Trevian Invitational former New Trier Season Opener

2017 — New Trier HS - Winnetka, IL/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Georgetown Day CC Washburn Rural AB
Jason Courville
NEG
Finn C
28
Mia C
27
Brenda A
28
Jake B
28
Chicago Lab SC Carrollton School of the Sacred Heart FP
Brian Box
NEG
Gershon S
27
Lisa C
27
Maria F
28
Gabriela P
29
St. Mark's School of Texas Wa Whitney Young TJ
Chris Callahan
AFF
Max W
29
Richard S
29
Dorothy T
28
Catherine J
29
Glenbrook North NN Blue Valley Southwest ME
Viveth Karthikeyan
NEG
Alyssa N
29
Sarosh N
28
Max M
28
Maverick E
29
Peninsula JK Lane Tech CM
Malcolm Gordon
AFF
Atul J
29
Brian K
29
Ousaf M
29
Ariana C
29
Niles West BR Lexington BB
Shehzaib Raees
NEG
Dustyn B
28
Sihah R
29
Devanshi B
28
Talia B
29
Glenbrook South AK Whitney Young GP
Matt Harkins
NEG
Alysa A
28
Dasha K
28
Keren G
29
Brandon P
29
Carrollton School of the Sacred Heart GT Kinkaid HK
Collin Roark
AFF
Lily T
29
Gabriela G
28
Amy H
29
Dani K
29
Peninsula ST Northside CP CL
Jon Voss
AFF
Kevin S
29
natasha t
29
Kenny L
28
Kyler C
28
Glenbrook South KR Carrollton School of the Sacred Heart BG
Jack Manchester
NEG
Katie K
29
Sabína R
29
Alexia B
29
Camille G
29
Homewood-Flossmoor GW Glenbrook South KD
Kailey Cole
NEG
George W
28
Michael G
28
Nikki K
28
Maddie D
29
Walter Payton CP ZW Niles North BS
Patricia Leon
AFF
Mason W
28
Bessie Z
29
Liam B
28
Matthew S
28
Niles North LL Lansing Sr WC
Kevin Hirn
NEG
Robbie L
28
Liam L
28
Jerry W
29
Salem C
29
Niles West GS Northside CP KS
Peter Gokey
AFF
Nathan G
30
Nasim S
30
Luther S
28
Aidan K
28
Chattahoochee AA Westminster SB
Eric Short
AFF
Ash A
29
Disha A
29
Sara B
28
Payton S
28
Montgomery Bell HR Glenbrook North CL
Celia Buckman
AFF
Jack H
29
Jack R
29
Daniel L
28
Wesley C
29
West Des Moines Valley GC Whitney Young MM
Izak Gallini-Matyas
AFF
Lillian G
29
Payton C
29
Tamara M
28
Henry M
28
Glenbrook South KF Okemos RR
Brad Meloche
NEG
Jordan F
28
Aly K
28
Manav R
29
Akash R
29
Glenbrook North BF Washburn Rural PK
Byrne Byrne
NEG
Charlie F
29
Gabe B
29
Harun K
29
Jimin P
29
Theodore Roosevelt AJ Niles West BF
Connor Warshauer
AFF
Wyatt J
29
Isaac A
29
Elizabeth B
29
Nadia F
28
Niles North KS Chattahoochee HP
Pauline Esman
NEG
Lauren S
29
Hajirah K
29
Suraj P
29
David H
28
Chicago Lab LP Northside CP OP
Sagar Rathod
NEG
Roshni P
28
Elena L
29
Magi O
29
Alex P
28
Blue Valley North MM Blue Valley Southwest LK
Will Katz
NEG
Eleanor M
29
Mickey M
29
Stephen L
29
Danish K
29
Walter Payton CP RY Georgetown Day BF
Ali Sears
NEG
Ji Yoon Y
28
Maggie R
29
Thomas B
29
Robin F
29
Oak Park and River Forest GJ Lincoln Park MG
Mandela Okere
AFF
David G
28
Declan J
28
Ellen M
27
Oleksandra G
27
Kinkaid GP Maine East SR
Brian Rubaie
AFF
Karm G
28
Spencer P
28
Ashna R
28
Parth S
28
Wylie E. Groves BM St. Mark's School of Texas VR
Kevin Hamrick
NEG
Luke B
28
Piper M
28
David V
29
Samir R
29
Glenbrook North DJ Blue Valley North IL
Spencer Roetlin
AFF
Amelia D
29
Samantha J
29
Max I
29
Chris L
29
Glenbrook North JK Niles West BC
Caitlin Walrath
NEG
Daniel J
29
John K
28
Dylan C
29
Eliana B
29
Solorio UG Evanston Twp RH
Jordana Sternberg
NEG
Amoravy G
28
Carlos U
28
Mollie H
29
Emma R
29
