Trevian Invitational former New Trier Season Opener

2017 — New Trier HS - Winnetka, IL/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Glenbrook South GS Wayzata RK
Spencer Roetlin
AFF
Dylan G
29
Michael S
29
Meredith K
29
Shreya R
29
Chicago Lab SC Cathedral Prep CA
Mawuli Agbefe
AFF
Gershon S
28
Lisa C
28
Noah A
27
Justin C
27
Lane Tech CM St. Mark's School of Texas VR
Caitlin Walrath
AFF
Ousaf M
29
Ariana C
29
David V
29
Samir R
29
Glenbrook North CL Wayzata CM
Brad Meloche
AFF
Daniel L
29
Wesley C
29
Gargi M
28
Augustine C
29
Marquette Univ TS Chicago Lab SB
Malcolm Gordon
NEG
Anders S
28
Emily K
28
Alex B
28
Soundjata S
28
Blue Valley Southwest ME Niles West CS
Sukriti Rawal
AFF
Max M
28
Maverick E
29
Rida S
29
Max C
28
St. Ignatius CP CR Northside CP KB
Lexi Oatman
NEG
Christian R
28
Erin C
28
Alex K
28
Sam B
28
Blue Valley North AC Jones CP DR
Byrne Byrne
AFF
Ramya C
29
Ellie A
29
Sarika D
29
Caelen R
27
Montgomery Bell GH Lindblom Math and Science MK
keryk kuiper
AFF
Atticus G
29
Julian H
30
Trevon M
29
Kaitlyn K
28
Wayzata LP Niles North WI
Jack Manchester
NEG
Neel P
28
Shawn L
29
Alan I
29
Marcus W
29
Lincoln Park WS Lane Tech LM
Todd Le
AFF
Josiah S
30
Mia W
30
Casteel L
30
Isaac M
29
St. Mark's School of Texas Wa Lane Tech Ta
Scott Wheeler
AFF
Max W
29
Richard S
29
Ethan C
28
Jeff T
27
Okemos RR St. Mark's School of Texas ST
June Choe
AFF
Manav R
29
Akash R
29
Nicholas T
29
Wheeler S
29
Lincoln Park GR Glenbrook South AK
Connor Warshauer
NEG
Jake G
28
Miranda R
28
Alysa A
28
Dasha K
28
Niles West AK Glenbrook South KF
Dana Randall
AFF
Umar A
28
Hannah K
28
Jordan F
28
Aly K
28
Glenbrook South VH Carrollton School of the Sacred Heart BG
Collin Roark
NEG
Anthony V
28
Matthew H
28
Alexia B
30
Camille G
29
Head Royce DH Solorio UG
Elyse Conklin
NEG
Larry D
29
Joshua H
28
Amoravy G
29
Carlos U
29
Glenbrook North BR Lincoln Park MG
Gabriel Jankovsky
AFF
Charles B
28
Nickolas R
29
Ellen M
28
Oleksandra G
28
Head Royce NW Blue Valley Southwest LK
Jason Courville
NEG
Ty N
28
Aidan W
28
Stephen L
29
Danish K
29
Chicago Lab LP Dowling Catholic WH
Brian Rubaie
AFF
Roshni P
28
Elena L
28
Danielle H
28
Dashiell W
28
Chicago Lab RW Westminster KP
Ryan Nierman
NEG
Neha R
28
Jasmine W
28
Sam P
28
Jordan K
28
Wayzata SH Lansing Sr WC
Brett Bricker
NEG
Brandon S
29
Sophia H
29
Jerry W
29
Salem C
28
Minneapolis Washburn DK Niles West GS
Sean Duff
NEG
Alex D
28
Grace K
28
Nathan G
29
Nasim S
29
Wylie E. Groves BM Georgetown Day CC
Shehzaib Raees
AFF
Luke B
28
Piper M
28
Finn C
28
Mia C
28
Marquette Univ MS Lane Tech MT
Conor Cameron
AFF
Bernard M
28
Kaushal S
28
Isaiah M
28
Johnathan T
28
Glenbrook South KR Iowa City West ES
Luke Hartman
AFF
Katie K
28
Sabína R
29
Lauren E
28
Wala S
28
Niles West BR Washburn Rural AB
Zach Novicoff
AFF
Dustyn B
28
Sihah R
29
Brenda A
28
Jake B
28
Whitney Young TJ Homewood-Flossmoor GW
Bree Peilen
AFF
Dorothy T
29
Catherine J
29
George W
28
Michael G
28
Maine East SR Peninsula GL
Viveth Karthikeyan
AFF
Ashna R
28
Parth S
28
Moon Sung G
28
Sean L
28
Theodore Roosevelt AJ Niles West BC
Joe Weideman
AFF
Wyatt J
29
Isaac A
29
Dylan C
28
Eliana B
29
Georgetown Day BF Lansing Sr BB
Peter Gokey
AFF
Thomas B
29
Robin F
30
Olivia B
29
Azja B
29
