Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2018 — Las Vegas, NV/US
Round 3 Results
Pro Con Judge Result Pro Points Con Points
Palo Verde FO La Salle Jack Crawford & John Nahas
Walker Nasser
CON
Carter O
25
Sebastian F
28
Jack C
30
John N
30
Nueva RW Gulliver Prep Lauren Nanes & Alexis Roades
Claudia Chiang-Lopez
CON
Kevin W
28
Pranav R
28
Lauren N
29
Alexis R
28
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Opperman & Alexandr Eagle Emily Elfering & Peter Waters
Andrew Hull
PRO
Alexandro Z
28
Victoria O
28
Emily E
28
Peter W
28
Park City HS Gavin Serr & Boyana Martinova Oakwood School - North Hollywood Charlotte Kramon & Eli Pallran
Claudia Chiang-Lopez
PRO
Boyana M
29
Gavin S
28
Charlotte K
28
Eli P
28
Nueva PS BASIS Peoria David Parau & Sukesh Ram
Alex Christian
PRO
Paco P
29
Emily S
26
David P
25
Sukesh R
28
Nueva KM Saratoga Ayush Aggarwal & Arun Ramakrishna
Andrew Hull
CON
Sophia M
28
Anna K
28
Ayush A
29
Arun R
30
BASIS Scottsdale Kyle Soni & Harsha Boyilla Nueva AA
Jordy Barry
CON
Harsha B
28
Kyle S
28
Natalie A
28
Alex F
29
American Vishnu Kumar & Rohan Niranjan Harker Raymond Banke & Ekdatha Arramreddy
Jordy Barry
CON
Rohan N
28
Vishnu K
28
Ekdatha A
28
Raymond B
29
Dougherty Valley Saad Jamal & Tristan Shaughnessy Saratoga Sathvik Koneru & Karthik Ramachandran
Cale McCrary
CON
Saad J
30
Tristan S
30
Sathvik K
30
Karthik R
30
Campbell Hall Kyle Sihota & Riley Friedenberg Rowland Hall Justin Peng & Zaria Thompson
Jeffrey Niemiec
PRO
Kyle S
29
Riley F
30
Zaria T
28
Charlotte O
28
Saratoga VZ Park City HS Ryan Gilbert & Nina Williams
Cale McCrary
PRO
Reva V
28
Jayne Z
28
Nina W
28
Ryan G
26
Rowland Hall Emily Fowler & Bella Goh Mount Si Chirag Vedullapalli & Abbas Jaffery
Naomi Alan
CON
Emily F
28
Bella G
27
Abbas J
28
Chirag V
28
Oakwood School - North Hollywood Hannah Levine & Eunice Park Fairmont Prep Gurveer Singh & Adnan Ismail
Ricardo Zavala
CON
Hannah L
27
Eunice P
30
Gurveer S
29
Adnan I
28
BASIS Scottsdale Alex Burt & Ashley Burt Northwest Career And Technical Jonah Goldman & Brock Moody
Bryce Rogers
CON
Ashley B
28
Alex B
28
Brock M
30
Jonah G
29
Eagle Valerie Araki & John Houser Palo Verde AK
Brother Mike Joyce
CON
Valerie A
28
John H
28
Ella K
28
Sonia A
28
Saratoga Adhit Sankaran & Ronak Pai Brophy CP Eshan Kalra & Aarin Shah
Ricardo Zavala
PRO
Adhit S
28
Ronak P
30
Eshan K
29
Aarin S
27
Campbell Hall Avalon Dalesandro & Francesca Lupi La Salle Sebastian Dunbar & Jacqueline Henley
Amy Elzarka
PRO
Avalon D
30
Francesca L
29
Sebastian D
29
Jacqueline H
28
Riverside STEM Isabella Galoustian & Jimmy Shi Rowland Hall Tim Zeng & Andrew Kimball
Brother Mike Joyce
PRO
Jimmy S
29
Isabela G
29
Andrew K
26
Ziteng Z
25
Northwood Independent David Choi & Amanda Miskell Damien Logan Salabaj & Kyle Thorton
Bryce Rogers
PRO
David C
29
Amanda M
30
Logan S
28
Kyle T
28
Dougherty Valley Megha Bhargava & Brandon Zhang American Anil Tolwani & Safi Mohammed
Ashley Walker
CON
Megha B
27
Brandon Z
30
Safi M
28
Anil T
29
SLC West Lauren Bacon & Zach Bradford Milpitas Oishika Barat & Josephine Tai
Naomi Alan
CON
Lauren B
28
Zach B
29
Josephine T
28
Oishika B
28
Milpitas Neval Mulaomerovic & Nisha Porchezhiyan Salpointe Catholic Dariel Peraza & Audrey Ramos
