Cal Invitational UC Berkeley

2018 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Loyola LA
Luis Arbelaez
Marlborough CL
Cameron Lange
Mira Loma AK
Alexander Kassouni
Harker AD
Arnav Dani
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Newark Science BA
Brianna Aaron
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Beckman SG
Sameer Ghai
Colleyville Heritage AL
Arsh Ladhani
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Cypress Bay CS
Charles Seldin
South Eugene AK
Andrei Kleshchev
Harker QC
Quentin Clark
Brentwood HG
Harper Green
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake JGl
Jessa Glassman
San Marino KW
Kelly Wong
Canyon Crest EL
Edward Li
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Harker KS
Kelly Shen
Loyola JC
John Choi
Mission San Jose JP
Julia Park
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
San Marino VL
Vincent Liu
Cypress Bay IM
Isabella Mason
San Marino ED
Eric Deng
Los Altos JH
Josh Hejna
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Westwood RS
Rishabh Shah
SLC West GG
Gideon Gomm
Harker AT
Aditya Tadimeti
Loyola RB
Ryan Beckman
Oakwood School - North Hollywood NB
Nikki Bayat
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Northwood VA
Viren Abhyankar
Harvard-Westlake RM
Rhea Madhogarhia
Brentwood AR
Avi Ross
Harvard-Westlake AL
Angela Lee
Elko HS JW
Jessica Wamsley
Presentation SP
Shachi Prasad
Beckman SS
Shira Silver
Northland Christian KE
Kaitlyn England
St Francis AN
Anirudh Natarajan
South Eugene WR
Willie Race
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Kent Denver ML
Max Lewis
Chaminade CP JK
Josh Kirshner
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Westwood JA
Jugal Amodwala
Marlborough JS
Julia Steinberg
Canyon Crest RAg
Reva Agashe
Canyon Crest JY
Jason Yang
Harker AM
Akshay Manglik
Bellarmine College Prep RB
Rishi Balakrishnan
Rowland Hall-St Mark JW
Joseph Wang
Brentwood KM
Kiley McKay
Newark Science OS
Osmane Sanogo
La Reina AC
Andrea Chow
Brentwood ELi
Ethan Liu
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Sprague SM
Santiago Monleon
Oakwood KA
Khush Amin
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Henry W. Grady AO
Alex Opsahl
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
Loyola JN
Joseph Namkung
Lynbrook IG
Ishani Gupta
Newark Science SB
Shah Bano
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Harker SS
Sachin Shah
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Harker KM
Krishay Mukhija
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Harker KK
Karoun Kaushik
Dougherty Valley AM
Amogh Maganahalli
Spring Creek RC
Ruben Candelaria
Lynbrook NS
Naman Sighal
Dougherty Valley SMu
Sarim Mundres
Alexander Dawson MM
Maxwell Melamed
Mission San Jose TW
Tylor Wu
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Loyola AO
Andrew Overing
Northwood GA
Garrett Arnold
Brentwood PS
Paola Santos
New Trier WT
Will Thornton
Presentation NV
Nikhita Vasan
Greenhill SK
Shruthi Krishnan
Canyon Crest RA
Ruchi Agashe
Dougherty Valley AB
Ansuman Bardalai
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Brentwood LE
Linus Epstein
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Brentwood CL
Chiara Lea
Harker AR
Anshul Reddy
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Harker AV
Aditi Vinod
Harvard-Westlake AM
Athalia Meron
Lynbrook BC
Brandon Chu
Marlborough MC
Mia Coates
Westlake EE
Ethan Elasky
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Miramonte AD
Andrew Devlin
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
Lynbrook VM
Vamsi Mannava
Beckman AW
April Wang
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Archbishop Mitty AS
Ammar Syed
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Denver Arts AD
Alexa Downing
San Marino BK
Brian Kam
Northland Christian JW
Jordan Wang
Harvard-Westlake AGa
Abraham Gallardo
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Brentwood RY
Ryan Younger
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Elko HS LM
Lethia Munoz
Canyon Crest ST
Sophia Teglia
Isidore Newman SG
Sydney Gold
