John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2017 — Minneapolis, MN/US
Round 6 Results
Pro Con Judge Result Pro Points Con Points
Cypress Bay SB Millburn CZ
Nathan Witkin
Con
Andrew B
28
Ethan S
28
Brian Z
29
James C
30
Aberdeen Central WG Horace Mann LJ
Jai Amin
Con
Sophie W
28
Keilly G
28
Benjamin L
28
Eddie J
28
Madison West JL Blaine HP
David Baloche
Pro
Victoria L
28
Haley J
27
Camryn H
27
Sadhika P
27
Fairmont Prep OC Oxbridge Academy GW
David Baloche
Con
Jennifer C
27
Matthew O
27
Ayden W
28
Alex G
27
Edgemont SK Eagan KH
Henry Broback
Pro
Jacob K
27
Ibrahim S
28
Sourish K
27
Andrea H
27
Edina JJ University AK
Kyle Chong
Pro
Tanner J
28
Lily J
29
Dan A
28
Sai K
28
Edgemont SY Potomac AA
Henry Broback
Pro
Shyla S
27
Stanley Y
27
Maryam A
26
Sara A
28
Chaska CP Theodore Roosevelt AM
Brian Cresap
Con
Rachel C
28
Valerie P
27
Mitch M
28
Finn A
28
Horace Mann MK Walt Whitman HF
Cody Dorumsgaard
Con
Ethan K
29
Sajan M
29
Hannah F
30
Elizabeth H
30
Walt Whitman TG Evanston Twp KW
Reka Fink
Con
Yasmeen G
28
Maeve T
28
Nina K
28
Genevieve W
29
Ardrey Kell HB Boca Raton RB
Leo Wong
Con
Christian B
28
Callan H
28
Tatiana B
28
Philipp R
29
Walt Whitman RT Potomac TY
Leo Wong
Pro
Nick R
28
Benjamin T
28
William T
28
Joseph Y
28
SF Roosevelt GuMu Ardrey Kell AT
Brian Cresap
Con
Reshma M
28
Brian G
28
Avi A
28
Aleksander T
28
Delbarton MP University CK
Cody Dorumsgaard
Con
John M
28
Tj P
27
Akshat C
28
Sukhm K
29
Eastview KG Poly Prep Country Day WH
Kerry Konda
Pro
Pavan G
28
Nikhil K
30
Etta H
26
Brianna W
27
Walt Whitman WA Rowland Hall-St Mark DZ
Bilal Askari
Pro
Zara A
29
Madeleine W
28
Robin Z
29
Celia D
28
Evanston Twp AL Edina ZM
Will Frankel
Con
Echo A
28
Hannah L
28
Richard Z
28
David M
28
Mission San Jose Independent KM Poly Prep Country Day SS
Alexa Santaniello
Con
Ishan M
27
Devesh K
26
Harrison S
28
Dominic S
27
Stuyvesant PS Horace Mann HG
Doris Sexton
Pro
Mahesh S
30
Inbar P
30
Richard H
27
Natasha G
27
SF Roosevelt GM Hopkins BM
Tim O'Shea
Pro
Palesa M
29
Hope G
29
John B
25
Solomon M
26
Acton-Boxborough AJ Potomac SK
Bilal Askari
Pro
Anshul J
30
Gaurav A
30
Max S
29
Minkyung K
29
West Des Moines Valley CP James Madison Memorial GR
Briggs Warren
Pro
Anna C
28
Lillian P
28
Sameer G
28
Nithin R
28
Theodore Roosevelt GK James Madison Memorial MS
Suhail Rizvi
Pro
Ellie K
28
Sophia G
27
Tejvir M
27
Anurag S
28
Evanston Twp CB Strake Jesuit DD
Suhail Rizvi
Pro
Sofia C
27
Oliver B
27
Joseph D
27
Joseph D
27
Fargo Shanley GO Walt Whitman SS
