Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Westview RS Marlborough CL
Travis Fife
Aff
28.6
28.4
Cupertino HK North Hollywood JS
Erik Legried
Neg
28.5
28.8
Beckman KM Edina KS
Monica Amestoy
Aff
28.8
28.7
Servite PA Sage Independent AA
Caton Lu
Aff
28.0
27.0
Oakwood School - North Hollywood WA Harvard-Westlake KK
Kayla Soren
Neg
28.0
28.5
Carmel Valley Independent KL Brentwood RY
Nina Potischman
Neg
28.0
29.0
Dougherty Valley DS Harvard-Westlake WB
David Dosch
Aff
28.9
28.6
Northwood SA Oakwood School - North Hollywood AW
Michael OKrent
Neg
26.5
27.5
Arcadia JC Flintridge Sacred Heart CB
Shania Hunt
Aff
28.0
27.0
Harvard-Westlake IP Northwood VA
Adam Torson
Aff
29.1
28.8
MV Independent VA Elite of Irvine CLe
Mike Bietz
Aff
27.5
26.3
Oakwood School - North Hollywood LB San Marino BK
Jackson Lallas
Neg
27.9
28.0
San Marino VL Immaculate Heart LM
Srividya Dasaraju
Neg
28.5
28.9
Quarry Lane SK Carmel Valley Independent NF
Gabriela Gonzalez
Aff
27.5
26.0
Kamiak NB San Marino JJ
Jonas Le Barillec
Aff
28.9
28.0
Harvard-Westlake JG Los Osos Independent RN
Adam Torson
Aff
28.9
25.5
Sira Ahuja Crescenta Valley DY
Joel Lemuel
Aff
28.8
28.2
La Reina OA Chaminade CP JT
Monica Amestoy
Neg
27.5
27.6
Crescenta Valley SK Brentwood ELi
Scott Phillips
Neg
28.5
28.8
Marlborough JS Harvard-Westlake MP
Yash Kamath
Neg
28.0
28.1
Oakwood School - North Hollywood MW Dougherty Valley PC
Varad Agarwala
Neg
28.4
28.3
Northwood KK La Reina AM
Dan Miyamoto
Aff
28.1
28.0
Marlborough SD Dougherty Valley KK
Joel Lemuel
Neg
28.1
28.3
Brentwood LE Harvard-Westlake JC
Dan Miyamoto
Aff
28.4
28.3
Immaculate Heart MC Harvard-Westlake JD
Leonardo Kim
Neg
28.1
28.9
Dougherty Valley AB Beckman RC
Jeremiah Cha
Aff
28.8
28.0
Marlborough GN Northwood AD
Ryan Powell
Aff
28.5
28.3
Harvard-Westlake SP Sage Hill Independent TG
Jacob Fontana
Aff
29.3
28.4
Dougherty Valley KD Carmel Valley Independent RA
Erik Legried
Aff
28.3
28.2
Brentwood WJ Santa Monica RE
Shania Hunt
Neg
28.7
29.0
Sprague LW Marlborough AJ
Leah Clark-Villanueva
Aff
29.0
28.0
Interlake MW La Reina AC
Jacob Fontana
Neg
28.5
28.8
Marlborough MC Brentwood KR
Joseph Barquin
Neg
28.5
28.6
Brentwood EB Harvard-Westlake MG
Ellen Ivens-Duran
Aff
28.1
28.0
Quarry Lane VG Corona Del Sol ZE
Nina Potischman
Neg
27.0
28.0
San Marino IC Harvard-Westlake JN
John Overing
Neg
28.8
29.3
Elite of Irvine CL Quarry Lane ZD
Joseph Flores
Neg
27.7
27.6
Harvard-Westlake JI Palo Alto Independent BH
David Dosch
Neg
28.6
28.8
Brentwood DW San Marino ED
Scott Phillips
Neg
28.6
28.9
Immaculate Heart DD Harvard-Westlake GZ
Leonardo Kim
Aff
28.8
28.2
Carmel Valley Independent RAg Waverly DK
Emmiee Malyugina
Aff
28.5
27.5
Palo Alto Independent FZ Harvard-Westlake VC
Varad Agarwala
Neg
28.8
28.9
CL Education AY Harvard-Westlake AM
Yash Kamath
Neg
28.3
28.7
Oakwood School - North Hollywood SM Northwood AH
Jackson Lallas
Aff
28.0
27.8
Northwood GA Polytechnic JL
Travis Fife
Aff
28.8
28.6
Harvard-Westlake LP Brentwood EL
Gabriela Gonzalez
Aff
26.9
26.0
Northwood DC Brentwood DL
Ryan Powell
Aff
28.7
28.3
Brentwood HG Dougherty Valley AS
Jeremiah Cha
Neg
28.3
28.4
Socrates Institute AS San Marino AF Aff FFT Neg BYE