Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Harvard-Westlake GZ Marlborough MC
Yash Kamath
Neg
27.9
28.0
Harvard-Westlake MG Brentwood HG
Adam Torson
Aff
28.7
28.3
Harvard-Westlake AM Northwood DC
Dan Miyamoto
Aff
29.2
28.5
Brentwood DW Oakwood School - North Hollywood LB
Nina Potischman
Neg
27.8
28.4
Arcadia JC Immaculate Heart LM
Travis Fife
Neg
29.0
29.2
La Reina OA San Marino JJ
Caton Lu
Neg
27.0
28.0
Harvard-Westlake JD Quarry Lane SK
Monica Amestoy
Aff
29.1
29.0
Oakwood School - North Hollywood SM Carmel Valley Independent RA
Kayla Soren
Aff
27.5
28.5
Palo Alto Independent BH Dougherty Valley KD
Nina Potischman
Aff
29.1
27.7
Marlborough AJ Northwood SA
Srividya Dasaraju
Neg
28.0
27.4
Northwood AD Brentwood LE
Joseph Flores
Aff
27.1
26.9
Palo Alto Independent FZ Dougherty Valley KK
Scott Phillips
Aff
29.2
29.1
Marlborough CL Sage Independent AA
Jonas Le Barillec
Neg
27.5
27.6
Westview RS Brentwood EB
Shania Hunt
Neg
27.8
28.8
Harvard-Westlake JC Interlake MW
Joseph Barquin
Neg
28.8
28.9
Flintridge Sacred Heart CB Los Osos Independent RN
Leah Clark-Villanueva
Aff
27.5
26.0
Brentwood ELi Carmel Valley Independent RAg
Jeremiah Cha
Neg
28.2
28.3
Oakwood School - North Hollywood WA San Marino IC
Erik Legried
Neg
28.4
28.6
San Marino AF Carmel Valley Independent NF
Caton Lu
Aff
27.0
28.0
Immaculate Heart DD Servite PA
Srividya Dasaraju
Aff
29.8
28.6
Crescenta Valley SK Northwood VA
Jackson Lallas
Neg
28.0
28.7
Harvard-Westlake JI Brentwood KR
Adam Torson
Neg
27.9
28.0
Elite of Irvine CLe Carmel Valley Independent KL
Felix Rodriguez
Neg
27.0
26.0
La Reina AC Dougherty Valley AB
Scott Phillips
Neg
28.8
29.0
Brentwood DL Quarry Lane VG
Matt Conrad
Aff
28.5
27.0
Marlborough SD La Reina AM
Ryan Powell
Aff
28.9
28.3
Harvard-Westlake JG San Marino VL
Emmiee Malyugina
Neg
28.9
29.0
Corona Del Sol ZE Brentwood WJ
Jacob Fontana
Neg
28.7
28.9
Marlborough GN Dougherty Valley AS
Travis Fife
Neg
28.5
29.0
Edina KS Quarry Lane ZD
Dan Miyamoto
Neg
28.7
28.9
Marlborough JS Beckman RC
Felix Rodriguez
Aff
30.0
27.0
Harvard-Westlake KK Oakwood School - North Hollywood MW
David Dosch
Aff
28.6
28.5
Harvard-Westlake VC San Marino ED
John Overing
Neg
28.8
29.3
Kamiak NB Oakwood School - North Hollywood AW
Erik Legried
Neg
28.7
28.8
Harvard-Westlake JN Santa Monica RE
David Dosch
Neg
28.8
29.0
San Marino BK Brentwood EL
Arjun Tambe
Aff
28.1
28.0
Harvard-Westlake WB Dougherty Valley PC
Leonardo Kim
Aff
28.1
27.0
Crescenta Valley DY Waverly DK
Benjamin Barov
Aff
28.7
28.6
Northwood GA Sprague LW
Michael OKrent
Neg
28.0
28.9
Beckman KM Elite of Irvine CL
Matt Conrad
Neg
28.4
28.5
Harvard-Westlake MP Cupertino HK
Varad Agarwala
Neg
28.3
28.7
MV Independent VA Immaculate Heart MC
Joseph Barquin
Neg
28.9
29.2
Harvard-Westlake IP Brentwood RY
Jeremiah Cha
Aff
29.0
28.8
Northwood AH Sage Hill Independent TG
Kayla Soren
Neg
27.0
27.5
Harvard-Westlake LP Northwood KK
Arjun Tambe
Neg
28.1
28.5
Chaminade CP JT North Hollywood JS
John Overing
Neg
28.4
28.7
Dougherty Valley DS CL Education AY
Jackson Lallas
Aff
28.6
28.4
Harvard-Westlake SP Sira Ahuja
Varad Agarwala
Neg
29.1
29.2