Tim O'Shea
Con
Rose G
28
Lexi O
28
Nathan S
28
Kurumi S
28
SF Roosevelt HC Fargo Shanley KW
John Torbert
Con
Claire C
28
Madison H
28
Josh W
28
Mitchell K
28
Walt Whitman BV Edgemont MF
Kerry Konda
Con
David V
27
Will B
27
Jack F
27
Alexander M
27
Central Valley BR West Bend GK
Caspar Arbeeny
Pro
Joshua R
26
Caleb B
26
Rachael G
26
Chanel K
26
Evanston Twp TO Lakeland TR
Caspar Arbeeny
Pro
Olivia O
27
Lilly T
28
Rebecca T
27
Jothi R
27
Poly Prep Country Day BK Lakeland CB
Briggs Warren
Pro
Harrison S
29
Noah K
29
Tim C
28
Anish B
28
Newton South GS Eagan PS
Alexa Santaniello
Con
Jay G
27
Anika S
29
Ayush P
29
Jason S
29
Central Valley PS Fairmont Prep SS
Anson Fung
Con
Jasmyn P
26
Arionna S
26
Harishri S
28
Hitakshi S
28
Theodore Roosevelt GM Walt Whitman KK
Will Frankel
Con
Dylan M
28
Logan G
26
Azraf K
29
Zoe K
29
North Broward Prep CP Brookfield Central JK
Anson Fung
Pro
Grant C
27
Drew P
27
Nikhil J
26
Andrew K
26
Fairmont Prep SI Blake SJ
David Maluf
Con
Gurveer S
28
Adnan I
28
Morgan S
28
Jack J
29
Acton-Boxborough GL Johnston BS
Nathan Witkin
Con
Andy G
28
Joshua L
28
Katherine S
28
Prakhyath B
29
Lakeville South CN Edina PS
Christopher Bryant
Con
Madelyn C
27
Sheridan N
27
Zach P
28
Michael S
27
Fairmont Prep HK Madison West JW
Ozan Ergungor
Con
Kyle K
28
Scott H
28
Christopher W
28
Nathaniel J
28
Edina KT University MW
Christopher Bryant
Con
James K
27
Theo T
28
Eric M
28
Matthew W
28
Fairmont Prep AB Cranbrook Upper KL
Ozan Ergungor
Con
Olivia B
28
Adam A
27
Justin L
28
Aashray K
28
Poly Prep Country Day GM Cranbrook Upper RZ
Honor Allen
Con
Julia M
29
Ellen G
29
Harry R
29
Derrick Z
29
Walt Whitman LH Madison West HP
Honor Allen
Pro
Eva L
28
Rebecca H
28
Niharika P
27
Zachary H
27
Central Valley WL Blaine BB
Kurt Amann
Pro
Jill L
28
Jack W
28
28
Delbarton AG Newton South DL
Chris Harrow
Con
Jan G
26
Rohan A
28
Ellen D
28
Gaby L
28
Eastview AT Oxbridge Academy SR
Bilal Butt
Con
Yasmin A
27
Harika T
27
Eli R
28
Walker S
28
Evanston Twp JO Delbarton FW
Kurt Amann
Con
Yolanda O
28
Jade J
28
Theodore F
28
Ather W
28
John F. Kennedy RP Edina IN
Chris Harrow
Con
Mackenzie P
28
Emily R
28
Khalid I
28
Matthew N
29
University GM Millburn BM
Ridhima Mishra
Pro
Anish G
29
Nate M
29
Jai B
29
David M
29
Walt Whitman RS Edgemont ML
Jasmine Liu
Con
Ted R
28
Ethan S
29
Iris L
28
Nikhil M
28
Eagan KW Brookfield Central GL
Adam Hirsh
Pro
Hunter W
28
Nibraas K
28
Katherine L
27
Rena G
28
Walt Whitman SI Poly Prep Country Day HB
Leah Dunlevy
