Trevian Invitational former New Trier Season Opener

2017 — New Trier HS - Winnetka, IL/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Glenbrook North CL Peninsula ST
Viveth Karthikeyan
NEG
Daniel L
28
Wesley C
28
Kevin S
29
natasha t
29
Niles North WI Montgomery Bell HR
Jared Zuckerman
AFF
Alan I
28
Marcus W
28
Jack H
28
Jack R
28
Kinkaid HK Montgomery Bell GH
Brian Rubaie
NEG
Amy H
28
Dani K
29
Atticus G
29
Julian H
30
Westminster SB West Des Moines Valley GC
Vikram Kohli
NEG
Sara B
28
Payton S
28
Lillian G
29
Payton C
29
Blue Valley North IL Solorio UG
Kevin Hamrick
AFF
Max I
28
Chris L
29
Amoravy G
21
Carlos U
20
Marquette Univ TS Jones CP EN
Eric Oddo
NEG
Anders S
28
Emily K
28
Jasmine N
28
Sunny E
28
Niles West CS Niles North KS
Jack Manchester
AFF
Rida S
28
Max C
28
Lauren S
28
Hajirah K
28
Lindblom Math and Science DS Niles West GS
Connor Warshauer
NEG
Dailyn D
28
Catherine S
28
Nathan G
29
Nasim S
29
Niles West BC Glenbrook South VH
Gabriel Jankovsky
AFF
Dylan C
29
Eliana B
28
Anthony V
28
Matthew H
28
Maine East NB Glenbrook South KF
Pauline Esman
NEG
Mariana N
28
Anina B
28
Jordan F
28
Aly K
28
Lansing Sr BB Lane Tech Ta
Jon Sharp
AFF
Olivia B
28
Azja B
29
Ethan C
28
Jeff T
28
Northside CP KS Glenbrook North BF
Ryan Nierman
AFF
Luther S
29
Aidan K
29
Charlie F
29
Gabe B
29
Washburn Rural AB Dowling Catholic WH
Sean Duff
NEG
Brenda A
28
Jake B
28
Danielle H
28
Dashiell W
28
Lincoln Park MG Iowa City West TK
Chris Callahan
NEG
Ellen M
28
Oleksandra G
28
Ethan T
29
Pranav K
29
St. Ignatius CP MP Glenbrook South DP
Kristen Lowe
NEG
Sean M
28
Will P
28
Sam P
28
Gavin D
28
Maine East SR Blue Valley North MM
Spencer Roetlin
NEG
Ashna R
29
Parth S
29
Eleanor M
29
Mickey M
29
Okemos RR Chicago Lab SC
Jackson Challinor
NEG
Manav R
28
Akash R
29
Gershon S
29
Lisa C
28
Lincoln Park CM Homewood-Flossmoor GW
Patricia Leon
NEG
Lauren M
28
Moses C
28
George W
28
Michael G
28
Homewood-Flossmoor KB Wylie E. Groves BM
Brian Roche
NEG
Nala K
28
Louie B
28
Luke B
29
Piper M
29
Carrollton School of the Sacred Heart BG Glenbrook South AK
Tim Ellis
AFF
Alexia B
29
Camille G
29
Alysa A
28
Dasha K
29
Wayzata SH Lane Tech MT
Emily Silber
AFF
Brandon S
29
Sophia H
29
Isaiah M
28
Johnathan T
28
Cathedral Prep SJ Northside CP MK
Collin Roark
NEG
Timothy S
28
Owen J
28
Kathy M
28
Isabel K
28
Lansing Sr WC Niles West BR
Jason Courville
NEG
Jerry W
29
Salem C
28
Dustyn B
29
Sihah R
29
Glenbrook South GS Evanston Twp CL
Matt Cekanor
NEG
Dylan G
29
Michael S
29
Nolan C
28
Max L
29
Westminster KP Blue Valley Southwest HH
Theo Noparstak
NEG
Sam P
29
Jordan K
29
Sumaya H
29
Rachel H
29
Niles West SW Wayzata LP
Bree Peilen
NEG
Maham S
28
Nicky W
28
Neel P
28
Shawn L
28
Washburn Rural PK Whitney Young WS
Whit Whitmore
AFF
Harun K
29
Jimin P
29
David W
28
Suzy S
28
Pace NS Solorio CC
Jon Voss
NEG
Kirk S
28
Alex N
28
Amado C
29
Kelvin C
28
Whitney Young GP Glenbrook South KR
Maggie Solice
NEG
Keren G
29
Brandon P
28
Katie K
29
Sabína R
29
Lexington BB Walter Payton CP RY
Celia Buckman
AFF
Devanshi B
29
Talia B
29
Ji Yoon Y
29
Maggie R
29
Lane Tech LM Peninsula GL
Conor Cameron
NEG
Casteel L
28
Isaac M
28
Moon Sung G
28
Sean L
28
Evanston Twp RH Homestead GK
Caitlin Walrath
AFF
Mollie H
