Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2018 — Las Vegas, NV/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Nueva AK
Adam Keller
Beaverton Independent RS
Rohith Sudhakar
29.4 Keller 29.5 Sudhakar
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Los Altos PD
Parth Dhanotra
28.8 Davis 28.9 Dhanotra
Eagle ON
Olivia Niederer
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
28 Niederer 29.9 Pandey
Harker SS
Sachin Shah
Eagle GP
Garrett Platts
27.5 Shah 28 Platts
Brentwood EL
Eve Levenson
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
28.5 Levenson 28.4 Zhang
Brentwood HG
Harper Green
Mountain View MS
Maya Sanghavi
28.7 Green 28.6 Sanghavi
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
27.9 Dimsu 28.8 Zhuang
Coral Academy Of Science Las Vegas AR
Alyssa Robinson
Harker AT
Aditya Tadimeti
26 Robinson 28 Tadimeti
Brophy CP NK
Nikolas Kirk
Dougherty Valley AB
Ansuman Bardalai
28.5 Kirk 28.6 Bardalai
Loyola JC
John Choi
Brophy CP RS
Rohan Sidhu
29 Choi 26.7 Sidhu
Brentwood LE
Linus Epstein
Palo Verde DR
Deon Riley
28 Epstein 27.8 Riley
Interlake MW
Megan Wu
West Linn DT
Dennis Tang
29.4 Wu 28 Tang
Green Valley RS
Radhika Shah
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.5 Shah 28.6 Kumaravel
Harker KS
Kelly Shen
Eagle TW
Titan Walker
29.7 Shen 29.5 Walker
Arbor View ES
Evan Shelton
Eagle JZ
Jacob Zahm
28.3 Shelton 27.5 Zahm
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapeni
Karl G. Maeser Prep AT
Anguun Tushigsaikhan
28.7 Tallapeni 27.9 Tushigsaikhan
Harker MB
Mir Bahri
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
28 Bahri 28.5 Landecker
Harker AM
Akshay Manglik
Park City HS ZP
Zach Primo
28.5 Manglik 27.5 Primo
SLC West GG
Gideon Gomm
Northwood Independent GA
Garrett Arnold
28.8 Gomm 29 Arnold
Kent Denver DT
Dan Taro
Park City HS AO
Aidin O'Brien
28.9 Taro 27.7 O'Brien
Loyola LA
Luis Arbelaez
Rowland Hall LA
Leonie Anderson
28.3 Arbelaez 27.9 Anderson
La Reina AC
Andrea Chow
Meadows DH
Devin Howard
28.8 Chow 28.7 Howard
La Salle AT
Asher Towner
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
28 Towner 26 Bille
East AG
Avery Gonzales-Fleming
Corner Canyon TB
Tiffany Brailow
28.1 Gonzales-Fleming 28 Brailow
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Dougherty Valley DS
David Si
29.3 Gong 27 Si
Harker KM
Krishay Mukhija
Brentwood JD
Jackson Deconcini
28 Mukhija 29 Deconcini
Northwest Career And Technical MP
Meagan Pe
Polytechnic DM
Desmond Mantle
28 Pe 28.5 Mantle
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Palo Verde KL
Kenia Landazuir-Nova
29.2 McLoughlin 28 Landazuir-Nova
Brentwood SH
Sierra Houegban
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28.2 Houegban 28.9 Klink
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
29 Mizrahi 28.2 Gogineni
Harvard-Westlake AM
Athalia Meron
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
28.5 Meron 28.6 Wasserman
Brentwood RY
Ryan Younger
Isidore Newman MK
Max Kanner
29 Younger 28.8 Kanner
Lake Travis (Independent) BL
Beckett Larcher
Beckman KM
Kenichi Matsuo
28.7 Larcher 28 Matsuo
Brentwood AR
Avi Ross
Rowland Hall JW
Joseph Wang
28.7 Ross 28.6 Wang
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
Marlborough SD
Sophia Danielpour
28.1 Narasimhan 28.2 Danielpour
Northwood Independent KK
Karthik Krishnan
BYE
0 Krishnan
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.9 Karavadi 28.8 Glassman
East APa
Abby Pater
Marlborough MC
Mia Coates
27.6 Pater 28.7 Coates
Brentwood WJ
Whit Jackson
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
30 Jackson 29.5 Krishnamurthi
Eagle EC
Emma Charters
Northwest Career And Technical CF
Cosette Fronczek
28.7 Charters 28.9 Fronczek
Eagle WP
Wyatt Platts
Loyola CL
Connor Lindquist
27.9 Platts 28.8 Lindquist
Los Altos JH
Josh Hejna
Northwood Independent VA
Viren Abhyankar
28 Hejna 29.1 Abhyankar
Harker QC
Quentin Clark
Karl G. Maeser Prep CH
Chase Hernandez
28.7 Clark 28.5 Hernandez
Park City HS TS
Teia Swan
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
28.1 Swan 27.9 Tuohy