Con
Elyssa S
28
Lily I
28
Mayin H
28
Chris B
28
Boca Raton FF Walt Whitman GG
Reka Fink
Con
Grace F
28
Kyle F
28
Ethan G
29
Rohit G
28
Fairmont Prep AJ Eagan CU
Adam Hirsh
Con
Sophia J
28
Dean A
27
Ijeoma U
27
Britney C
28
Edina JW Chaska OV
Fr. Michael Tidd
Con
Evan J
26
Isaac W
26
Kian O
26
Ekaanth V
26
James Madison Memorial GS Madison West AG
Jakob Urda
Con
Surya G
28
Sugeeth S
28
Julia A
29
Seeger G
28
Theodore Roosevelt AS Eagan GV
Fr. Michael Tidd
Con
Sarah S
27
Isaac A
26
Roselin V
27
Srilekha G
27
Newton South FS Edgemont KS
Max Minsker
Con
Jack S
28
Amit F
28
Yukiho S
28
Kelly K
28
Bettendorf AW Edgemont NG
Max Hardt
Con
Austin W
27
Lilli A
27
David G
28
Siddhartha N
28
North Broward Prep KI Edina MZ
Max Hardt
Con
John I
28
Tyler K
28
Ryan Z
28
Arjun M
28
Millard North SN Stuyvesant RJ
Max Minsker
Con
Oliver N
29
Zach S
28
Abie R
30
Daniel J
29
R.E Mountain Secondary CW West Bend BK
Bilal Butt
Con
Gabrielle W
27
Rebecca C
27
Ben K
28
Briana B
28
Hopkins KT Evanston Twp JW
Cory Ackerman
Con
Gray K
28
Ezana T
28
Elise J
28
Eleanor W
28
Poly Prep Country Day FS Strake Jesuit DS
Ridhima Mishra
Pro
Nick S
29
Daniel F
30
Caden D
28
Rj S
28
Millburn AC Poly Prep Country Day LR
Jasmine Liu
Con
Somil A
28
Alex C
28
Sophia L
28
William R
28
Poly Prep Country Day LE Edina MB
Cory Ackerman
Con
Michael L
28
Ari E
28
28
Bloomington Jefferson MS Millard West BS
Leah Dunlevy
Con
Charles M
28
Daria S
27
Ben B
28
Joel S
28
Poly Prep Country Day BM Madison West AL
Irene Idnani
Con
Aiden M
28
Nicholas B
28
Jiu L
28
Melia A
29
Horace Mann MM Delbarton LL
Daniel Drane
Con
Saif M
28
Taimur M
28
Robert L
28
Alexander L
29
Delbarton SP Walt Whitman MM
Mark Allseits
Con
Thomas S
28
Yash P
28
Rabhya M
30
Elisa M
30
DuPont Manual SC Walt Whitman CV
Jakob Urda
Con
Kevin C
28
Shreshth S
28
Jereme C
28
Arthur V
28
DuPont Manual BH Theodore Roosevelt AC
Kyle Chong
Con
Ben H
29
Brendon B
28
Sean A
30
Sri C
29
Horace Mann GS Fairmont Prep KR
David Maluf
Pro
Nader G
29
Aaron S
30
Numair R
28
Alex K
28
Millburn MG Robbinsdale Armstrong RI
Jai Amin
Pro
Carrie M
29
Karna G
30
Hailey I
28
Helen R
28
Strake Jesuit DC Aberdeen Central DW
Mark Allseits
Pro
Neo C
28
Ethan D
28
Lauren W
28
Grace D
28
Wayland GZ James Madison Memorial CP
Irene Idnani
Pro
Yaniv G
28
Nathan Z
28
Akil P
26
Nish C
26
Fairmont Prep IL Horace Mann MS
Daniel Drane
Con
Ryan I
28
Andrew L
28
Shay S
28
Alexa M
28
Boca Raton WP Millard West AN
Doris Sexton
Con
Seth P
26
Rose W
27
Emma A
27
Reagan N
27