Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Immaculate Heart LM Harvard-Westlake IP
Yash Kamath
Neg
28.8
29.2
Harvard-Westlake GZ Quarry Lane SK
John Overing
Neg
28.5
29.2
Harvard-Westlake JC Marlborough GN
Gabriela Gonzalez
Neg
27.0
27.4
Brentwood ELi Northwood GA
Ryan Powell
Aff
28.7
28.4
Palo Alto Independent BH Westview RS
Felix Rodriguez
Aff
26.0
27.0
Santa Monica RE Carmel Valley Independent KL
Jackson Lallas
Aff
28.5
28.4
La Reina AM Palo Alto Independent FZ
Leah Clark-Villanueva
Neg
27.8
28.7
Waverly DK Cupertino HK
Srividya Dasaraju
Neg
27.9
28.4
Oakwood School - North Hollywood AW Servite PA
Zohair Madhani
Aff
29.5
29.0
Harvard-Westlake VC Immaculate Heart MC
Yash Kamath
Aff
29.4
28.9
Harvard-Westlake WB San Marino IC
Varad Agarwala
Neg
28.3
28.4
Harvard-Westlake JD La Reina OA
Jacob Fontana
Aff
29.1
27.2
Elite of Irvine CLe Harvard-Westlake JI
Leonardo Kim
Neg
27.5
28.5
Brentwood EL Marlborough MC
Shania Hunt
Neg
28.5
28.7
Brentwood RY Northwood DC
Kayla Soren
Aff
29.0
28.5
Beckman RC Oakwood School - North Hollywood MW
Zohair Madhani
Neg
28.0
29.0
Harvard-Westlake MP Brentwood EB
David Dosch
Neg
28.6
28.9
La Reina AC Elite of Irvine CL
Kate Totz
Aff
29.0
28.5
Carmel Valley Independent NF Dougherty Valley KD
Adam Torson
Neg
26.5
27.5
Dougherty Valley PC Brentwood WJ
David Dosch
Neg
27.9
29.3
San Marino ED Northwood SA
Erik Legried
Aff
29.0
27.5
Polytechnic JL Immaculate Heart DD
Scott Phillips
Neg
29.2
29.4
San Marino AF CL Education AY
Emmiee Malyugina
Aff
28.1
28.0
Flintridge Sacred Heart CB Brentwood HG
Matt Conrad
Neg
27.6
28.8
Northwood AH Harvard-Westlake SP
Adam Torson
Neg
25.7
29.2
Corona Del Sol ZE Dougherty Valley AB
Joseph Flores
Neg
27.2
27.3
Marlborough CL MV Independent VA
Gabriela Gonzalez
Aff
27.8
27.3
Harvard-Westlake MG Beckman KM
John Overing
Aff
28.7
28.0
Northwood VA Oakwood School - North Hollywood LB
Erik Legried
Aff
28.8
28.3
Chaminade CP JT Marlborough JS
Joel Lemuel
Aff
28.4
28.1
Harvard-Westlake JN Arcadia JC
Varad Agarwala
Neg
28.8
29.1
Harvard-Westlake KK Interlake MW
Emmiee Malyugina
Aff
29.2
29.0
Marlborough AJ Oakwood School - North Hollywood SM
Monica Amestoy
Aff
28.2
28.0
Brentwood DL Sira Ahuja
Nina Potischman
Neg
27.0
28.5
Crescenta Valley DY Brentwood DW
Matt Conrad
Neg
27.8
29.0
San Marino JJ Harvard-Westlake LP
Benjamin Barov
Neg
28.0
28.2
Los Osos Independent RN Sprague LW
Kate Totz
Neg
26.5
29.0
Brentwood KR Harvard-Westlake JG
Jacob Fontana
Neg
29.1
29.2
Harvard-Westlake AM Dougherty Valley DS
Leonardo Kim
Aff
28.4
27.8
Edina KS Quarry Lane VG
Mike Bietz
Aff
28.0
26.3
Dougherty Valley AS Northwood KK
Scott Phillips
Neg
28.7
28.8
North Hollywood JS Crescenta Valley SK
Travis Fife
Aff
28.5
27.2
Northwood AD Kamiak NB
Jackson Lallas
Neg
28.3
28.7
Carmel Valley Independent RA Oakwood School - North Hollywood WA
Monica Amestoy
Neg
28.2
28.5
San Marino BK Carmel Valley Independent RAg
Srividya Dasaraju
Aff
28.6
28.1
Quarry Lane ZD Marlborough SD
Joseph Barquin
Neg
28.4
29.2
Sage Hill Independent TG San Marino VL
Michael OKrent
Neg
26.7
27.9
Dougherty Valley KK Brentwood LE
Ryan Powell
Aff
28.9
28.2
Sage Independent AA Aff BYE