Cal Invitational UC Berkeley

2018 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Archbishop Mitty AS
Ammar Syed
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Cypress Bay CS
Charles Seldin
San Marino BK
Brian Kam
Lynbrook CW
Chris Wang
Mission San Jose TW
Tylor Wu
Brentwood EB
Emma Blum
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Alexander Dawson MM
Maxwell Melamed
Harker AT
Aditya Tadimeti
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Harker AC
Akhilesh Chegu
Westwood JA
Jugal Amodwala
Harvard-Westlake RMa
Rohan Madhogarhia
Westwood DM
Dhruva Mambapoor
Brentwood RY
Ryan Younger
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
SLC West GG
Gideon Gomm
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Canyon Crest ST
Sophia Teglia
Newark Science SB
Shah Bano
Northwood VA
Viren Abhyankar
La Reina OA
Olivia Arthur
Harvard-Westlake AGa
Abraham Gallardo
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
Mission San Jose AS
Amit Sant
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Buhach Colony BL
Bella Lalanne
Brentwood SH
Sierra Houegban
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
Dougherty Valley SM
Sri Mannava
Kent Denver ML
Max Lewis
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Colleyville Heritage AL
Arsh Ladhani
Harvard-Westlake JGl
Jessa Glassman
Harker KM
Krishay Mukhija
Harvard-Westlake SMc
Samantha McLoughlin
San Marino ED
Eric Deng
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Harvard-Westlake SM
Sophia Musante
Canyon Crest JY
Jason Yang
Northwood KK
Karthik Krishnan
Lynbrook VM
Vamsi Mannava
Dougherty Valley SMu
Sarim Mundres
Canyon Crest EL
Edward Li
Elko HS JW
Jessica Wamsley
Oakwood KA
Khush Amin
Harvard-Westlake AL
Angela Lee
Rowland Hall-St Mark JW
Joseph Wang
Harvard-Westlake WF
Will Farhat
Loyola JN
Joseph Namkung
Harker KS
Kelly Shen
Mission San Jose JX
Jessica Xu
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Presentation JW
Jessica Wei
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
South Eugene AK
Andrei Kleshchev
Beckman SS
Shira Silver
Northwood EC
Ekas Chawla
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
Elko HS LM
Lethia Munoz
Brentwood PS
Paola Santos
San Marino VL
Vincent Liu
Overland EC
Ebony Carter
University RH
Ryan Hemnarine
Denver Arts AD
Alexa Downing
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Kent Denver DT
Dan Taro
George Washington CO SC
Sofia Chavez
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Spring Creek JK
Jonna Kamensky
Canyon Crest RA
Ruchi Agashe
Marlborough MC
Mia Coates
Dougherty Valley DS
David Si
Isidore Newman SG
Sydney Gold
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Loyola RB
Ryan Beckman
Canyon Crest KL
Kevin Li
Denver East AB
Austin Barish
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Alexander Dawson KP
Khang Pham
Spring Creek RC
Ruben Candelaria
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Henry W. Grady AO
Alex Opsahl
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Kent Denver GR
Gavin Rolls
New Trier EM
Emma Mansour
South Eugene WR
Willie Race
Bingham HP
Hema Prasad
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Loyola JC
John Choi
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Canyon Crest RAg
Reva Agashe
Nueva AK
Adam Keller
Santa Monica RE
Rex Evans
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Westwood RS
Rishabh Shah
Immaculate Heart MS
Mia Speier
Harker SL
Serena Lu
Denver East TC
Theo Culhane
Los Altos JH
Josh Hejna
James Logan SL
Serena Lee
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Lynbrook IG
Ishani Gupta
Bingham CL
Connor Leal
Mountain House KB
Kaela Buenaventura
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Harvard-Westlake AMo
Alexandra Mork
George Washington CO CS
Catilin Soch
Harvard-Westlake AM
Athalia Meron
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Mira Loma SN
Srushti Naik
Harvard-Westlake JM
Jason Morganbesser
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Greenhill BZ
Brian Zhou
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Loyola AO
Andrew Overing
Brentwood DW
Daniella Wilson
Denver East GK
Grace Kieft
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Marlborough CL
Cameron Lange
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Lynbrook AR
Achintya Rajan
San Marino KW
Kelly Wong
Harker RJ
Rishi Jain
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Marlborough GN
Grace Nelson
St. Thomas KS
Kristoph Sayavedra
Chaminade CP JK
Josh Kirshner
Isidore Newman MK
Max Kanner
Archbishop Mitty JL
John Lee
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Lynbrook AJ
Aayushi Jain
Denver East TP
Tom Patterson
San Marino IC
Ian Chen
Beckman AW
April Wang
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Beckman SG
Sameer Ghai
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Lynbrook AG
Arushi Gupta
Brentwood AR
Avi Ross
New Trier PT
Patrick Tolan
North Hollywood JS
Jack Stern
Westlake EE
Ethan Elasky
Harker QC
Quentin Clark
Pacific Hills AS
Alexander Shaikh
Harvard-Westlake RM
Rhea Madhogarhia
Cherry Creek MH
Mick Hashimoto
Greenhill AM
Anna Myers
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Presentation MS
Monica Schneck
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Flintridge Sacred Heart CB
Catherine Bauer
Brentwood HG
Harper Green
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Harvard-Westlake TA
Tessa Augsberger
Presentation SP
Shachi Prasad
Dougherty Valley AB
Ansuman Bardalai
Los Altos NH
Nathan Huang
Harker AV
Aditi Vinod
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Brentwood EL
Eve Levenson
Lynbrook BC
Brandon Chu
Sprague SM
Santiago Monleon
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
Brentwood WJ
Whit Jackson
Kent Denver SL
Sarah London
Buhach Colony KH
Kyle Hoffart
Oakwood CB
Corey Baldyga
Greenhill SK
Shruthi Krishnan
Lynbrook YM
Yash Mishra
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Interlake HS - Bellevue ZL
Zitao Li
La Reina AC
Andrea Chow
Loyola NT
Nathaniel Tran
Cherry Creek EH
Emily Huang
Longmont JL
JJ Lord
Loyola ST
Samuel Troyer
Kamiak NB
Niko Battle
Harker AM
Akshay Manglik
Presentation NV
Nikhita Vasan
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Oakwood School - North Hollywood NB
Nikki Bayat
Brentwood LE
Linus Epstein
Marlborough JS
Julia Steinberg
Brentwood CL
Chiara Lea
Northland Christian AV
Andy Van
Henry W. Grady RB
Reid Barry
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Newark Science BA
Brianna Aaron
Oakwood School - North Hollywood AO
August Orser
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Mission San Jose JP
Julia Park
Dougherty Valley AM
Amogh Maganahalli
Arcadia JC
Jason Chan
Miramonte AD
Andrew Devlin
Harker SS
Sachin Shah
Alexander Dawson DM
David McKean
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
St Francis KR
Kushaal Rao
Mira Loma AK
Alexander Kassouni
Mission San Jose AZ
Alison Zhang
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Loyola LA
Luis Arbelaez
Northwood GA
Garrett Arnold
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Brentwood ELi
Ethan Liu
New Trier WT
Will Thornton
Harker AR
Anshul Reddy
Mountain House AP
Atmanah Parab
Northland Christian JW
Jordan Wang
Beckman RC
Ruby Choi
Brentwood KM
Kiley McKay
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Harvard-Westlake LP
Landon Poon