Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Harvard-Westlake JI Brentwood DW
Jeremiah Cha
Neg
28.5
28.8
Harvard-Westlake JC Northwood SA
Kayla Soren
Aff
28.3
28.7
San Marino JJ Marlborough JS
Scott Phillips
Neg
28.3
28.4
San Marino BK North Hollywood JS
Shania Hunt
Neg
27.8
29.8
Dougherty Valley AS Marlborough MC
Joel Lemuel
Aff
28.7
28.3
Harvard-Westlake MP Northwood GA
Adam Torson
Neg
27.5
27.4
Brentwood EB Sira Ahuja
Jonas Le Barillec
Neg
29.0
29.4
Brentwood DL CL Education AY
Travis Fife
Neg
28.0
28.5
Sprague LW Quarry Lane SK
Emmiee Malyugina
Neg
29.5
29.6
Dougherty Valley PC Cupertino HK
Jackson Lallas
Neg
28.3
28.6
Quarry Lane ZD Servite PA
Michael OKrent
Neg
26.9
29.0
Brentwood LE Palo Alto Independent FZ
Kayla Soren
Neg
27.0
29.0
Sage Hill Independent TG Crescenta Valley SK
Mike Bietz
Neg
28.0
28.1
La Reina AM Polytechnic JL
Nina Potischman
Aff
28.8
27.8
Harvard-Westlake AM Northwood KK
Adam Torson
Aff
29.0
28.7
Arcadia JC Dougherty Valley AB
Joel Lemuel
Neg
28.1
28.3
Carmel Valley Independent RAg Sage Independent AA
Mike Bietz
Aff
28.0
26.0
Waverly DK Immaculate Heart MC
Jeremiah Cha
Neg
28.0
26.5
Harvard-Westlake KK Kamiak NB
Leonardo Kim
Neg
28.5
28.8
Northwood AD Elite of Irvine CL
Travis Fife
Neg
28.5
28.9
Carmel Valley Independent RA Oakwood School - North Hollywood LB
Ryan Powell
Neg
28.5
28.6
Northwood DC Marlborough CL
Erik Legried
Aff
28.0
27.9
Los Osos Independent RN Northwood AH
Varad Agarwala
Neg
27.4
27.6
Santa Monica RE Chaminade CP JT
Michael OKrent
Neg
28.5
28.0
Crescenta Valley DY Carmel Valley Independent NF
Weimin Si
Neg
27.5
28.1
La Reina OA Beckman RC
Kate Totz
Neg
27.0
27.5
Brentwood KR San Marino VL
John Overing
Neg
28.4
28.5
Northwood VA Dougherty Valley DS
Varad Agarwala
Neg
28.6
28.7
Harvard-Westlake JN Oakwood School - North Hollywood MW
Ellen Ivens-Duran
Aff
28.5
28.0
La Reina AC San Marino ED
Emmiee Malyugina
Neg
29.3
29.8
Interlake MW Brentwood EL
Nina Potischman
Neg
28.2
28.6
Beckman KM Oakwood School - North Hollywood WA
Zohair Madhani
Neg
28.0
28.1
San Marino AF Brentwood RY
Matt Conrad
Neg
29.2
29.5
Brentwood HG Immaculate Heart LM
Scott Phillips
Neg
28.3
28.8
Marlborough AJ Corona Del Sol ZE
Shania Hunt
Neg
27.5
27.7
Brentwood WJ Quarry Lane VG
Ryan Powell
Aff
29.0
28.3
Harvard-Westlake JG Dougherty Valley KD
Leonardo Kim
Aff
28.9
27.5
Harvard-Westlake VC Marlborough GN
Monica Amestoy
Aff
28.5
28.3
Harvard-Westlake IP MV Independent VA
Ellen Ivens-Duran
Aff
29.0
27.0
Harvard-Westlake JD Brentwood ELi
David Dosch
Aff
29.0
28.6
Harvard-Westlake LP Dougherty Valley KK
David Dosch
Neg
28.6
28.8
Harvard-Westlake SP Palo Alto Independent BH
John Overing
Aff
29.6
29.5
San Marino IC Marlborough SD
Monica Amestoy
Neg
27.7
28.0
Harvard-Westlake MG Oakwood School - North Hollywood SM
Yash Kamath
Aff
28.8
28.1
Harvard-Westlake WB Carmel Valley Independent KL
Dan Miyamoto
Aff
28.5
28.4
Harvard-Westlake GZ Flintridge Sacred Heart CB
Benjamin Barov
Aff
28.6
27.7
Immaculate Heart DD Oakwood School - North Hollywood AW
Jonas Le Barillec
Aff
29.5
29.1
Edina KS Westview RS
Erik Legried
Neg
28.4
28.6
Elite of Irvine CLe