Trevian Invitational former New Trier Season Opener

2017 — New Trier HS - Winnetka, IL/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Lane Tech CM Blue Valley North AC
Will Katz
NEG
Ousaf M
28
Ariana C
29
Ramya C
29
Ellie A
29
Glenbrook South DP Walter Payton CP ZW
Valerie McIntosh
NEG
Sam P
28
Gavin D
28
Mason W
28
Bessie Z
28
Chattahoochee HP Chicago Lab SC
Jason Courville
AFF
Suraj P
29
David H
29
Gershon S
28
Lisa C
28
Maine East NB Niles North BS
John Tao
NEG
Mariana N
26
Anina B
27
Liam B
28
Matthew S
27
Pace HN West Des Moines Valley GC
Sean Duff
AFF
Tyler H
29
Ben N
29
Lillian G
29
Payton C
29
Glenbrook South KD Lansing Sr BB
Eric Short
AFF
Nikki K
29
Maddie D
29
Olivia B
28
Azja B
28
Marquette Univ MS Glenbrook South KF
Luke Hartman
NEG
Bernard M
28
Kaushal S
28
Jordan F
28
Aly K
27
Homestead GK Head Royce NW
Mawuli Agbefe
AFF
Tyler G
28
Aila K
28
Ty N
29
Aidan W
29
Montgomery Bell HR Niles West BR
Kat Sears
AFF
Jack H
29
Jack R
29
Dustyn B
29
Sihah R
29
Chattahoochee AA Blue Valley North IL
Brett Bricker
NEG
Ash A
29
Disha A
28
Max I
28
Chris L
28
Niles West GS Peninsula JK
Chris Callahan
AFF
Nathan G
29
Nasim S
29
Atul J
29
Brian K
29
Meadows NS Lincoln Park WS
Shehzaib Raees
AFF
Kayla S
28
Chloe N
28
Josiah S
28
Mia W
28
Whitney Young GP Theodore Roosevelt AJ
Sukriti Rawal
NEG
Keren G
29
Brandon P
29
Wyatt J
29
Isaac A
28
Niles North KS Lincoln Park CM
Hiba Sheikh
AFF
Lauren S
27
Hajirah K
27
Lauren M
27
Moses C
26
Glenbrook North BF Homestead KM
Lexi Oatman
AFF
Charlie F
28
Gabe B
28
Frances M
28
Ben K
28
Wylie E. Groves BM Evanston Twp RH
Sonny Patel
AFF
Luke B
29
Piper M
29
Mollie H
29
Emma R
29
Evanston Twp CL Kinkaid GP
Sagar Rathod
AFF
Nolan C
29
Max L
29
Karm G
28
Spencer P
28
Georgetown Day CC Walter Payton CP AL
Vikram Kohli
NEG
Finn C
28
Mia C
28
Anagha A
28
Kieran L
28
Niles North LL Walter Payton CP RY
Connor Warshauer
AFF
Robbie L
29
Liam L
29
Ji Yoon Y
29
Maggie R
29
Oak Park and River Forest GJ Wayzata SH
Shunta Jordan
NEG
David G
28
Declan J
28
Brandon S
28
Sophia H
28
Maine East SR Chicago Lab LP
Kyle Joseph
NEG
Ashna R
28
Parth S
28
Roshni P
29
Elena L
29
Northside CP RS Blue Valley North MM
Malcolm Gordon
NEG
Christian S
28
Wasim R
28
Eleanor M
28
Mickey M
28
Carrollton School of the Sacred Heart GT Glenbrook North DJ
Viveth Karthikeyan
NEG
Lily T
29
Gabriela G
29
Amelia D
29
Samantha J
29
Solorio GM Kinkaid HK
Kristen Lowe
NEG
Jasmine M
29
Victor G
29
Amy H
29
Dani K
29
Northside CP KS Washburn Rural PK
Scott Wheeler
AFF
Luther S
29
Aidan K
29
Harun K
29
Jimin P
28
Glenbrook North JK Homewood-Flossmoor KB
Spencer Roetlin
AFF
Daniel J
29
John K
29
Nala K
28
Louie B
28
Wayzata CM Minneapolis Washburn DK
Emily Silber
NEG
Gargi M
29
Augustine C
28
Alex D
29
Grace K
29
St. Mark's School of Texas ST Wayzata LP
Joe Weideman
AFF
Nicholas T
28
Wheeler S
29
Neel P
28
Shawn L
29
Westminster SB Homewood-Flossmoor GW
Joey Peculis
AFF
Sara B
28
Payton S
28
George W
27
Michael G
27
Lane Tech Ta Solorio UG
Christine Horst
NEG
Ethan C
28
Jeff T
27
Amoravy G
28
Carlos U
28
Northside CP CL Whitney Young TJ
Brian Rubaie
AFF
Kenny L
28
Kyler C
28
Dorothy T
28
Catherine J
29
Lindblom Math and Science DS Glenbrook North CL
