Cal Invitational UC Berkeley

2018 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Isidore Newman SG
Sydney Gold
Harvard-Westlake RM
Rhea Madhogarhia
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Marlborough MC
Mia Coates
Oakwood CB
Corey Baldyga
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Loyola JN
Joseph Namkung
Harker AV
Aditi Vinod
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
Harvard-Westlake AMo
Alexandra Mork
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Lynbrook YM
Yash Mishra
Presentation NV
Nikhita Vasan
Mountain House AP
Atmanah Parab
Cherry Creek MH
Mick Hashimoto
Harvard-Westlake SMc
Samantha McLoughlin
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Canyon Crest ST
Sophia Teglia
Denver East GK
Grace Kieft
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
San Marino ED
Eric Deng
San Marino VL
Vincent Liu
Beckman AW
April Wang
San Marino KW
Kelly Wong
Canyon Crest EL
Edward Li
Denver East AB
Austin Barish
Oakwood KA
Khush Amin
Dougherty Valley AB
Ansuman Bardalai
Los Altos JH
Josh Hejna
Harvard-Westlake SM
Sophia Musante
Lynbrook AG
Arushi Gupta
Brentwood EL
Eve Levenson
Marlborough CL
Cameron Lange
Buhach Colony BL
Bella Lalanne
Miramonte AD
Andrew Devlin
Lynbrook VM
Vamsi Mannava
Kent Denver ML
Max Lewis
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Harker AR
Anshul Reddy
Lynbrook CW
Chris Wang
Canyon Crest RAg
Reva Agashe
Greenhill SK
Shruthi Krishnan
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Brentwood LE
Linus Epstein
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Longmont JL
JJ Lord
New Trier EM
Emma Mansour
Mission San Jose JX
Jessica Xu
Cherry Creek EH
Emily Huang
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Kamiak NB
Niko Battle
Northland Christian MR
Marly Grace Rogers
Harker AD
Arnav Dani
St Francis KR
Kushaal Rao
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Brentwood HG
Harper Green
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Canyon Crest KL
Kevin Li
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Loyola JC
John Choi
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
Interlake HS - Bellevue ZL
Zitao Li
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
Henry W. Grady RB
Reid Barry
Bellarmine College Prep RB
Rishi Balakrishnan
Brentwood DW
Daniella Wilson
Harker SL
Serena Lu
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Harvard-Westlake JGl
Jessa Glassman
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Harvard-Westlake JM
Jason Morganbesser
Spring Creek JK
Jonna Kamensky
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
George Washington CO SC
Sofia Chavez
Marlborough JS
Julia Steinberg
Brentwood EB
Emma Blum
Loyola NT
Nathaniel Tran
Marlborough AJ
Amy Jarkow
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Harker KM
Krishay Mukhija
Greenhill BZ
Brian Zhou
Beckman KM
Kenichi Matsuo
New Trier WT
Will Thornton
La Salle AT
Asher Towner
Sprague LW
Lindsey Williams
Brentwood KM
Kiley McKay
Beckman RC
Ruby Choi
Lynbrook AJ
Aayushi Jain
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Bingham CL
Connor Leal
Northwood EC
Ekas Chawla
Archbishop Mitty JL
John Lee
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Arcadia JC
Jason Chan
Spring Creek RC
Ruben Candelaria
Mission San Jose TW
Tylor Wu
Harvard-Westlake WF
Will Farhat
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Canyon Crest RA
Ruchi Agashe
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Brentwood ELi
Ethan Liu
Westlake EE
Ethan Elasky
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
Kent Denver SL
Sarah London
Beckman SS
Shira Silver
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Harvard-Westlake TA
Tessa Augsberger
Mira Loma AK
Alexander Kassouni
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Northwood VA
Viren Abhyankar
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Greenhill AM
Anna Myers
Alexander Dawson DM
