John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2017 — Minneapolis, MN/US
Round 1 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
SF Roosevelt HC Ardrey Kell HB
Steven Appelget
Con
C Campbell
28.0
M Howard
28.0
C Brown
29.5
C Hazeldine
29.5
James Madison Memorial GR Fairmont Prep IL
Hanh Do
Con
S Golkonda
27.0
N Ramachandran
27.0
R Idnani
28.0
A Lewis
28.0
James Madison Memorial CP Walt Whitman WA
Benjamin Morris
Con
A Patel
29.0
N Chakilam
27.5
Z Ali
28.5
M Wenger
29.0
SF Roosevelt GM Strake Jesuit DC
Bilal Askari
Con
P Moshoeshoe
28.0
H Grismer
28.0
N Curry
28.0
E Dupre
29.0
Strake Jesuit DS Cranbrook Upper RZ
Emma Cherney
Con
C Day
28.5
R Shah
27.5
H Ren
28.0
D Zhen
28.5
Newton South FS Central Valley WL
Caspar Arbeeny
Pro
J Sinclair
28.5
A Fudim
29.0
J Lambie
27.5
J Wampler
27.0
James Madison Memorial GS Ardrey Kell AT
Audrey Addison
Con
S Ganesan
28.5
S Sathish
28.0
A Agrawal
29.0
A Trivanovic
28.5
Fargo Shanley KW Poly Prep Country Day FS
Brian Cresap
Con
J Ward
27.0
M Krings
27.5
N Stratigakis
29.0
D Fernandez
29.0
Madison West JW DuPont Manual SC
Caspar Arbeeny
Pro
C Waller
28.5
N Johnson
29.0
K Cao
28.0
S Srivastava
28.0
Edgemont SY North Broward Prep CP
Melissa Mapes
Pro
S Singh
29.0
S Yang
28.5
G Cooper
28.5
D Peterson
28.5
Walt Whitman BV Madison West HP
Leo Wong
Con
D Villani
28.0
W Brown
27.5
N Patankar
28.0
Z Heintz
28.5
Boca Raton FF Evanston Twp JW
Jack Votava
Pro
G Findley
29.5
K Felter
29.5
E Johnson
28.5
E Ward
29.0
Delbarton MP Madison West JL
Diane Stewart
Pro
J Manahan
29.5
T Parekh
28.5
V Li
27.0
H James
27.0
Fargo Shanley GO Evanston Twp KW
Ozan Ergungor
Con
R Grimestad
27.0
L Ochsner
27.0
N Kaushikkar
28.5
G Wade
29.5
Walt Whitman GG Poly Prep Country Day GM
Anson Fung
Pro
E Gilman
27.0
R Gude
27.0
J Menziuso
27.5
E Gaffney
27.5
Delbarton FW Acton-Boxborough AJ
Kerry Konda
Con
T Fraenkel-Thonet
25.0
A Williams
26.0
A Joshi
26.0
G Asthana
28.0
Chaska OV Poly Prep Country Day LR
Kurt Amann
Con
K O'Connor
27.5
E Veerakumar
28.0
S Lam
26.0
W Rothermel
29.0
Theodore Roosevelt AS Evanston Twp TO
Cory Ackerman
Pro
S Smith
28.5
I Appel
28.5
O O'Brien
27.5
L Thomalla
27.5
Edina ZM DuPont Manual BH
Honor Allen
Con
R Zhu
28.0
D Ma
28.0
B Hanson
29.0
B Bultman
29.0
Brookfield Central JK Millburn AC
Bryce Piotrowski
Con
N James
27.0
A Kim
26.0
S Agarwal
29.0
A Chen
28.5
Edina PS Hopkins BM
Jai Amin
Pro
Z Paradis
28.0
M Santoni
28.0
J Bove
26.0
S Midwinter
27.0
Walt Whitman RS Boca Raton WP
Suhail Rizvi
Con
T Rock
27.0
E Singer
28.0
S Piechota
27.5
R Walters
27.0
Strake Jesuit DD West Bend BK
Briggs Warren
Pro
J Donowho
28.0
J Dowdall
28.0
B Kannenberg
27.5
B Bateman
28.0
Edina IN Fairmont Prep AJ
David Maluf
Pro
K Ishani
28.5
M Nissen
28.0
S Jansen
27.5
D Alamy
27.5
Madison West AL Fairmont Prep SI
