Trevian Invitational former New Trier Season Opener

2017 — New Trier HS - Winnetka, IL/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Chicago Lab SC Cathedral Prep SJ
keryk kuiper
AFF
Gershon S
28
Lisa C
28
Timothy S
27
Owen J
27
Glenbrook South GS Northside CP CL
Tim Mahoney
AFF
Dylan G
29
Michael S
29
Kenny L
28
Kyler C
28
Marquette Univ TS Maine East SR
Emily Silber
NEG
Anders S
28
Emily K
28
Ashna R
28
Parth S
29
St. Mark's School of Texas VR Solorio CC
Ben Mnushkin
NEG
David V
29
Samir R
29
Amado C
29
Kelvin C
29
Whitney Young TJ Lane Tech Ta
Imran Makani
AFF
Dorothy T
29
Catherine J
29
Ethan C
28
Jeff T
28
Chicago Lab LP Blue Valley Southwest LK
Mike Carlotti
NEG
Roshni P
29
Elena L
29
Stephen L
29
Danish K
29
Jones CP DR Maine East NB
Matt Harkins
AFF
Sarika D
27
Caelen R
27
Mariana N
26
Anina B
27
Jones CP EN Westminster SB
Scott Wheeler
AFF
Jasmine N
28
Sunny E
28
Sara B
28
Payton S
28
Chattahoochee JN Blue Valley Southwest ME
Kristen Lowe
NEG
Rithvik N
28
Josh J
29
Max M
29
Maverick E
29
West Des Moines Valley GC Glenbrook South AK
Kevin Hirn
AFF
Lillian G
29
Payton C
28
Alysa A
28
Dasha K
28
Peninsula JK Glenbrook South KR
Valerie McIntosh
NEG
Atul J
29
Brian K
29
Katie K
29
Sabína R
29
Lincoln Park CM Glenbrook South DP
Luke Hartman
AFF
Lauren M
28
Moses C
27
Sam P
27
Gavin D
27
Montgomery Bell GH Niles West GS
Collin Roark
AFF
Atticus G
30
Julian H
30
Nathan G
29
Nasim S
29
Glenbrook North DJ Evanston Twp CL
Tim Freehan
AFF
Amelia D
29
Samantha J
29
Nolan C
29
Max L
29
Evanston Twp MJ Wylie E. Groves BM
Brendon Bankey
NEG
Adam M
28
Owen J
28
Luke B
28
Piper M
29
Walter Payton CP PW Carrollton School of the Sacred Heart FP
Theo Noparstak
AFF
Micah W
29
Laura P
29
Maria F
29
Gabriela P
29
Kinkaid GP Glenbrook North JK
Celia Buckman
NEG
Karm G
28
Spencer P
28
Daniel J
28
John K
28
Head Royce DH Niles North LL
Caitlin Walrath
AFF
Larry D
29
Joshua H
29
Robbie L
29
Liam L
29
Niles North WI Northside CP KS
Chris Callahan
AFF
Alan I
29
Marcus W
29
Luther S
28
Aidan K
28
Solorio UG Chattahoochee AA
Patricia Leon
NEG
Amoravy G
28
Carlos U
28
Ash A
28
Disha A
28
Whitney Young WS Lane Tech LM
Izak Gallini-Matyas
AFF
David W
28
Suzy S
28
Casteel L
28
Isaac M
28
Westminster VF Lindblom Math and Science DS
John Tao
NEG
Connor F
28
Kavya V
27
Dailyn D
28
Catherine S
28
Lincoln Park WS Dowling Catholic WH
Brian Roche
NEG
Josiah S
28
Mia W
28
Danielle H
28
Dashiell W
28
Whitney Young MM Marquette Univ MS
Zach Novicoff
NEG
Tamara M
27
Henry M
28
Bernard M
28
Kaushal S
28
Lansing Sr BB Niles North KS
Christine Horst
AFF
Olivia B
29
Azja B
29
Lauren S
29
Hajirah K
29
Westminster AB Washburn Rural AB
Conor Cameron
AFF
George A
28
Holland B
28
Brenda A
28
Jake B
28
Walter Payton CP AL Pace NS
Hiba Sheikh
NEG
Anagha A
27
Kieran L
27
Kirk S
26
Alex N
26
Minneapolis Washburn DK Iowa City West TK
Brad Meloche
NEG
Alex D
29
Grace K
29
Ethan T
29
Pranav K
29
Lindblom Math and Science MK Wayzata RK
Joe Weideman
NEG
Trevon M
29
Kaitlyn K
27
Meredith K
28
Shreya R
28
Blue Valley Southwest HH Pace HN
Spencer Roetlin
AFF
Sumaya H
30
Rachel H
29
Tyler H
29
Ben N
29
Northside CP OP Glenbrook South VH
Dana Randall
AFF
Magi O
28
