John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2017 — Minneapolis, MN/US
Round 4 Results
Pro Con Judge Result Pro Points Con Points
Horace Mann LJ Edina ZM
Bilal Askari
Con
Benjamin L
29
Eddie J
29
Richard Z
29
David M
29
Johnston BS Edina JJ
Peter Paik
Pro
Katherine S
29
Prakhyath B
28
Tanner J
28
Lily J
28
Horace Mann MK Millburn CZ
Josie Slovut
Con
Ethan K
30
Sajan M
30
Brian Z
30
James C
30
Evanston Twp CB Oxbridge Academy GW
Will Frankel
Pro
Sofia C
28
Oliver B
30
Ayden W
28
Alex G
27
Madison West JW Eastview KG
Neil Suri
Pro
Christopher W
28
Nathaniel J
28
Pavan G
28
Nikhil K
28
West Des Moines Valley CP Blaine BB
Jack Ave
Pro
Anna C
28
Lillian P
28
Grant B
28
Danielle B
28
Poly Prep Country Day HB Central Valley PS
Steven Appelget
Con
Mayin H
26
Chris B
26
Jasmyn P
27
Arionna S
26
Edgemont SY Evanston Twp TO
Andy Anderson
Pro
Shyla S
27
Stanley Y
28
Olivia O
27
Lilly T
27
Edina KT Boca Raton RB
Bilal Askari
Con
James K
29
Theo T
29
Tatiana B
29
Philipp R
29
James Madison Memorial MS Millburn BM
Sharan Sawlani
Con
Tejvir M
28
Anurag S
28
Jai B
28
David M
28
Boca Raton FF University MW
Daniel Drane
Con
Grace F
29
Kyle F
28
Eric M
29
Matthew W
29
Walt Whitman SI SF Roosevelt GuMu
Joe Howard
Con
Elyssa S
27
Lily I
26
Reshma M
28
Brian G
27
Potomac SK Edgemont SK
Stefan Bauschard
Pro
Max S
29
Minkyung K
29
Jacob K
29
Ibrahim S
28
Evanston Twp KW Strake Jesuit DD
Daniel Drane
Pro
Nina K
29
Genevieve W
30
Joseph D
29
Joseph D
30
Delbarton AG Poly Prep Country Day SS
Jake Rozzell
Con
Jan G
27
Rohan A
28
Harrison S
29
Dominic S
29
Edgemont MF Edina PS
Neil Suri
Con
Jack F
30
Alexander M
28
Zach P
29
Michael S
28
Lakeland TR Chaska CP
Caryn Piechota
Con
Rebecca T
26
Jothi R
28
Rachel C
27
Valerie P
27
Fargo Shanley GO West Bend GK
Matthew Hintz
Con
Rose G
28
Lexi O
28
Rachael G
29
Chanel K
29
Walt Whitman SS Delbarton FW
Elliott Weinstein
Con
Nathan S
27
Kurumi S
27
Theodore F
28
Ather W
27
Brookfield Central JK Cranbrook Upper KL
Elliott Weinstein
Con
Nikhil J
28
Andrew K
28
Justin L
28
Aashray K
29
University AK Theodore Roosevelt AC
Sharan Sawlani
Con
Dan A
28
Sai K
28
Sean A
29
Sri C
29
Fairmont Prep AJ Brookfield Central GL
Elizabeth Raymakers
Con
Sophia J
27
Dean A
27
Katherine L
27
Rena G
27
Lakeville South CN Walt Whitman BV
Marshall Felter
Pro
Madelyn C
28
Sheridan N
29
David V
28
Will B
27
Evanston Twp AL Eagan CU
Hayley Williams
Pro
Echo A
28
Hannah L
29
Ijeoma U
28
Britney C
27
Walt Whitman KK Madison West HP
Elizabeth Raymakers
Pro
Azraf K
28
Zoe K
28
Niharika P