Denver East TP
Tom Patterson
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Dougherty Valley DS
David Si
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Bingham CL
Connor Leal
Harvard-Westlake SM
Sophia Musante
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Brentwood WJ
Whit Jackson
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Greenhill BZ
Brian Zhou
Northwood KK
Karthik Krishnan
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Overland EC
Ebony Carter
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Greenhill AM
Anna Myers
Alexander Dawson KP
Khang Pham
Northland Christian AV
Andy Van
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Harker RJ
Rishi Jain
Presentation MS
Monica Schneck
James Logan SL
Serena Lee
Mission San Jose AS
Amit Sant
Isidore Newman MK
Max Kanner
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Brentwood DW
Daniella Wilson
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Harker SL
Serena Lu
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Harvard-Westlake WF
Will Farhat
Canyon Crest KL
Kevin Li
Buhach Colony KH
Kyle Hoffart
Flintridge Sacred Heart CB
Catherine Bauer
Lynbrook YM
Yash Mishra
Buhach Colony BL
Bella Lalanne
Harvard-Westlake TA
Tessa Augsberger
Denver East GK
Grace Kieft
George Washington CO SC
Sofia Chavez
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Cherry Creek EH
Emily Huang
Harker AC
Akhilesh Chegu
Mira Loma SN
Srushti Naik
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Mountain House AP
Atmanah Parab
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Interlake HS - Bellevue ZL
Zitao Li
Denver East AB
Austin Barish
Northwood EC
Ekas Chawla
St Francis KR
Kushaal Rao
Northland Christian MR
Marly Grace Rogers
Presentation JW
Jessica Wei
Lynbrook AG
Arushi Gupta
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Brentwood EL
Eve Levenson
Archbishop Mitty JL
John Lee
Oakwood School - North Hollywood AO
August Orser
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
Kent Denver DT
Dan Taro
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Pacific Hills AS
Alexander Shaikh
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
La Reina OA
Olivia Arthur
University RH
Ryan Hemnarine
Beckman RC
Ruby Choi
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Harvard-Westlake SMc
Samantha McLoughlin
Sprague LW
Lindsey Williams
George Washington CO CS
Catilin Soch
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Westwood DM
Dhruva Mambapoor
San Marino IC
Ian Chen
Brentwood EB
Emma Blum
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Kent Denver SL
Sarah London
Dougherty Valley SM
Sri Mannava
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
New Trier EM
Emma Mansour
Immaculate Heart MS
Mia Speier
Oakwood CB
Corey Baldyga
Cherry Creek MH
Mick Hashimoto
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Harvard-Westlake JM
Jason Morganbesser
Nueva AK
Adam Keller
Santa Monica RE
Rex Evans
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Northland Christian AB
Austin Broussard
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
North Hollywood JS
Jack Stern
Mission San Jose JX
Jessica Xu
Mountain House KB
Kaela Buenaventura
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Lynbrook CW
Chris Wang
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
Los Altos NH
Nathan Huang
Brentwood SH
Sierra Houegban
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Alexander Dawson DM
David McKean
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Mission San Jose AZ
Alison Zhang
Loyola ST
Samuel Troyer
St. Thomas KS
Kristoph Sayavedra
Denver East TC
Theo Culhane
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Arcadia JC
Jason Chan
Lynbrook AJ
Aayushi Jain
New Trier PT
Patrick Tolan
Harvard-Westlake AMo
Alexandra Mork
Loyola NT
Nathaniel Tran
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
La Salle AT
Asher Towner
Harvard-Westlake RMa
Rohan Madhogarhia
Bingham HP
Hema Prasad
Marlborough GN
Grace Nelson
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Kamiak NB
Niko Battle