Trevian Invitational former New Trier Season Opener

2017 — New Trier HS - Winnetka, IL/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Blue Valley Southwest HH Kinkaid GP
Maggie Solice
AFF
Sumaya H
29
Rachel H
29
Karm G
28
Spencer P
29
Westminster KP Wayzata LP
Conor Cameron
AFF
Sam P
29
Jordan K
28
Neel P
29
Shawn L
29
Niles West GS Lincoln Park WS
Tim Freehan
AFF
Nathan G
29
Nasim S
29
Josiah S
28
Mia W
28
Chattahoochee HP Kinkaid HK
Jordana Sternberg
NEG
Suraj P
29
David H
28
Amy H
29
Dani K
29
Northside CP KB Glenbrook South GS
Zach Novicoff
NEG
Alex K
28
Sam B
28
Dylan G
28
Michael S
29
Northside CP OP Evanston Twp MJ
Kat Sears
AFF
Magi O
29
Alex P
29
Adam M
29
Owen J
29
Niles West BC Marquette Univ TS
Dana Randall
AFF
Dylan C
28
Eliana B
28
Anders S
28
Emily K
28
Homewood-Flossmoor GW Homestead KM
Scott Wheeler
NEG
George W
28
Michael G
28
Frances M
29
Ben K
28
Glenbrook South KF Lane Tech CM
Sheryl Kaczmarek
NEG
Jordan F
28
Aly K
28
Ousaf M
28
Ariana C
28
Westminster SB St. Ignatius CP CR
Connor Warshauer
AFF
Sara B
28
Payton S
28
Christian R
27
Erin C
28
Glenbrook South AK Chicago Lab RW
Wayne Tang
AFF
Alysa A
28
Dasha K
28
Neha R
28
Jasmine W
28
Niles West CS Okemos RR
Peter Gokey
AFF
Rida S
29
Max C
29
Manav R
29
Akash R
28
St. Mark's School of Texas VR Niles West AK
Lexi Oatman
AFF
David V
29
Samir R
28
Umar A
28
Hannah K
28
Glenbrook North JK Lincoln Park GR
June Choe
AFF
Daniel J
29
John K
29
Jake G
28
Miranda R
28
Homestead GK Glenbrook North BF
Lauren Velazquez
NEG
Tyler G
28
Aila K
28
Charlie F
29
Gabe B
28
Evanston Twp RH Montgomery Bell HR
Mike Carlotti
NEG
Mollie H
28
Emma R
28
Jack H
29
Jack R
29
Lansing Sr BB Niles West BR
Edmund Zagorin
NEG
Olivia B
28
Azja B
28
Dustyn B
29
Sihah R
28
Maine East NB Glenbrook North CL
Kevin Hamrick
NEG
Mariana N
28
Anina B
28
Daniel L
28
Wesley C
28
Cathedral Prep CA Blue Valley North MM
Adam Zabner
NEG
Noah A
28
Justin C
28
Eleanor M
28
Mickey M
28
Niles North BS Glenbrook South KR
Jeff Buntin
NEG
Liam B
28
Matthew S
28
Katie K
29
Sabína R
29
Whitney Young WS St. Mark's School of Texas Wa
Jason Courville
NEG
David W
28
Suzy S
28
Max W
29
Richard S
29
Blue Valley Southwest LK Georgetown Day BF
Kevin Hirn
AFF
Stephen L
29
Danish K
29
Thomas B
29
Robin F
29
Chattahoochee JN West Des Moines Valley GC
keryk kuiper
NEG
Rithvik N
29
Josh J
29
Lillian G
30
Payton C
29
Iowa City West TK Northside CP RS
Byrne Byrne
AFF
Ethan T
29
Pranav K
29
Christian S
29
Wasim R
29
Lane Tech MT Washburn Rural PK
Sean Duff
NEG
Isaiah M
28
Johnathan T
28
Harun K
28
Jimin P
28
Chicago Lab SB Evanston Twp BH
Kenneth Guy
AFF
Alex B
30
Soundjata S
30
James H
29
Jaime B
29
Jones CP RC Maine East SR
Sonny Patel
NEG
Amelia R
28
Hayden C
28
Ashna R
28
Parth S
28
Peninsula ST Northside CP MK
Chris Callahan
AFF
Kevin S
29
natasha t
29
Kathy M
28
Isabel K
28
Jones CP DR Walter Payton CP RY
Joey Peculis
NEG
Sarika D
27
Caelen R
28
Ji Yoon Y
28
Maggie R
28
Iowa City West ES Walter Payton CP ZW
Celia Buckman
AFF
Lauren E
29
Wala S
28
Mason W
28
Bessie Z
28
Lane Tech Ta Solorio GM
Elyse Conklin
NEG
Ethan C
28
Jeff T
28
Jasmine M
29
Victor G
29
Iowa City West JW Minneapolis Washburn DK
Valerie McIntosh
NEG
Chirag J
29
Mason W
29
Alex D
29
Grace K
29
