Grand Nationals

2017 — Louisville, KY/US
DEC
Octo Results
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Joe Chmielewski J1 – Allison Hopfer J1 – Luke Ostrander
E 1st 5050 Charlotte Magee NYC - Convent of the Sacred Heart 1 4 1
E 2nd 5211 Alexandra Russo Xaverian HS 6 3 4
E 3rd 5136 Shayan Raza Needham High School 2 6 5
E 4th 5039 Ryan Varvricka Chaminade HS 3 2 6
E 5th 5196 Anna Li Unionville High School 4 1 2
E 6th 5147 Angie Xiao Paul Laurence Dunbar High School 5 5 3
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Mike Stovern J1 – Marie Bakke J1 – Radeyah Muhammad
D 1st 5035 Benjamin Chipman Catholic Memorial High School 1 4 3
D 2nd 5057 Haley Hopkins Danville High School 3 5 6
D 3rd 5167 Christopher Wade Sacred Heart Catholic School 2 6 1
D 4th 5102 Marium Abdulhussein Lake Mary Preparatory School 4 3 2
D 5th 5011 Uzo Ngwu Apple Valley High School 5 1 5
D 6th 5005 Hira Khan Academy of the Holy Names 6 2 4
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Yinyan Li J1 – Rachel Clapper J1 – Steve Medoff
C 1st 5208 Netra Patil Wharton High School 4 6 6
C 2nd 5075 Larissa Mignano Fontbonne Hall Academy 3 2 3
C 3rd 5022 Camille Blaydes Bishop Kenny 6 4 4
C 4th 5092 Jessica Rizzo James Caldwell 5 5 2
C 5th 5045 Rashon Leday Comeaux High 2 1 1
C 6th 5171 Lukas Knopke Shawnee Mission East 1 3 5
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Robin MacLachlan J1 – Gail Scoville J1 – Debbie Winkler
G 1st 5009 Jana Kelly American Heritage - Plantation 6 6 6
G 2nd 5130 Jennifer Weiss Montville 4 5 4
G 3rd 5161 Julia Matiszik Ronald Reagan High School 5 1 2
G 4th 5179 Paulina Hruskoci Shrewsbury High School 1 3 5
G 5th 5174 Nicholas Wallenburg Shawnee Mission West 2 4 3
G 6th 5043 Tani Washington Comeaux High 3 2 1
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Janet Hired Maritn J1 – Doug Cioffi J1 – Jordan Hart
F 1st 5209 Tino Kayafas Wheeling Park High School 1 2 1
F 2nd 5131 Priyanka Solanky Montville 5 6 4
F 3rd 5042 Emily Guidry Comeaux High 6 5 2
F 4th 5081 Jelena Dragicevic Granger 2 3 6
F 5th 5036 Jacob Azzi Catholic Memorial High School 3 1 3
F 6th 5189 Sophia Kulow Sun Prairie 4 4 5
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Aimee Schultz J1 – Ashley Rouse J1 – Jamie Yung
A 1st 5140 Arienne Huskey Northwest Rankin 6 4 6
A 2nd 5137 Raquel Fisk Newton South High School 4 6 2
A 3rd 5021 Laurel Riggs Bethlehem High School 5 1 4
A 4th 5049 Allison Bajada NYC - Convent of the Sacred Heart 2 3 5
A 5th 5190 Abhinav Janamanchi Sun Prairie 3 5 3
A 6th 5001 Alex Naduviledam AMSA Charter School 1 2 1
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Verna Miller J1 – Dan Goffredo J1 – Susan Shatzer
H 1st 5079 Grace Keenan George Mason High School 1 4 5
H 2nd 5061 Alexis Cobbs DeSoto County 2 2 6
H 3rd 5055 Natalie Grubbs Danville High School 4 5 1
H 4th 5172 Ally Banks Shawnee Mission Northwest 5 1 4
H 5th 5107 Will LaMoure Loyola-Blakefield HS 3 3 2
H 6th 5125 Ghable Bell Mercy High School 6 6 3
Sec Speaker Code Name Institution J1 – Scott Caron J1 – Kim Reilly J1 – Rebecca Herring
B 1st 5182 Alexander Becker Southern Lehigh H.S. 5 5 5
B 2nd 5019 Mosab Hamid Berkeley Carroll School 3 1 2
B 3rd 5135 Micahya Burton Murrah High School 6 3 6
B 4th 5103 Elliet Malatesta Larry A. Ryle High School 2 2 1
B 5th 5175 Emma Mathieson Shawnee Mission West 4 6 4
B 6th 5064 Tyrese Avery Democracy Prep - Endurance 1 4 3