27
Zachary H
27
Poly Prep Country Day BM Hopkins BM
Benjamin Morris
Pro
Aiden M
28
Nicholas B
28
John B
27
Solomon M
28
Theodore Roosevelt AM Edina IN
Chris Powell
Con
Mitch M
27
Finn A
27
Khalid I
29
Matthew N
28
Ardrey Kell HB Potomac AA
Chris Powell
Pro
Christian B
29
Callan H
29
Maryam A
27
Sara A
27
Blake SJ Edgemont KS
Josie Slovut
Con
Morgan S
29
Jack J
28
Yukiho S
28
Kelly K
28
Millburn AC Horace Mann MS
Andre Washington
Con
Somil A
28
Alex C
28
Shay S
28
Alexa M
29
Acton-Boxborough AJ Walt Whitman TG
Andre Washington
Pro
Anshul J
28
Gaurav A
29
Yasmeen G
28
Maeve T
28
Delbarton SP Eagan KW
Brian Murray
Pro
Thomas S
29
Yash P
29
Hunter W
28
Nibraas K
29
John F. Kennedy RP Chaska OV
Audrey Addison
Pro
Mackenzie P
28
Emily R
29
Kian O
28
Ekaanth V
28
Oxbridge Academy SR Edgemont ML
Brian Murray
Con
Eli R
28
Walker S
27
Iris L
29
Nikhil M
28
Potomac TY Aberdeen Central DW
Peter Paik
Con
William T
26
Joseph Y
25
Lauren W
29
Grace D
28
Mission San Jose Independent KM Poly Prep Country Day FS
Leo Wong
Con
Ishan M
28
Devesh K
28
Nick S
29
Daniel F
29
R.E Mountain Secondary CW Poly Prep Country Day BK
David Childree
Pro
Gabrielle W
29
Rebecca C
28
Harrison S
27
Noah K
27
Poly Prep Country Day WH Edgemont NG
Tim Greenfield
Con
Etta H
26
Brianna W
26
David G
28
Siddhartha N
28
Fairmont Prep AB Walt Whitman CV
Jack Ave
Pro
Olivia B
28
Adam A
28
Jereme C
28
Arthur V
28
Horace Mann GS Walt Whitman MM
Suhail Rizvi
Con
Nader G
28
Aaron S
28
Rabhya M
30
Elisa M
29
DuPont Manual SC Fargo Shanley KW
Benjamin Morris
Pro
Kevin C
29
Shreshth S
30
Josh W
28
Mitchell K
28
Central Valley BR Fairmont Prep SI
Andy Anderson
Con
Joshua R
27
Caleb B
27
Gurveer S
28
Adnan I
28
Theodore Roosevelt GK Delbarton LL
David Childree
Con
Ellie K
26
Sophia G
26
Robert L
27
Alexander L
27
Madison West JL Fairmont Prep KR
Lan Xia
Con
Victoria L
28
Haley J
28
Numair R
29
Alex K
28
Stuyvesant PS Eagan GV
Lan Xia
Pro
Mahesh S
27
Inbar P
28
Roselin V
27
Srilekha G
27
DuPont Manual BH Horace Mann MM
Suhail Rizvi
Pro
Ben H
26
Brendon B
27
Saif M
26
Taimur M
27
Wayland GZ Cranbrook Upper RZ
Hayley Williams
Pro
Yaniv G
30
Nathan Z
28
Harry R
28
Derrick Z
28
University GM Theodore Roosevelt GM
Jake Rozzell
Pro
Anish G
28
Nate M
29
Dylan M
27
Logan G
27
Newton South GS Blaine HP
Doris Sexton
Pro
Jay G
28
Anika S
29
Camryn H
27
Sadhika P
25
Fairmont Prep HK Millburn MG
Gershon Goren
Con
Kyle K
29
Scott H
28
Carrie M
28
Karna G
30
Newton South DL Strake Jesuit DC
Doris Sexton
Con
Ellen D
28
Gaby L
27
Neo C
27
Ethan D