Michelle Williams
PRO
Nisha P
30
Neval M
30
Audrey R
27
Dariel P
28
East Amna Mujić & Gregoria Alegria Salpointe Catholic Alison Bonn & Holland Walsh
Jeffrey Niemiec
PRO
Gregoria A
27
Amna M
28
Alison B
28
Holland W
27
Eagle Brianna Ellison & Emma James Mount Si Ray Silverman & Mariam Mohammed
Michelle Williams
PRO
Emma J
27
Brianna E
30
Ray S
29
Mariam M
28
Harker Cindy Wang & Clarissa Wang Fairmont Prep Adam Alamy & Olivia Bobrownicki
Walker Nasser
PRO
Clarissa W
30
Cindy W
30
Olivia B
30
Adam A
29
Dougherty Valley Annie Jeong & Sakura Rapolu Harker Jacqueline He & Karena Kong
Chelsea King
PRO
Annie J
28
Sakura R
28
Karena K
26
Jacqueline H
27
Palo Verde BN Harker Krishna Mysoor & Reza Jalil
Shelley Eutizi
PRO
Sofia A B
29
Diana N
29
Reza J
29
Krishna M
29
Campbell Hall Mark Selden & Mia Stone-Molloy SLC West Mia Yu & Cynthia Chen
Chelsea King
CON
Mia S
28
Mark S
28
Cynthia C
28
Mia Y
28
Brophy CP Andres Ramos & Rj Heyman Fairmont Prep Scott Hong & Kyle Kishimoto
Shelley Eutizi
PRO
Andres R
30
Rj H
29
Kyle K
29
Scott H
29
Mount Si Brad Smith & Keara Ryan Green Valley Alejandro Banuelos & Alexander Balasky
Charles Schletzbaum
CON
Keara R
26
Brad S
28
Alexander B
26
Alejandro B
26
Mount Si Laura Rice & Paytan Murray American Roanak Baviskar & Akhil Bhamidipati
Charles Schletzbaum
PRO
Paytan M
28
Laura R
26
Roanak B
28
Akhil B
26
Mount Si Lydia Haindfield & Alejandro Ramirez Dougherty Valley Vivian Kuang & Tanaya Bhakat
Koji Flynn-Do
CON
Alejandro R
27
Lydia H
27
Vivian K
30
Tanaya B
29
Desert Oasis Kaitlyn Willoughby & Matthew Willoughby Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Greene & Holden Wei
Chris Harris
PRO
Kaitlyn W
29
Matthew W
28
Victoria G
29
Holden W
28
Fairmont Prep Numair Razzak & Alex Kim Oakwood School - North Hollywood Lucas Horowitz & Sam Ripley
Victor Rivas Umana
CON
Numair R
28
Alex K
28
Lucas H
28
Sam R
28
College Prep Brant Haugh & Ilan Nurko Salpointe Catholic Mariana Marquez & Camden Walsh
Lacrima Parau
PRO
Brant H
29
Ilan N
30
Camden W
25
Mariana M
26
Rowland Hall Robin Zeng & Celia Davis Karl G. Maeser Prep Dallin Hansen & Elaine Wong
Chris Harris
PRO
Robin Z
28
Celia D
28
Dallin H
28
Elaine W
28
Damien Joseph Barragan & Noah Bartholio Rowland Hall Jacque Park & Tate Beasley
Lacrima Parau
CON
Noah B
26
Joseph B
27
Jacque P
29
Tate B
28
College Prep Harrison Coorey & Abhimanyu Gupta BASIS Independent Silicon Valley Kayra Ilkbahar & Akash Shanmug
Dilip Baviskar
CON
Harrison C
29
Abhimanyu G
29
Kayra I
29
Akash S
29
Corona Del Sol Ryan Jiang & Sreya Pattipati Saratoga Austin Wang & David Koh
Alex Christian
CON
Ryan J
29
Sreya P
27
Austin W
28
David K
30
BASIS Scottsdale Bryan Yavari & Aditya Sidapara Eagle Madisen Miller & Julia Maas
Victor Rivas Umana
CON
Aditya S
28
Bryan Y
28
Julia M
28
Madisen M
28
Coral Academy Of Science Las Vegas Yusuf Khan & Ritvik Janamset
Salpointe Catholic Max Smith & Richard Tracy Mount Si Kristina Chiu & Arsalan Masud
Nicholas Petsas
PRO
Max S
25
Richard T
26
Arsalan M
29
Kristina C
29
Salpointe Catholic Ben Wells & Xander Diaz Northwood Independent KD
Nicholas Petsas
CON
Ben W
27
Xander D
28
Sreekar K
30
Andrew D
28