Cameron Dehmlow Dunne
NEG
Dailyn D
28
Catherine S
28
Daniel L
28
Wesley C
29
Okemos RR Whitney Young MM
Corey Turoff
AFF
Manav R
28
Akash R
28
Tamara M
28
Henry M
28
Washburn Rural AB Whitney Young WS
Peter Gokey
AFF
Brenda A
28
Jake B
28
David W
28
Suzy S
28
Chicago Lab SB Niles North WI
Gabriel Jankovsky
NEG
Alex B
29
Soundjata S
29
Alan I
29
Marcus W
29
Pace NS Marquette Univ TS
Mark Weinhardt
NEG
Kirk S
26
Alex N
26
Anders S
27
Emily K
26
Lane Tech LM Cathedral Prep CA
Zach Novicoff
NEG
Casteel L
28
Isaac M
27
Noah A
28
Justin C
28
Lansing Sr WC Glenbrook North NN
Tim Freehan
AFF
Jerry W
29
Salem C
29
Alyssa N
28
Sarosh N
28
Georgetown Day BF St. Mark's School of Texas Wa
Tim Ellis
NEG
Thomas B
29
Robin F
28
Max W
29
Richard S
29
Carrollton School of the Sacred Heart BG Blue Valley Southwest HH
Jordana Sternberg
AFF
Alexia B
29
Camille G
29
Sumaya H
28
Rachel H
28
Glenbrook South AK Westminster AB
Jeff Buntin
AFF
Alysa A
28
Dasha K
28
George A
28
Holland B
28
Carrollton School of the Sacred Heart FP Northside CP OP
Celia Buckman
AFF
Maria F
29
Gabriela P
29
Magi O
29
Alex P
28
Niles West SW Jones CP DR
Patricia Leon
AFF
Maham S
28
Nicky W
28
Sarika D
28
Caelen R
28
Chicago Lab RW Glenbrook South GS
Kevin Hirn
NEG
Neha R
28
Jasmine W
28
Dylan G
29
Michael S
29
Blue Valley Southwest ME Peninsula ST
Brian Box
NEG
Max M
29
Maverick E
29
Kevin S
29
natasha t
29
Glenbrook South KR St. Mark's School of Texas VR
Wayne Tang
AFF
Katie K
28
Sabína R
29
David V
29
Samir R
28
Lexington BB Walter Payton CP PW
Matt Cekanor
AFF
Devanshi B
28
Talia B
29
Micah W
29
Laura P
28
Niles West BF Glenbrook North BR
Caitlin Walrath
AFF
Elizabeth B
29
Nadia F
29
Charles B
28
Nickolas R
28
Montgomery Bell BJ Head Royce DH
Bree Peilen
AFF
Ben J
30
Aden B
30
Larry D
29
Joshua H
29
Solorio CC Dowling Catholic TM
Mandela Okere
AFF
Amado C
29
Kelvin C
29
Johnny M
28
Ted T
28
Peninsula GL Jones CP EN
Imran Makani
NEG
Moon Sung G
28
Sean L
28
Jasmine N
28
Sunny E
28
Northside CP KB Evanston Twp MJ
Izak Gallini-Matyas
NEG
Alex K
28
Sam B
28
Adam M
28
Owen J
29
St. Ignatius CP CR NEG BYE
Dowling Catholic WH St. Ignatius CP MP
Jackson Challinor
NEG
Danielle H
28
Dashiell W
29
Sean M
30
Will P
28
Blue Valley Southwest LK Montgomery Bell GH
Louie Petit
NEG
Stephen L
29
Danish K
29
Atticus G
29
Julian H
29
Iowa City West TK Niles West BC
Brian Roche
AFF
Ethan T
29
Pranav K
29
Dylan C
29
Eliana B
28
Glenbrook South VH Jones CP RC
Tim Mahoney
AFF
Anthony V
28
Matthew H
28
Amelia R
28
Hayden C
28
Lincoln Park GR Niles West AK
Ben Mnushkin
NEG
Jake G
28
Miranda R
28
Umar A
28
Hannah K
28
Wayzata RK Chattahoochee JN
Jack Manchester
NEG
Meredith K
29
Shreya R
29
Rithvik N
29
Josh J
29
Washburn Rural KP Iowa City West JW
Byrne Byrne
AFF
Raina P
29
Grace K
29
Chirag J
29
Mason W
29
Iowa City West ES Westminster KP
Jonass Placitis
NEG
Lauren E
28
Wala S
28
Sam P
28
Jordan K
28
Lane Tech MT Westminster VF
June Choe
NEG
Isaiah M
28
Johnathan T
28
Connor F
28
Kavya V
28
Niles West CS Lindblom Math and Science MK
Dana Randall
AFF
Rida S
28
Max C
28
Trevon M
28
Kaitlyn K
28
Cathedral Prep SJ Lincoln Park MG
Elyse Conklin
AFF
Timothy S
27
Owen J
27
Ellen M
27
Oleksandra G
27