David McKean
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
St. Thomas KS
Kristoph Sayavedra
Harvard-Westlake AM
Athalia Meron
Loyola AO
Andrew Overing
Northland Christian AV
Andy Van
Kent Denver DT
Dan Taro
Harker SS
Sachin Shah
Marlborough GN
Grace Nelson
Los Altos NH
Nathan Huang
Northwood GA
Garrett Arnold
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
South Eugene AK
Andrei Kleshchev
La Reina AC
Andrea Chow
Lynbrook BC
Brandon Chu
Westwood DM
Dhruva Mambapoor
Northwood KK
Karthik Krishnan
Colleyville Heritage AL
Arsh Ladhani
Mountain House KB
Kaela Buenaventura
Northland Christian JW
Jordan Wang
Nueva AK
Adam Keller
Alexander Dawson KP
Khang Pham
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Harker AM
Akshay Manglik
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Overland EC
Ebony Carter
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Denver East TC
Theo Culhane
Pacific Hills AS
Alexander Shaikh
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Brentwood SH
Sierra Houegban
Dougherty Valley SM
Sri Mannava
Brentwood AR
Avi Ross
Mission San Jose AZ
Alison Zhang
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Dougherty Valley AM
Amogh Maganahalli
Harvard-Westlake RMa
Rohan Madhogarhia
Brentwood JD
Jackson Deconcini
New Trier PT
Patrick Tolan
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Harker KK
Karoun Kaushik
Lynbrook IG
Ishani Gupta
Presentation JW
Jessica Wei
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
San Marino IC
Ian Chen
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Denver Arts AD
Alexa Downing
Bingham HP
Hema Prasad
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Henry W. Grady AO
Alex Opsahl
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Oakwood School - North Hollywood NB
Nikki Bayat
James Logan SL
Serena Lee
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Dougherty Valley DS
David Si
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Harker RJ
Rishi Jain
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Chaminade CP JK
Josh Kirshner
Isidore Newman MK
Max Kanner
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Santa Monica RE
Rex Evans
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Brentwood RY
Ryan Younger
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Polytechnic JL
Jonathan Liu
SLC West GG
Gideon Gomm
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Buhach Colony KH
Kyle Hoffart
Alexander Dawson MM
Maxwell Melamed
Northland Christian AB
Austin Broussard
University RH
Ryan Hemnarine
Westwood JA
Jugal Amodwala
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Harker AT
Aditya Tadimeti
Loyola LA
Luis Arbelaez
Presentation MS
Monica Schneck
Mission San Jose JP
Julia Park
Lynbrook NS
Naman Sighal
Oakwood School - North Hollywood AO
August Orser
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
North Hollywood JS
Jack Stern
Rowland Hall-St Mark JW
Joseph Wang
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Brentwood WJ
Whit Jackson
Harvard-Westlake AL
Angela Lee
La Reina OA
Olivia Arthur
Mira Loma SN
Srushti Naik
Presentation SP
Shachi Prasad
George Washington CO CS
Catilin Soch
South Eugene WR
Willie Race
Newark Science SB
Shah Bano
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Brentwood CL
Chiara Lea
Sprague SM
Santiago Monleon
Beckman SG
Sameer Ghai
Denver East TP
Tom Patterson
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Newark Science BA
Brianna Aaron
Cypress Bay CS
Charles Seldin
Dougherty Valley SMu
Sarim Mundres
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Harker KS
Kelly Shen
San Marino BK
Brian Kam
Mission San Jose AS
Amit Sant
Immaculate Heart MS
Mia Speier
Harvard-Westlake AGa
Abraham Gallardo
Loyola ST
Samuel Troyer
Canyon Crest JY
Jason Yang
Archbishop Mitty AS
Ammar Syed
Loyola RB
Ryan Beckman
Westwood RS
Rishabh Shah
Harker QC
Quentin Clark
Brentwood PS
Paola Santos
Harker AC
Akhilesh Chegu