanyal
235 Highland Park OH Sarah Rosen
235 William Fremd OZ Varsha Krishnan
235 Naperville Central PA Hannah Fewkes
235 Seven Lakes PB Faizan Asif
235 Lakeville South PC Logan Williams
235 FAU QC Michael Evrard-Vescio
235 Southlake Carroll QD Sahaj Singh
235 Hamilton QM Jillian Kahn
235 H D Jacobs PL Katie McAuliffe
239 Wheeling QZ Amber Akhter
239 Ardrey Kell DS Lewis Dubrowski
239 Chanhassen EJ Liv Schaefer
239 William Fremd OZ Shreya Mukherjee
239 Western DP Sean Harkins
239 Schaumburg FG Baigalmaa Gansukh
239 Adlai E Stevenson BT Thivya Sivarajah
239 Munster CH Aidan Chism
239 Dowling Catholic GG Nick Pettit
239 Monte Vista HK Rachel Eizner
239 Plano Senior BY Aishni Shrivastava
239 American Heritage Plantation HD Christian Rodriguez
239 Olathe Northwest FW Avery Amerio
239 Oxbridge Academy of the Palm Beaches HG Liana Stoll
239 Bronx Science AB Arjun Mazumdar
239 New Trier AF Quentin Reeb
239 Evanston Twp GM Maaz Shaikh