Lane Tech LM Head Royce DH
Imran Makani
NEG
Casteel L
28
Isaac M
28
Larry D
29
Joshua H
29
Pace NS Theodore Roosevelt AJ
Luke Hartman
NEG
Kirk S
28
Alex N
27
Wyatt J
28
Isaac A
28
Northside CP CL Walter Payton CP AL
Matt Cekanor
AFF
Kenny L
28
Kyler C
28
Anagha A
26
Kieran L
27
Carrollton School of the Sacred Heart BG Pace HN
Kim Pressling
AFF
Alexia B
29
Camille G
29
Tyler H
28
Ben N
28
Carrollton School of the Sacred Heart FP Montgomery Bell BJ
Will Katz
NEG
Maria F
29
Gabriela P
28
Ben J
29
Aden B
29
Jones CP EN Carrollton School of the Sacred Heart GT
Emily Silber
NEG
Jasmine N
28
Sunny E
28
Lily T
28
Gabriela G
28
Dowling Catholic WH Blue Valley North AC
Collin Roark
NEG
Danielle H
28
Dashiell W
28
Ramya C
28
Ellie A
28
Oak Park and River Forest GJ Niles West SW
Brian Roche
AFF
David G
28
Declan J
29
Maham S
28
Nicky W
28
Wayzata CM Glenbrook South VH
Theo Noparstak
NEG
Gargi M
29
Augustine C
28
Anthony V
29
Matthew H
28
Lansing Sr WC Wylie E. Groves BM
Brian Rubaie
AFF
Jerry W
29
Salem C
28
Luke B
29
Piper M
29
Georgetown Day CC Westminster AB
Jack Manchester
NEG
Finn C
28
Mia C
28
George A
28
Holland B
28
Glenbrook South KD Whitney Young MM
Ryan Nierman
AFF
Nikki K
29
Maddie D
28
Tamara M
28
Henry M
28
Cathedral Prep SJ Lindblom Math and Science DS
Mawuli Agbefe
NEG
Timothy S
26
Owen J
26
Dailyn D
28
Catherine S
28
Homewood-Flossmoor KB Westminster VF
Kevin Bancroft
NEG
Nala K
28
Louie B
28
Connor F
29
Kavya V
29
Dowling Catholic TM Glenbrook North DJ
Margaret Strong
NEG
Johnny M
29
Ted T
28
Amelia D
29
Samantha J
28
Niles North WI Lincoln Park CM
Joe Weideman
AFF
Alan I
29
Marcus W
29
Lauren M
28
Moses C
27
St. Ignatius CP MP Niles West BF
Gabriel Jankovsky
NEG
Sean M
29
Will P
28
Elizabeth B
29
Nadia F
29
Glenbrook North NN Chicago Lab LP
Pauline Esman
AFF
Alyssa N
29
Sarosh N
28
Roshni P
28
Elena L
28
Lexington BB Chicago Lab SC
Sukriti Rawal
AFF
Devanshi B
29
Talia B
29
Gershon S
28
Lisa C
28
Whitney Young GP Wayzata SH
Spencer Roetlin
AFF
Keren G
29
Brandon P
29
Brandon S
29
Sophia H
29
St. Mark's School of Texas ST Montgomery Bell GH
Bree Peilen
NEG
Nicholas T
29
Wheeler S
29
Atticus G
29
Julian H
29
Solorio UG Niles North LL
Hiba Sheikh
NEG
Amoravy G
27
Carlos U
27
Robbie L
28
Liam L
28
Chattahoochee AA Head Royce NW
Christine Horst
AFF
Ash A
27
Disha A
27
Ty N
26
Aidan W
27
Washburn Rural KP Marquette Univ MS
Jon Voss
AFF
Raina P
28
Grace K
29
Bernard M
28
Kaushal S
28
Wayzata RK Walter Payton CP PW
Caitlin Walrath
NEG
Meredith K
28
Shreya R
29
Micah W
29
Laura P
29
Glenbrook South DP Evanston Twp CL
Mark Weinhardt
NEG
Sam P
26
Gavin D
26
Nolan C
28
Max L
28
Northside CP KS Glenbrook North BR
Cameron Dehmlow Dunne
AFF
Luther S
29
Aidan K
29
Charles B
28
Nickolas R
28
Peninsula JK Solorio CC
Jon Sharp
AFF
Atul J
29
Brian K
29
Amado C
29
Kelvin C
28
Lincoln Park MG Meadows NS
Patricia Leon
NEG
Ellen M
28
Oleksandra G
28
Kayla S
28
Chloe N
28
Washburn Rural AB Whitney Young TJ
Brett Bricker
NEG
Brenda A
29
Jake B
28
Dorothy T
29
Catherine J
29
Lindblom Math and Science MK Niles North KS
Kyle Joseph
NEG
Trevon M
28
Kaitlyn K
28
Lauren S
28
Hajirah K
29
Peninsula GL Blue Valley North IL
Kristen Lowe
NEG
Moon Sung G
28
Sean L
28
Max I
28
Chris L
28
Blue Valley Southwest ME