Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Chaminade CP JT Harvard-Westlake VC
Teja Vepa
Neg
29.7
28.6
Sage Independent AA Northwood AD
Dan Miyamoto
Neg
28.4
28.5
San Marino VL Dougherty Valley AS
Varad Agarwala
Aff
28.7
28.8
Carmel Valley Independent NF Brentwood LE
Matt Conrad
Aff
28.3
27.8
Immaculate Heart MC Carmel Valley Independent RA
Mike Bietz
Neg
28.2
28.5
Immaculate Heart LM Marlborough AJ
Ryan Powell
Aff
28.8
28.7
Marlborough CL Dougherty Valley PC
Joel Lemuel
Neg
28.2
29.0
Corona Del Sol ZE La Reina AC
Monica Amestoy
Neg
29.0
29.1
Oakwood School - North Hollywood WA Brentwood EB
Nina Potischman
Neg
28.5
28.9
Dougherty Valley AB Harvard-Westlake IP
Emmiee Malyugina
Neg
29.7
29.8
San Marino ED Carmel Valley Independent RAg
Shania Hunt
Aff
28.5
28.3
Brentwood EL Beckman KM
David Dosch
Aff
28.6
28.1
Oakwood School - North Hollywood MW Brentwood DL
Jonas Le Barillec
Aff
28.5
27.9
Elite of Irvine CL Harvard-Westlake MP
Leonardo Kim
Neg
27.5
28.3
Northwood AH Brentwood KR
Nina Potischman
Neg
27.8
28.4
Westview RS Harvard-Westlake KK
John Overing
Aff
29.0
28.6
Flintridge Sacred Heart CB Interlake MW
Michael OKrent
Neg
26.9
28.8
Oakwood School - North Hollywood AW Edina KS
Leah Clark-Villanueva
Aff
28.0
27.9
Oakwood School - North Hollywood LB Quarry Lane ZD
Levon Ghanimian
Aff
28.5
28.0
Marlborough GN Santa Monica RE
Srividya Dasaraju
Neg
27.5
28.4
Palo Alto Independent BH Harvard-Westlake JC
Adam Torson
Aff
29.0
27.5
Marlborough SD Sprague LW
Shania Hunt
Neg
28.5
28.7
Brentwood ELi Harvard-Westlake WB
Adam Torson
Neg
28.0
28.6
Brentwood DW Arcadia JC
Ryan Powell
Neg
28.3
28.8
Quarry Lane VG Sage Hill Independent TG
Levon Ghanimian
Neg
28.0
28.5
CL Education AY Crescenta Valley DY
Mike Bietz
Aff
26.3
26.0
Carmel Valley Independent KL Los Osos Independent RN
Erik Legried
Aff
28.7
28.0
Brentwood RY Harvard-Westlake JG
Arjun Tambe
Aff
29.2
28.3
Northwood SA La Reina OA
Dan Miyamoto
Aff
27.6
27.5
Northwood GA Harvard-Westlake LP
Varad Agarwala
Aff
28.5
28.4
Dougherty Valley DS Northwood DC
Scott Phillips
Neg
28.8
28.9
North Hollywood JS Harvard-Westlake JD
Ellen Ivens-Duran
Neg
29.4
29.5
Sira Ahuja Harvard-Westlake AM
Gabriela Gonzalez
Aff
29.5
29.4
Cupertino HK Harvard-Westlake JN
Monica Amestoy
Neg
29.0
29.1
Palo Alto Independent FZ Harvard-Westlake MG
David Dosch
Aff
28.7
28.6
Marlborough MC Waverly DK
Arjun Tambe
Aff
28.3
28.0
Oakwood School - North Hollywood SM Harvard-Westlake GZ
Jeremiah Cha
Neg
28.1
28.5
Crescenta Valley SK San Marino JJ
Srividya Dasaraju
Aff
27.9
27.5
Marlborough JS San Marino IC
Travis Fife
Neg
28.4
28.8
Northwood KK Brentwood HG
Ellen Ivens-Duran
Neg
27.5
27.7
Dougherty Valley KK Harvard-Westlake SP
Leonardo Kim
Neg
28.5
28.7
MV Independent VA La Reina AM
Scott Phillips
Neg
28.4
28.5
Elite of Irvine CLe Northwood VA
Travis Fife
Neg
28.0
28.6
Servite PA San Marino BK
John Overing
Aff
29.1
28.9
Dougherty Valley KD San Marino AF
Jeremiah Cha
Aff
28.6
28.5
Beckman RC Harvard-Westlake JI
Benjamin Barov
Neg
27.8
28.5
Kamiak NB Immaculate Heart DD
Kayla Soren
Neg
29.0
29.5
Quarry Lane SK Brentwood WJ
Kayla Soren
Aff
29.3
28.0