Wayzata LP Lane Tech LM AFF BYE NEG FFT
Northside CP RS Niles West CS
Tim Freehan
AFF
Christian S
28
Wasim R
28
Rida S
28
Max C
28
Lane Tech MT Lincoln Park CM
Raheem Cooper-Thomas
NEG
Isaiah M
15
Johnathan T
24
Lauren M
17
Moses C
18
Niles West AK Solorio GM
Margaret Strong
NEG
Umar A
28
Hannah K
28
Jasmine M
28
Victor G
28
Wayzata RK Niles West SW
Gabriel Jankovsky
AFF
Meredith K
29
Shreya R
29
Maham S
29
Nicky W
28
Iowa City West ES Head Royce NW
Bree Peilen
AFF
Lauren E
29
Wala S
29
Ty N
28
Aidan W
28
Evanston Twp MJ Walter Payton CP AL
Sukriti Rawal
AFF
Adam M
28
Owen J
28
Anagha A
28
Kieran L
28
Iowa City West TK Lindblom Math and Science DS
June Choe
AFF
Ethan T
29
Pranav K
29
Dailyn D
28
Catherine S
28
St. Ignatius CP CR Minneapolis Washburn DK
Kenneth Guy
NEG
Christian R
29
Erin C
29
Alex D
30
Grace K
30
Jones CP RC Iowa City West JW
Sean Duff
NEG
Amelia R
28
Hayden C
28
Chirag J
29
Mason W
29
Pace HN Westminster AB
Kyle Joseph
AFF
Tyler H
29
Ben N
29
George A
29
Holland B
29
Chicago Lab RW Lansing Sr BB
Tim Ellis
NEG
Neha R
28
Jasmine W
27
Olivia B
28
Azja B
28
Evanston Twp CL Walter Payton CP PW
Jackson Challinor
NEG
Nolan C
30
Max L
30
Micah W
30
Laura P
30
Montgomery Bell BJ Niles North WI
Kristen Lowe
AFF
Ben J
29
Aden B
30
Alan I
29
Marcus W
29
Glenbrook South DP Wayzata SH
Tim Mahoney
NEG
Sam P
28
Gavin D
20
Brandon S
28
Sophia H
28
Lane Tech Ta Cathedral Prep SJ
Kevin Bancroft
AFF
Ethan C
28
Jeff T
28
Timothy S
28
Owen J
28
Head Royce DH Glenbrook South GS
Mike Carlotti
AFF
Larry D
29
Joshua H
29
Dylan G
29
Michael S
29
Peninsula GL Dowling Catholic TM
Matt Cekanor
NEG
Moon Sung G
27
Sean L
26
Johnny M
28
Ted T
26
Montgomery Bell GH Washburn Rural KP
Brendon Bankey
AFF
Atticus G
29
Julian H
29
Raina P
28
Grace K
29
Wayzata CM Westminster VF
Joe Weideman
AFF
Gargi M
29
Augustine C
28
Connor F
29
Kavya V
29
Marquette Univ MS Glenbrook North BR
Lexi Oatman
NEG
Bernard M
28
Kaushal S
27
Charles B
28
Nickolas R
28
Blue Valley Southwest HH Blue Valley North AC
Brian Roche
AFF
Sumaya H
29
Rachel H
29
Ramya C
29
Ellie A
29
Lincoln Park WS Homestead KM
Luke Hartman
NEG
Josiah S
27
Mia W
27
Frances M
28
Ben K
27
Evanston Twp BH Marquette Univ TS
Kat Sears
NEG
James H
28
Jaime B
28
Anders S
28
Emily K
28
Chicago Lab SB Westminster KP
Joey Peculis
AFF
Alex B
28
Soundjata S
28
Sam P
28
Jordan K
28
Cathedral Prep CA Pace NS
Kim Pressling
NEG
Noah A
28
Justin C
28
Kirk S
28
Alex N
28
Jones CP EN Homewood-Flossmoor KB
Adam Zabner
NEG
Jasmine N
28
Sunny E
28
Nala K
28
Louie B
28
Northside CP KB Meadows NS
Vikram Kohli
AFF
Alex K
28
Sam B
28
Kayla S
28
Chloe N
28
Solorio CC Jones CP DR
Sonny Patel
AFF
Amado C
29
Kelvin C
29
Sarika D
28
Caelen R
28
Dowling Catholic WH St. Mark's School of Texas ST
Zach Novicoff
NEG
Danielle H
28
Dashiell W
28
Nicholas T
28
Wheeler S
28
Whitney Young WS Lindblom Math and Science MK
Imran Makani
NEG
David W
28
Suzy S
28
Trevon M
28
Kaitlyn K
28
Homestead GK St. Ignatius CP MP
Conor Cameron
NEG
Tyler G
28
Aila K
28
Sean M
29
Will P
28
Glenbrook South VH Maine East NB
Jeff Buntin
AFF
Anthony V
28
Matthew H
28
Mariana N
28
Anina B
28
Chattahoochee JN Lincoln Park GR
Cameron Dehmlow Dunne
AFF
Rithvik N
29
Josh J
28
Jake G
28
Miranda R
28