Seth Sandhoefner
Pro
J Lee
26.5
M Allan
28.0
G Singh
27.0
A Ismail
27.0
Millard North SN Cypress Bay SB
Irene Idnani
Con
O Niu
28.5
Z Shelton
29.0
A Briceno
28.0
E Silvey
29.5
Millburn BM Blaine HP
Chris Harrow
Pro
J Bansal
28.0
D Mason
28.5
C Heinen
26.0
S Prabhu
27.0
Newton South DL Boca Raton RB
Zach Culpepper
Pro
E Deng
28.5
G Lewis
28.5
T Butkevits
28.0
P Reutter
28.0
Benilde-St. Margaret's JK Lakeville South CN
Seth Sandhoefner
Con
M Cook
30.0
S Norcia
30.0
Millburn MG Millard West BS
Benjamin Morris
Pro
C Mason
28.0
K Goswami
28.5
B Blumenthal
29.0
J Spence
28.0
Fairmont Prep HK Evanston Twp CB
Diane Stewart
Con
K Kishimoto
27.0
S Hong
27.0
S Chaudruc
29.0
O Brady
29.0
Walt Whitman HF John F. Kennedy RP
Leah Dunlevy
Pro
H Feuer
27.5
E Hepburn
28.0
M Pattridge
28.0
E Robinson
27.5
Newton South GS Stuyvesant RJ
Tim O'Shea
Pro
J Garg
27.0
A Sridhar
27.0
A Rohrig
29.0
D Ju
28.0
Poly Prep Country Day WH Oxbridge Academy GW
Hanh Do
Con
E Humes
27.0
B Wright
27.0
A Wells
29.0
A Goetschius
28.0
Fairmont Prep SS Delbarton AG
Jack Votava
Con
H Savdharia
28.0
H Savdharia
28.5
J Gajewski
28.5
R Amin
29.0
Horace Mann GS Stuyvesant PS
Max Hardt
Pro
N Granmayeh
28.0
A Snyder
28.5
M Saha
28.0
I Pe''er
28.5
Poly Prep Country Day SS Edina MB
Suhail Rizvi
Pro
H Schlossberg
29.0
D Schlossberg
29.0
S Bevers
27.0
C Maynor
27.0
Delbarton SP Eagan CU
David Baloche
Pro
T Szymanski
28.5
Y Patel
28.5
I Ugboajah
29.0
B Chino
28.0
Wayland GZ University GM
Steven Appelget
Con
Y Goren
28.5
N Zhao
28.5
A Ganesh
28.0
N Mayor
29.0
Poly Prep Country Day LE Potomac AA
Will Frankel
Con
M Licata
28.0
A Ezra
26.5
M Abbasi
29.5
S Abbasi
27.0
Potomac SK Evanston Twp AL
Joe Howard
Pro
M Shenkman
29.0
M Kwon
28.0
E Allen
27.0
H Lipman
28.0
Rowland Hall-St Mark DZ Theodore Roosevelt GM
Adam Hirsh
Con
R Zeng
27.0
C Davis
28.0
D Morgan
28.0
L Garland
29.0
Fairmont Prep OC Blaine BB
Elliott Weinstein
Con
J Cresap
28.5
M Ong
28.0
G Benson
29.0
D Blake
27.5
Eagan KH Walt Whitman SS
David Baloche
Pro
S Kundu
27.5
A Hagape
27.0
N Steighner
27.0
K Sato
27.0
R.E Mountain Secondary CW Theodore Roosevelt AC
Stefan Bauschard
Con
G Wong
28.0
R Camillo-Amisano
28.5
S Anderson
29.0
S Chilukuri
29.5
Edina JJ Edgemont ML
Max Hardt
Pro
T Jones
28.5
L Jones
28.0
I Lin
27.0
N Malik
28.5
Horace Mann MK Millard West AN
Leah Dunlevy
Pro
E Kim
29.0
S Mehrotra
29.0
E Ahrenholtz
28.0
R Newsome
28.0
Fairmont Prep AB Edgemont SK
Audrey Addison
Pro
O Bobrownicki
28.5
A Alamy
28.0
J Kang
28.0
I Salimi
28.5
Walt Whitman CV Bettendorf AW
Brian Cresap
Con
J Corbin
28.5
A Varner
27.5
A Wang
28.0
L Ambort
28.5
Lakeland TR Aberdeen Central DW
Melissa Mapes
Con
R Trungold
28.0
J Ramaswamy
28.0
L Wilkinson
29.0
G Douglas
29.0
Walt Whitman TG Horace Mann HG
Tim Greenfield
Con
Y Gauri
27.0
M Trainor
27.0
R He
27.5
