Cal Invitational UC Berkeley

2018 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Beckman RC
Ruby Choi
Brentwood RY
Ryan Younger
New Trier PT
Patrick Tolan
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Miramonte AD
Andrew Devlin
Sprague LW
Lindsey Williams
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Harvard-Westlake SMc
Samantha McLoughlin
Mountain House AP
Atmanah Parab
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Mira Loma SN
Srushti Naik
Mira Loma AK
Alexander Kassouni
Loyola AO
Andrew Overing
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Denver Arts AD
Alexa Downing
Rowland Hall-St Mark JW
Joseph Wang
South Eugene WR
Willie Race
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Buhach Colony BL
Bella Lalanne
North Hollywood JS
Jack Stern
Canyon Crest KL
Kevin Li
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Kent Denver SL
Sarah London
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
Alexander Dawson MM
Maxwell Melamed
Brentwood PS
Paola Santos
George Washington CO CS
Catilin Soch
Greenhill SK
Shruthi Krishnan
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Oakwood KA
Khush Amin
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Westlake EE
Ethan Elasky
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Beckman AW
April Wang
Sprague SM
Santiago Monleon
Loyola LA
Luis Arbelaez
Brentwood EB
Emma Blum
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Harvard-Westlake TA
Tessa Augsberger
Canyon Crest JY
Jason Yang
Canyon Crest RA
Ruchi Agashe
Presentation SP
Shachi Prasad
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
La Salle AT
Asher Towner
Greenhill AM
Anna Myers
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Harvard-Westlake AM
Athalia Meron
San Marino BK
Brian Kam
Harker SL
Serena Lu
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Mission San Jose TW
Tylor Wu
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Isidore Newman SG
Sydney Gold
Westwood RS
Rishabh Shah
Oakwood School - North Hollywood NB
Nikki Bayat
Loyola RB
Ryan Beckman
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
Northland Christian AV
Andy Van
Harvard-Westlake RMa
Rohan Madhogarhia
Henry W. Grady AO
Alex Opsahl
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Spring Creek JK
Jonna Kamensky
Isidore Newman MK
Max Kanner
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Elko HS LM
Lethia Munoz
Harker SS
Sachin Shah
Marlborough GN
Grace Nelson
Dougherty Valley SM
Sri Mannava
Denver East TP
Tom Patterson
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Loyola JN
Joseph Namkung
Harvard-Westlake AMo
Alexandra Mork
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Los Altos JH
Josh Hejna
Lynbrook AG
Arushi Gupta
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Brentwood EL
Eve Levenson
Northwood EC
Ekas Chawla
Harker AV
Aditi Vinod
Cherry Creek MH
Mick Hashimoto
Brentwood KM
Kiley McKay
South Eugene AK
Andrei Kleshchev
Greenhill BZ
Brian Zhou
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
Denver East GK
Grace Kieft
Harvard-Westlake TD
Tyler Donovan
Lynbrook VM
Vamsi Mannava
Northland Christian MR
Marly Grace Rogers
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Archbishop Mitty AS
Ammar Syed
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Immaculate Heart MS
Mia Speier
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Presentation JW
Jessica Wei
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Marlborough CL
Cameron Lange
Harvard-Westlake RM
Rhea Madhogarhia
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Spring Creek RC
Ruben Candelaria
Dougherty Valley DS
David Si
La Reina OA
Olivia Arthur
Denver East AB
Austin Barish
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Northland Christian JW
Jordan Wang
Kamiak NB
Niko Battle
Mission San Jose JP
Julia Park
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Brentwood CL
Chiara Lea
Lynbrook IG
Ishani Gupta
Beckman SS
Shira Silver
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Dougherty Valley AB
Ansuman Bardalai
Cherry Creek MR
Maya Robbins
St. Thomas KS
Kristoph Sayavedra
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harker AT
Aditya Tadimeti
Chaminade CP JK
Josh Kirshner
Bingham CL
Connor Leal
George Washington CO SC
Sofia Chavez
Bellarmine College Prep RB
Rishi Balakrishnan
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Beckman SG
Sameer Ghai
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Harker AD
Arnav Dani
Harvard-Westlake SM
Sophia Musante
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Cypress Bay CS
Charles Seldin
Westwood DM
Dhruva Mambapoor
Lynbrook AR
Achintya Rajan
University RH
Ryan Hemnarine
Harker RJ
Rishi Jain
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
Kent Denver DT
Dan Taro
Denver East TC
Theo Culhane
Loyola ST
Samuel Troyer
San Marino ED
Eric Deng
Brentwood ELi
Ethan Liu
Bingham HP
Hema Prasad
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Henry W. Grady RB
Reid Barry
Marlborough JS
Julia Steinberg
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Mission San Jose AS
Amit Sant
Lynbrook AJ
Aayushi Jain
James Logan SL
Serena Lee
Harker AM
Akshay Manglik
Lynbrook YM
Yash Mishra
Brentwood AR
Avi Ross
Loyola JC
John Choi
Buhach Colony KH
Kyle Hoffart
Westwood JA
Jugal Amodwala
Harvard-Westlake AGa
Abraham Gallardo
St Francis KR
Kushaal Rao
Harvard-Westlake WF
Will Farhat
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Archbishop Mitty JL
John Lee
Harvard-Westlake AL
Angela Lee
Presentation MS
Monica Schneck
Harker AC
Akhilesh Chegu
Mission San Jose AZ
Alison Zhang
Santa Monica RE
Rex Evans
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Newark Science BA
Brianna Aaron
Mountain House KB
Kaela Buenaventura
Harvard-Westlake JGl
Jessa Glassman
Flintridge Sacred Heart CB
Catherine Bauer
Brentwood HG
Harper Green
Harker KM
Krishay Mukhija
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Northland Christian AB
Austin Broussard
Elko HS JW
Jessica Wamsley
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Lynbrook CW
Chris Wang
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Northwood VA
Viren Abhyankar
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Northwood KK
Karthik Krishnan
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Oakwood School - North Hollywood AO
August Orser
Northwood GA
Garrett Arnold
Mission San Jose JX
Jessica Xu
Arcadia JC
Jason Chan
Kent Denver ML
Max Lewis
Brentwood SH
Sierra Houegban
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Overland EC
Ebony Carter
Presentation NV
Nikhita Vasan
Lynbrook NS
Naman Sighal
New Trier EM
Emma Mansour
San Marino IC
Ian Chen
Marlborough MC
Mia Coates
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Harker KK
Karoun Kaushik
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Harvard-Westlake JM
Jason Morganbesser
New Trier WT
Will Thornton
Dougherty Valley SMu
Sarim Mundres
Canyon Crest EL
Edward Li
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
San Marino VL
Vincent Liu
Harker AR
Anshul Reddy
Colleyville Heritage AL
Arsh Ladhani
Canyon Crest ST
Sophia Teglia
San Marino KW
Kelly Wong
La Reina AC
Andrea Chow
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
Alexander Dawson DM
David McKean
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Interlake HS - Bellevue ZL
Zitao Li
Cherry Creek EH
Emily Huang
Los Altos NH
Nathan Huang
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Dougherty Valley AM
Amogh Maganahalli
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Lynbrook BC
Brandon Chu
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Nueva AK
Adam Keller
Brentwood LE
Linus Epstein
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Brentwood WJ
Whit Jackson
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Harker KS
Kelly Shen
Longmont JL
JJ Lord
Canyon Crest RAg
Reva Agashe
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Oakwood CB
Corey Baldyga
Harker QC
Quentin Clark
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Brentwood DW
Daniella Wilson
Newark Science SB
Shah Bano