Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Elite of Irvine CL Oakwood School - North Hollywood WA
Isaiah Salgado
Aff
29.0
28.9
Cupertino HK Kamiak NB
Adam Torson
Neg
28.3
29.0
Sage Hill Independent TG Harvard-Westlake GZ
Gabriela Gonzalez
Aff
27.4
27.3
Brentwood LE Crescenta Valley DY
Kate Totz
Neg
25.8
26.5
Dougherty Valley AS Harvard-Westlake JI
Yash Kamath
Neg
28.0
28.6
Immaculate Heart MC Flintridge Sacred Heart CB
Jackson Lallas
Aff
28.5
28.0
CL Education AY Corona Del Sol ZE
Levon Ghanimian
Neg
29.0
28.5
Oakwood School - North Hollywood AW Harvard-Westlake SP
Monica Amestoy
Neg
27.8
27.9
Sira Ahuja Harvard-Westlake JD
Dan Miyamoto
Neg
28.8
29.5
Interlake MW Northwood AH
Norman Williams
Aff
28.8
28.6
San Marino ED Harvard-Westlake IP
Varad Agarwala
Neg
29.0
29.3
Brentwood EL Crescenta Valley SK
Matt Conrad
Aff
29.5
28.0
Dougherty Valley PC Harvard-Westlake LP
Emmiee Malyugina
Neg
29.0
28.5
Dougherty Valley AB Harvard-Westlake VC
David Dosch
Neg
28.7
29.0
Quarry Lane VG La Reina OA
Leah Clark-Villanueva
Neg
25.0
26.0
Carmel Valley Independent KL Northwood AD
Kayla Soren
Aff
29.2
28.0
La Reina AM Elite of Irvine CLe
Ekta Shah
Aff
28.7
28.4
Oakwood School - North Hollywood MW Beckman KM
Jackson Lallas
Aff
28.5
28.4
Brentwood KR Northwood GA
Arjun Tambe
Aff
28.0
27.7
Dougherty Valley KK Marlborough JS
Erik Legried
Aff
28.7
28.5
Northwood SA Brentwood ELi
Shania Hunt
Neg
27.5
27.8
Carmel Valley Independent RAg Harvard-Westlake JN
Jacob Fontana
Neg
28.8
29.7
Brentwood RY Westview RS
Jonas Le Barillec
Aff
29.3
28.9
Dougherty Valley KD La Reina AC
Ryan Powell
Neg
28.4
28.6
Sprague LW Immaculate Heart DD
Monica Amestoy
Neg
29.4
29.7
Northwood KK Arcadia JC
Michael OKrent
Aff
28.5
28.4
Servite PA Oakwood School - North Hollywood SM
Nina Potischman
Aff
28.8
28.1
San Marino JJ Brentwood DL
Kayla Soren
Aff
27.1
27.0
Carmel Valley Independent RA MV Independent VA
Srividya Dasaraju
Aff
27.4
27.3
Quarry Lane ZD Marlborough GN
Shania Hunt
Neg
27.0
28.0
San Marino IC Chaminade CP JT
Joseph Barquin
Neg
29.0
29.3
North Hollywood JS Harvard-Westlake KK
Yash Kamath
Aff
29.2
28.0
Brentwood HG Marlborough CL
Srividya Dasaraju
Aff
27.4
27.5
Sage Independent AA Brentwood DW
Joseph Flores
Aff
26.5
26.4
Brentwood WJ Harvard-Westlake WB
Arjun Tambe
Aff
29.4
28.4
San Marino VL Palo Alto Independent BH
Erik Legried
Aff
28.9
28.8
Marlborough MC Harvard-Westlake JG
John Overing
Aff
28.7
28.4
Los Osos Independent RN Marlborough AJ
Joel Lemuel
Neg
28.0
28.3
Brentwood EB Palo Alto Independent FZ
Travis Fife
Aff
27.8
27.5
Immaculate Heart LM Harvard-Westlake MG
Varad Agarwala
Neg
28.4
28.5
Northwood DC Marlborough SD
Travis Fife
Neg
29.0
29.2
Oakwood School - North Hollywood LB Dougherty Valley DS
Jeremiah Cha
Neg
27.8
28.3
Santa Monica RE Harvard-Westlake AM
John Overing
Aff
28.8
28.4
Waverly DK Edina KS
Norman Williams
Aff
28.8
28.6
Northwood VA San Marino BK
David Dosch
Aff
28.9
28.7
Quarry Lane SK San Marino AF
Joseph Barquin
Aff
29.2
28.6
Carmel Valley Independent NF Harvard-Westlake MP
Feroz Ansari
Neg
29.0
29.5
Beckman RC Harvard-Westlake JC
Emmiee Malyugina
Neg
27.5
28.5