Cal Invitational UC Berkeley

2018 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Buhach Colony BL
Bella Lalanne
Cherry Creek MH
Mick Hashimoto
Flintridge Sacred Heart CB
Catherine Bauer
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Lynbrook CW
Chris Wang
Harvard-Westlake RM
Rhea Madhogarhia
Lynbrook AG
Arushi Gupta
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Brentwood DW
Daniella Wilson
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Harker KM
Krishay Mukhija
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Northland Christian JW
Jordan Wang
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Bingham CL
Connor Leal
Marlborough MC
Mia Coates
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Marlborough JS
Julia Steinberg
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
Mira Loma SN
Srushti Naik
Harker AM
Akshay Manglik
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Beckman SS
Shira Silver
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Mission San Jose JX
Jessica Xu
Alexander Dawson DM
David McKean
Archbishop Mitty JL
John Lee
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
St Francis KR
Kushaal Rao
James Logan SL
Serena Lee
SLC West GG
Gideon Gomm
Marlborough CL
Cameron Lange
Greenhill SK
Shruthi Krishnan
Henry W. Grady RB
Reid Barry
Marlborough GN
Grace Nelson
Rowland Hall-St Mark JW
Joseph Wang
Longmont JL
JJ Lord
Dougherty Valley SM
Sri Mannava
San Marino BK
Brian Kam
Presentation NV
Nikhita Vasan
St. Thomas KS
Kristoph Sayavedra
Sprague SM
Santiago Monleon
Harvard-Westlake SMc
Samantha McLoughlin
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Presentation MS
Monica Schneck
Archbishop Mitty AS
Ammar Syed
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
Oakwood School - North Hollywood NB
Nikki Bayat
Brentwood HG
Harper Green
Mountain House AP
Atmanah Parab
Kent Denver ML
Max Lewis
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Kent Denver SL
Sarah London
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Lynbrook VM
Vamsi Mannava
Northland Christian AB
Austin Broussard
Bellarmine College Prep RB
Rishi Balakrishnan
Brentwood AR
Avi Ross
Dougherty Valley AB
Ansuman Bardalai
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Harker AV
Aditi Vinod
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Canyon Crest RA
Ruchi Agashe
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Brentwood EL
Eve Levenson
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
Dougherty Valley SMu
Sarim Mundres
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Brentwood SH
Sierra Houegban
Northwood KK
Karthik Krishnan
San Marino VL
Vincent Liu
North Hollywood JS
Jack Stern
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Mission San Jose JP
Julia Park
Isidore Newman MK
Max Kanner
Northwood GA
Garrett Arnold
Dougherty Valley DS
David Si
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Harvard-Westlake AM
Athalia Meron
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Beckman SG
Sameer Ghai
Harker QC
Quentin Clark
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Northwood VA
Viren Abhyankar
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Brentwood LE
Linus Epstein
Kamiak NB
Niko Battle
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Harker AD
Arnav Dani
Lynbrook AJ
Aayushi Jain
Colleyville Heritage AL
Arsh Ladhani
Harvard-Westlake TA
Tessa Augsberger
Mountain House KB
Kaela Buenaventura
Oakwood KA
Khush Amin
Harker AR
Anshul Reddy
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Harker SL
Serena Lu
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Denver Arts AD
Alexa Downing
Isidore Newman SG
Sydney Gold
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Greenhill BZ
Brian Zhou
Brentwood PS
Paola Santos
La Reina OA
Olivia Arthur
Alexander Dawson KP
Khang Pham
Kent Denver DT
Dan Taro
Westlake EE
Ethan Elasky
Harvard-Westlake AMo
Alexandra Mork
Nueva AK
Adam Keller
Lynbrook IG
Ishani Gupta
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Canyon Crest EL
Edward Li
New Trier PT
Patrick Tolan
Denver East AB
Austin Barish
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Mission San Jose TW
Tylor Wu
Presentation SP
Shachi Prasad
Harker AC
Akhilesh Chegu
Westwood DM
Dhruva Mambapoor
Overland EC
Ebony Carter
Canyon Crest JY
Jason Yang
Pacific Hills AS
Alexander Shaikh
Mission San Jose AS
Amit Sant
Los Altos JH
Josh Hejna
La Reina AC
Andrea Chow
Harker SS
Sachin Shah
South Eugene WR
Willie Race
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Harvard-Westlake AGa
Abraham Gallardo
Westwood RS
Rishabh Shah
Harvard-Westlake SM
Sophia Musante
Beckman AW
April Wang
Buhach Colony KH
Kyle Hoffart
Loyola NT
Nathaniel Tran
Brentwood WJ
Whit Jackson
Denver East TP
Tom Patterson
George Washington CO SC
Sofia Chavez
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Harker KS
Kelly Shen
St Francis AN
Anirudh Natarajan
New Trier WT
Will Thornton
Harker RJ
Rishi Jain
Loyola LA
Luis Arbelaez
Cypress Bay CS
Charles Seldin
Miramonte AD
Andrew Devlin
Oakwood School - North Hollywood AO
August Orser
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Arcadia JC
Jason Chan
Harvard-Westlake AL
Angela Lee
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Dougherty Valley AM
Amogh Maganahalli
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Bingham HP
Hema Prasad
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
Oakwood CB
Corey Baldyga
South Eugene AK
Andrei Kleshchev
Brentwood ELi
Ethan Liu
Cherry Creek EH
Emily Huang
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Harvard-Westlake JGl
Jessa Glassman
Loyola AO
Andrew Overing
Brentwood EB
Emma Blum
Henry W. Grady AO
Alex Opsahl
Newark Science BA
Brianna Aaron
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Harker KK
Karoun Kaushik
Alexander Dawson MM
Maxwell Melamed
La Salle AT
Asher Towner
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Los Altos NH
Nathan Huang
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Loyola JC
John Choi
Harvard-Westlake WF
Will Farhat
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Northland Christian AV
Andy Van
Harker AT
Aditya Tadimeti
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
Canyon Crest KL
Kevin Li
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Loyola ST
Samuel Troyer
Brentwood CL
Chiara Lea
San Marino KW
Kelly Wong
George Washington CO CS
Catilin Soch
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Brentwood RY
Ryan Younger
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Canyon Crest ST
Sophia Teglia
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Denver East GK
Grace Kieft
Presentation JW
Jessica Wei
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
New Trier EM
Emma Mansour
Immaculate Heart MS
Mia Speier
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Denver East TC
Theo Culhane
Mira Loma AK
Alexander Kassouni
Canyon Crest RAg
Reva Agashe
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Loyola JN
Joseph Namkung
Beckman RC
Ruby Choi
Chaminade CP JK
Josh Kirshner
Lynbrook NS
Naman Sighal
Northland Christian MR
Marly Grace Rogers
Brentwood KM
Kiley McKay
Westwood JA
Jugal Amodwala
San Marino ED
Eric Deng
Newark Science SB
Shah Bano
Harvard-Westlake JM
Jason Morganbesser
Sprague LW
Lindsey Williams
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
University RH
Ryan Hemnarine
Santa Monica RE
Rex Evans
Lynbrook BC
Brandon Chu
Mission San Jose AZ
Alison Zhang
San Marino IC
Ian Chen
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Greenhill AM
Anna Myers
Interlake HS - Bellevue ZL
Zitao Li
Harvard-Westlake RMa
Rohan Madhogarhia