28
Emma R
28
Tyler G
28
Aila K
28
Blue Valley Southwest LK Carrollton School of the Sacred Heart GT
Sukriti Rawal
AFF
Stephen L
29
Danish K
29
Lily T
28
Gabriela G
29
Westminster VF Northside CP RS
Eric Short
NEG
Connor F
28
Kavya V
28
Christian S
28
Wasim R
29
Washburn Rural KP St. Mark's School of Texas Wa
Joe Weideman
AFF
Raina P
29
Grace K
29
Max W
29
Richard S
28
Iowa City West JW Evanston Twp MJ
Christine Horst
AFF
Chirag J
29
Mason W
29
Adam M
29
Owen J
29
Walter Payton CP PW Glenbrook North DJ
June Choe
AFF
Micah W
30
Laura P
29
Amelia D
29
Samantha J
29
Homestead KM Chicago Lab LP
Mandela Okere
NEG
Frances M
28
Ben K
27
Roshni P
28
Elena L
28
Jones CP DR Chicago Lab RW
Neil Haran
NEG
Sarika D
28
Caelen R
27
Neha R
27
Jasmine W
27
Blue Valley Southwest ME Niles North LL
Brad Meloche
AFF
Max M
29
Maverick E
29
Robbie L
29
Liam L
29
Head Royce NW Chattahoochee JN
Nicholas Locke
NEG
Ty N
28
Aidan W
28
Rithvik N
28
Josh J
28
Whitney Young TJ Glenbrook North NN
Mike Carlotti
NEG
Dorothy T
28
Catherine J
29
Alyssa N
29
Sarosh N
29
Dowling Catholic TM Glenbrook North JK
Tim Freehan
NEG
Johnny M
29
Ted T
28
Daniel J
29
John K
29
Lane Tech CM Theodore Roosevelt AJ
Imran Makani
AFF
Ousaf M
28
Ariana C
29
Wyatt J
28
Isaac A
28
Walter Payton CP AL Wayzata RK
Kevin Hirn
NEG
Anagha A
28
Kieran L
28
Meredith K
28
Shreya R
28
Westminster AB Peninsula JK
Wayne Tang
NEG
George A
28
Holland B
28
Atul J
29
Brian K
29
Solorio GM Montgomery Bell BJ
Brian Box
NEG
Jasmine M
28
Victor G
28
Ben J
29
Aden B
29
St. Mark's School of Texas ST Cathedral Prep CA
Jeff Buntin
AFF
Nicholas T
28
Wheeler S
28
Noah A
28
Justin C
28
Blue Valley North AC Chicago Lab SB
Kat Sears
AFF
Ramya C
28
Ellie A
28
Alex B
28
Soundjata S
28
Lindblom Math and Science MK Georgetown Day CC
Sagar Rathod
AFF
Trevon M
28
Kaitlyn K
28
Finn C
28
Mia C
28
Georgetown Day BF Niles West AK
Louie Petit
AFF
Thomas B
28
Robin F
29
Umar A
28
Hannah K
28
St. Mark's School of Texas VR Northside CP KB
Matt Harkins
AFF
David V
28
Samir R
28
Alex K
28
Sam B
28
Lincoln Park GR Walter Payton CP ZW
Lauren Velazquez
AFF
Jake G
28
Miranda R
27
Mason W
28
Bessie Z
28
Glenbrook South KD Head Royce DH
Kenneth Guy
NEG
Nikki K
30
Maddie D
30
Larry D
30
Joshua H
30
Minneapolis Washburn DK Oak Park and River Forest GJ
Elyse Conklin
AFF
Alex D
29
Grace K
29
David G
29
Declan J
29
Chattahoochee HP Kinkaid GP
Sonny Patel
NEG
Suraj P
28
David H
28
Karm G
29
Spencer P
29
St. Ignatius CP CR
Northside CP OP Chattahoochee AA
Jonass Placitis
AFF
Magi O
29
Alex P
29
Ash A
28
Disha A
28
Meadows NS Pace HN
Byrne Byrne
NEG
Kayla S
28
Chloe N
28
Tyler H
29
Ben N
29
Whitney Young MM Lincoln Park WS
Ali Sears
AFF
Tamara M
28
Henry M
28
Josiah S
27
Mia W
26
Niles North BS Wayzata CM
Will Katz
NEG
Liam B
28
Matthew S
28
Gargi M
28
Augustine C
28
Niles West BF Iowa City West ES
Lexi Oatman
AFF
Elizabeth B
29
Nadia F
29
Lauren E
28
Wala S
28
Carrollton School of the Sacred Heart FP Marquette Univ MS
Scott Wheeler
AFF
Maria F
29
Gabriela P
29
Bernard M
28
Kaushal S
28
Northside CP CL Evanston Twp BH
Joey Peculis
AFF
Kenny L
28
Kyler C
28
James H
28
Jaime B
28
Glenbrook North BR Jones CP RC
Mark Weinhardt
NEG
Charles B
26
Nickolas R
26
Amelia R
27
Hayden C
26