Alex P
28
Anthony V
28
Matthew H
28
Cathedral Prep CA Lincoln Park GR
Elyse Conklin
AFF
Noah A
28
Justin C
28
Jake G
28
Miranda R
28
Walter Payton CP ZW Lane Tech CM
Jon Sharp
NEG
Mason W
28
Bessie Z
28
Ousaf M
29
Ariana C
29
Niles North BS Chicago Lab RW
Joey Peculis
NEG
Liam B
27
Matthew S
27
Neha R
28
Jasmine W
28
Glenbrook North CL Okemos RR
Jonass Placitis
AFF
Daniel L
29
Wesley C
28
Manav R
28
Akash R
28
Dowling Catholic TM Meadows NS
Adam Hausman
AFF
Johnny M
28
Ted T
28
Kayla S
28
Chloe N
28
St. Ignatius CP CR Oak Park and River Forest GJ
Kim Pressling
NEG
Christian R
28
Erin C
28
David G
28
Declan J
28
Niles West BR Chattahoochee HP
Sheryl Kaczmarek
AFF
Dustyn B
28
Sihah R
28
Suraj P
28
David H
28
Glenbrook South KF Georgetown Day BF
Matt Cekanor
NEG
Jordan F
26
Aly K
27
Thomas B
29
Robin F
28
St. Ignatius CP MP Chicago Lab SB AFF BYE NEG FFT
Walter Payton CP RY Peninsula GL
Jordana Sternberg
AFF
Ji Yoon Y
28
Maggie R
28
Moon Sung G
28
Sean L
28
Theodore Roosevelt AJ Washburn Rural KP
Sean Duff
AFF
Wyatt J
28
Isaac A
28
Raina P
28
Grace K
28
Head Royce NW Lane Tech MT
Jackson Challinor
AFF
Ty N
30
Aidan W
29
Isaiah M
29
Johnathan T
29
Lincoln Park MG
Evanston Twp RH Niles West SW
Peter Gokey
AFF
Mollie H
28
Emma R
28
Maham S
27
Nicky W
27
Glenbrook North BR Whitney Young GP
Brett Bricker
NEG
Charles B
28
Nickolas R
28
Keren G
29
Brandon P
29
Westminster KP Niles West BF
Jeff Buntin
NEG
Sam P
28
Jordan K
28
Elizabeth B
28
Nadia F
28
Homewood-Flossmoor GW Georgetown Day CC
Lauren Velazquez
AFF
George W
27
Michael G
27
Finn C
27
Mia C
27
Homewood-Flossmoor KB Solorio GM
Mark Weinhardt
NEG
Nala K
26
Louie B
26
Jasmine M
27
Victor G
28
Wayzata LP Homestead GK
Benjamin Sauer
AFF
Neel P
28
Shawn L
28
Tyler G
27
Aila K
27
Glenbrook North NN Niles West CS
Lexi Oatman
AFF
Alyssa N
29
Sarosh N
28
Rida S
28
Max C
28
Blue Valley North AC Montgomery Bell BJ
Adam Zabner
NEG
Ramya C
29
Ellie A
29
Ben J
29
Aden B
30
Jones CP RC Northside CP KB
Neil Haran
AFF
Amelia R
28
Hayden C
28
Alex K
28
Sam B
28
Blue Valley North MM Lansing Sr WC
Sukriti Rawal
AFF
Eleanor M
29
Mickey M
29
Jerry W
29
Salem C
28
Homestead KM Wayzata CM
June Choe
NEG
Frances M
28
Ben K
28
Gargi M
28
Augustine C
28
Blue Valley North IL Carrollton School of the Sacred Heart GT
Gabriel Jankovsky
NEG
Max I
29
Chris L
28
Lily T
29
Gabriela G
29
Wayzata SH Montgomery Bell HR
Jack Manchester
NEG
Brandon S
29
Sophia H
29
Jack H
29
Jack R
29
Niles West AK Iowa City West ES
Cameron Dehmlow Dunne
NEG
Umar A
28
Hannah K
29
Lauren E
29
Wala S
28
Iowa City West JW St. Mark's School of Texas ST
Maggie Solice
AFF
Chirag J
29
Mason W
29
Nicholas T
28
Wheeler S
29
St. Mark's School of Texas Wa Carrollton School of the Sacred Heart BG
Margaret Strong
NEG
Max W
29
Richard S
29
Alexia B
30
Camille G
29
Washburn Rural PK Northside CP RS
Connor Warshauer
NEG
Harun K
28
Jimin P
28
Christian S
28
Wasim R
29
Peninsula ST Lexington BB
Brian Rubaie
NEG
Kevin S
29
natasha t
29
Devanshi B
29
Talia B
29
Niles West BC Glenbrook North BF
Bree Peilen
NEG
Dylan C
28
Eliana B
28
Charlie F
28
Gabe B
28
Kinkaid HK Glenbrook South KD
Kat Sears
NEG
Amy H
28
Dani K
29
Nikki K
29
Maddie D
28