Niles West BF Peninsula JK
Maggie Solice
NEG
Elizabeth B
29
Nadia F
29
Atul J
29
Brian K
29
Lindblom Math and Science DS Homestead GK
Mark Weinhardt
AFF
Dailyn D
26
Catherine S
27
Tyler G
27
Aila K
26
Westminster VF Carrollton School of the Sacred Heart FP
Vikram Kohli
NEG
Connor F
28
Kavya V
28
Maria F
28
Gabriela P
29
West Des Moines Valley GC Peninsula ST
Matt Cekanor
NEG
Lillian G
28
Payton C
28
Kevin S
29
natasha t
29
Glenbrook North DJ Jones CP EN
Hiba Sheikh
AFF
Amelia D
28
Samantha J
28
Jasmine N
27
Sunny E
28
Blue Valley North IL Blue Valley Southwest HH
Kim Pressling
NEG
Max I
28
Chris L
28
Sumaya H
28
Rachel H
29
Solorio CC Washburn Rural KP
Margaret Strong
NEG
Amado C
29
Kelvin C
29
Raina P
28
Grace K
29
Whitney Young MM Evanston Twp RH
Kat Sears
AFF
Tamara M
28
Henry M
29
Mollie H
29
Emma R
28
Evanston Twp CL Glenbrook North JK
Cameron Dehmlow Dunne
AFF
Nolan C
28
Max L
29
Daniel J
28
John K
28
Walter Payton CP PW St. Ignatius CP MP
Mandela Okere
AFF
Micah W
29
Laura P
29
Sean M
29
Will P
28
Northside CP RS Niles North BS
Kevin Hirn
AFF
Christian S
28
Wasim R
29
Liam B
28
Matthew S
28
Kinkaid HK Maine East NB
Sonny Patel
AFF
Amy H
28
Dani K
28
Mariana N
28
Anina B
28
Evanston Twp BH Westminster SB
Kyle Joseph
AFF
James H
29
Jaime B
29
Sara B
28
Payton S
28
Homestead KM Northside CP KS
Kenneth Guy
NEG
Frances M
29
Ben K
29
Luther S
30
Aidan K
30
Niles West SW Chattahoochee HP
Chris Callahan
NEG
Maham S
28
Nicky W
28
Suraj P
29
David H
28
Niles North LL Glenbrook South DP
Tim Ellis
AFF
Robbie L
28
Liam L
28
Sam P
1
Gavin D
28
Pace HN Oak Park and River Forest GJ
Valerie McIntosh
AFF
Tyler H
29
Ben N
29
David G
28
Declan J
27
Meadows NS Glenbrook North NN
Jonass Placitis
NEG
Kayla S
28
Chloe N
28
Alyssa N
29
Sarosh N
29
Lincoln Park CM Iowa City West JW
Tim Freehan
NEG
Lauren M
28
Moses C
28
Chirag J
28
Mason W
29
Montgomery Bell HR Chattahoochee JN
Will Katz
AFF
Jack H
29
Jack R
28
Rithvik N
28
Josh J
28
Westminster AB Cathedral Prep SJ
Adam Zabner
AFF
George A
29
Holland B
29
Timothy S
27
Owen J
27
Evanston Twp MJ Northside CP CL
Patricia Leon
AFF
Adam M
29
Owen J
29
Kenny L
28
Kyler C
28
Northside CP MK Jones CP RC
Kevin Bancroft
NEG
Kathy M
29
Isabel K
29
Amelia R
29
Hayden C
29
Walter Payton CP RY Glenbrook South KD
Nicholas Locke
AFF
Ji Yoon Y
28
Maggie R
28
Nikki K
28
Maddie D
28
Montgomery Bell BJ Iowa City West TK
Theo Noparstak
AFF
Ben J
29
Aden B
30
Ethan T
29
Pranav K
29
Carrollton School of the Sacred Heart GT Chattahoochee AA
Neil Haran
AFF
Lily T
28
Gabriela G
28
Ash A
28
Disha A
28
Niles North KS Homewood-Flossmoor KB
Celia Buckman
NEG
Lauren S
28
Hajirah K
28
Nala K
28
Louie B
28
Washburn Rural PK Lexington BB
Pauline Esman
NEG
Harun K
28
Jimin P
29
Devanshi B
29
Talia B
29
Kinkaid GP Pace NS
Eric Short
AFF
Karm G
28
Spencer P
28
Kirk S
28
Alex N
28
Walter Payton CP AL Dowling Catholic TM
Lauren Velazquez
NEG
Anagha A
28
Kieran L
28
Johnny M
29
Ted T
29
Solorio GM Whitney Young WS
Christine Horst
NEG
Jasmine M
27
Victor G
27
David W
28
Suzy S
28
Walter Payton CP ZW Whitney Young GP
Brian Roche
NEG
Mason W
28
Bessie Z
28
Keren G
29
Brandon P
29
Blue Valley North MM Northside CP OP
Kristen Lowe
AFF
Eleanor M
29
Mickey M
29
Magi O
29
Alex P
29
Glenbrook North BF