28
North Broward Prep CP James Madison Memorial GR
Matthew Hintz
Con
Grant C
28
Drew P
28
Sameer G
29
Nithin R
29
Edina MB James Madison Memorial GS
Kyle Chong
Pro
Samantha B
28
Chloe M
28
Surya G
26
Sugeeth S
26
Cypress Bay SB Fairmont Prep OC
Will Frankel
Pro
Andrew B
28
Ethan S
28
Jennifer C
28
Matthew O
27
SF Roosevelt HC Hopkins KT
Kyle Chong
Con
Claire C
26
Madison H
26
Gray K
27
Ezana T
27
Lakeland CB Poly Prep Country Day GM
Audrey Addison
Con
Tim C
27
Anish B
28
Julia M
28
Ellen G
28
Madison West AG Fairmont Prep IL
Sergio Martinez
Con
Julia A
28
Seeger G
28
Ryan I
28
Andrew L
28
Bloomington Jefferson MS James Madison Memorial CP
Seth Sandhoefner
Con
Charles M
26
Daria S
26
Akil P
26
Nish C
26
SF Roosevelt GM North Broward Prep KI
Andrew Erickson
Con
Palesa M
27
Hope G
27
John I
27
Tyler K
28
Eagan PS Boca Raton WP
Gershon Goren
Pro
Ayush P
29
Jason S
28
Seth P
27
Rose W
28
Evanston Twp JO Walt Whitman WA
Leo Bucello
Con
Yolanda O
28
Jade J
28
Zara A
28
Madeleine W
29
Fairmont Prep SS Millard West AN
Emma Cherney
Con
Harishri S
28
Hitakshi S
28
Emma A
29
Reagan N
30
Edina MZ Strake Jesuit DS
Steven Appelget
Con
Ryan Z
28
Arjun M
28
Caden D
29
Rj S
30
Walt Whitman LH Bettendorf AW
Seth Sandhoefner
Pro
Eva L
28
Rebecca H
28
Austin W
29
Lilli A
28
Newton South FS Rowland Hall-St Mark DZ
Leo Bucello
Pro
Jack S
28
Amit F
29
Robin Z
27
Celia D
30
Theodore Roosevelt AS Stuyvesant RJ
Tim Greenfield
Con
Sarah S
27
Isaac A
26
Abie R
30
Daniel J
30
Central Valley WL Horace Mann HG
Alan Tannenwald
Con
Jill L
28
Jack W
28
Richard H
28
Natasha G
28
Robbinsdale Armstrong RI Walt Whitman RT
Alan Tannenwald
Con
Hailey I
29
Helen R
28
Nick R
29
Benjamin T
30
Ardrey Kell AT West Bend BK
Emma Cherney
Con
Avi A
28
Aleksander T
28
Ben K
28
Briana B
28
Millard North SN Edina JW
Sergio Martinez
Pro
Oliver N
30
Zach S
29
Evan J
28
Isaac W
28
Walt Whitman RS Millard West BS
Joe Howard
Pro
Ted R
28
Ethan S
28
Ben B
28
Joel S
28
Acton-Boxborough GL Poly Prep Country Day LR
Leo Wong
Pro
Andy G
28
Joshua L
28
Sophia L
28
William R
28
Poly Prep Country Day LE Aberdeen Central WG
Zach Culpepper
Con
Michael L
25
Ari E
26
Sophie W
26
Keilly G
28
Evanston Twp JW Eagan KH
Zach Culpepper
Con
Elise J
27
Eleanor W
27
Sourish K
28
Andrea H
28
Madison West AL University CK
Ben Silvian
Con
Jiu L
28
Melia A
28
Akshat C
29
Sukhm K
28
Walt Whitman HF Eastview AT
Ben Silvian
Pro
Hannah F
28
Elizabeth H
28
Yasmin A
27
Harika T
27
Walt Whitman GG Delbarton MP
Marshall Felter
Con
Ethan G
28
Rohit G
28
John M
29
Tj P
29