N Gaither
28.0
Evanston Twp JO Edina KT
Chris Harrow
Con
Y Odufuwa
28.5
J Johnson
28.0
J Kuznecoff
28.5
T Teske
29.0
Poly Prep Country Day HB Horace Mann MM
John Torbert
Con
M Hinduja
27.5
C Birney
28.0
S Moolji
28.5
T Moolji
29.0
Cranbrook Upper KL Eastview AT
Adam Hirsh
Con
J Luo
28.0
A Khanna
27.5
Y Afifi
28.0
H Thota
28.0
James Madison Memorial MS Central Valley BR
Jasmine Liu
Pro
T Mann
27.5
A Sandireddy
28.5
J Reneau
27.5
C Betts
27.0
University AK Lakeland CB
Jai Amin
Pro
D Accordino
29.0
S Karnati
29.0
T Callery
27.0
A Bharwani
27.0
Eagan PS Edina MZ
Bilal Askari
Pro
A Patel
29.0
J Scheller
30.0
R Zhu
28.0
A Maheshwari
28.0
Robbinsdale Armstrong RI North Broward Prep KI
Zach Culpepper
Pro
H Imbach
29.0
H Radovic
27.0
J Ivarone
27.5
T Katz
27.5
Edina JW Eastview KG
Leo Wong
Pro
E Jiang
28.0
I Wu
28.0
P Guttipatti
28.0
N Kapur
27.5
Bloomington Jefferson MS Eagan GV
Emma Cherney
Pro
C Maki
27.5
D Seaver
26.0
R Victor
26.5
S Garishakurti
27.0
West Des Moines Valley CP Oxbridge Academy SR
Tim O'Shea
Con
A Correa
28.0
L Poulsen
27.5
E Reitman
28.0
W Stewart
28.5
Edgemont MF Central Valley PS
Cory Ackerman
Pro
J Friedman
28.0
A Mandadjiev
28.0
J Persicke
27.0
A Sicilia
27.0
Walt Whitman LH University CK
Elliott Weinstein
Con
E Liles
28.5
R Hirsh
28.0
A Chowksey
29.0
S Kang
28.0
Madison West AG University MW
Kerry Konda
Con
J Amann
27.0
S Gray
27.0
E Miranda
28.0
M Wesorick
27.0
Theodore Roosevelt GK Aberdeen Central WG
Irene Idnani
Pro
E Konfrst
29.5
S Gustafson
29.0
S Wieland
29.5
K Gunther
29.0
Poly Prep Country Day BM Delbarton LL
David Maluf
Con
A Malanaphy
28.0
N Boyce
28.0
R Li
28.0
A Luo
28.0
Brookfield Central GL Mission San Jose Independent KM
Will Frankel
Con
K Liu
27.0
R Gao
27.0
I Maunder
28.0
D Kodnani
29.5
Fairmont Prep KR Poly Prep Country Day BK
Kurt Amann
Con
N Razzak
28.0
A Kim
27.0
H Schlossberg
29.0
N Kaye
27.5
SF Roosevelt GuMu Horace Mann LJ
Tim Greenfield
Con
R Muvvala
27.5
B Gutierrez
27.5
B Lee
28.0
E Jin
28.0
Walt Whitman MM Chaska CP
Stefan Bauschard
Pro
R Mehrotra
28.5
E McCartin
29.0
R Chiang
28.0
V Pool
28.0
Johnston BS Walt Whitman SI
Jasmine Liu
Pro
K Snyder
29.0
P Bujimalla
29.0
E Seltzer
27.5
L Isenstein
27.0
Potomac TY Edgemont NG
John Torbert
Pro
W Thompson
28.5
J Younger
29.0
D Guo
28.5
S Nair
28.5
Walt Whitman KK Theodore Roosevelt AM
Anson Fung
Pro
A Khan
27.5
Z Kaufmann
27.5
M Majure
27.0
F Andersen
27.0
West Bend GK Eagan KW
Ozan Ergungor
Con
R Granec
26.0
C Kreuser
26.0
H Weber
27.0
N Khan
27.0
Walt Whitman RT Blake SJ
Bryce Piotrowski
Con
N Rychlik
29.0
B Tutt
28.5
M Swigert
28.0
J Johnson
28.5
Horace Mann MS Acton-Boxborough GL
Joe Howard
Con
S Soodak
29.0
A Mark
29.5
A Gu
29.5
J Lee
30.0
Hopkins KT Edgemont KS
Honor Allen
Con
G Kruse
27.0
E Tedla
27.0
Y Semimoto
28.0
K Kong
28.0
Millburn CZ