Arizona State HDSHC Invitational

2018 — Tempe, AZ/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Coral Academy Of Science Las Vegas JH
Josie Hastings
Advanced Technologies Acad SS
Samuel Self
27 Hastings 28 Self
Clark SS
Solomon Siu
Saratoga SB
Surbhi Bhat
28 Siu 29 Bhat
Flintridge Prep IJ
Irene Jang
Desert Vista LW
Lauren Welsh
28 Jang 28.1 Welsh
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
Chandler Prep HM
Hailey Mingus
28 Feldman 27 Mingus
Park City HS AO
Aidin O'Brien
Desert Vista AM
Armando Montero
28 O'Brien 28.5 Montero
Palo Alto JS
Josh Singh
Hamilton GM
Gregory Miller
29 Singh 29.2 Miller
Davis Senior ETu
Elise Turkovich
Desert Vista SY
Shawn Yousefelahi
30 Turkovich 30 Yousefelahi
Canyon Crest RA
Reva Agashe
Brophy CP AP
Ayaan Patel
27.5 Agashe 27 Patel
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
Intermountain Christian SW
Sonya Wirkus
28.9 Pearce 29.2 Wirkus
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Mesquite JY
Jeffy Yu
28.7 Mallya 28.6 Yu
Durham MG
Max Gray
College Prep MK
Michael Katari
24 Gray 25 Katari
Hamilton JS
Jerry Sun
McClintock AK
Abby Karlin
29 Sun 28 Karlin
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Presentation SP
Shachi Prasad
28.5 Mangla 29 Prasad
Salpointe Catholic MM
Meghan Muldoon
Sky View EL
Elijah Larson
29 Muldoon 30 Larson
Canyon Crest JY
Jason Yang
Hamilton NK
Nivea Krishnan
28.2 Yang 28 Krishnan
Kent Denver SL
Sarah London
Grand County CS
Caylee Stroder
27.8 London 28 Stroder
Mesquite JJ
Joel Joseph
Desert Vista ML
Michael Liu
29 Joseph 27 Liu
Skyridge IM
Isaac Miles
Brophy CP CT
Calvin Tyler
29 Miles 28 Tyler
Park City HS ZP
Zach Primo
Tucson JC
Joshua Cohen
29.3 Primo 29.8 Cohen
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Palo Alto AH
Ashley Hitchings
30 Pillai 30 Hitchings
Westridge RH
Rachel Harris
Park City HS DR
Danny Rosenbloom
29 Harris 29 Rosenbloom
Saratoga AL
Alvin Liu
Tucson DM
Danielle Muller
26 Liu 24.5 Muller
Mountain View JD
James Driscoll
Los Alamos EH
Eleanor Henderson
25 Driscoll 27 Henderson
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Sky View GW
Grace Weeks
27 Gogineni 26.5 Weeks
Foothill CB
camron boone
Advanced Technologies Acad CH
Christopher Hollenbeck
28 boone 28 Hollenbeck
BASIS Chandler AD
Ashish Dubey
Perry (Independent) MH
Mariah Hays
Dubey 30 Hays
Palo Alto RV
Ria Vora
Horizon HG
Hanna Griffin
28.4 Vora 28.4 Griffin
Green Valley NA
Natalee Amhaz
La Salle AT
Asher Towner
27 Amhaz 30 Towner
Durham JP
Jacob Palmer
Advanced Technologies Acad SC
Sky israel Cunanan
28.5 Palmer 27 Cunanan
Salt Lake City West GG
Gideon Gomm
La Reina EM
Emma Martin
28 Gomm 24 Martin
Tucson SZ
Sylvia Zarnescu
Perry (Independent) CM
Clayton Marfori
28.3 Zarnescu 29 Marfori
Foothill NP
Noah Price
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
28 Price 27 Zorrilla
Hamilton SB
Saloni Biyani
Mesquite BB
Bryton Bryner
29 Biyani 28 Bryner
BASIS Independent Silicon Valley AS
Adit Sharma
Coral Academy Of Science Las Vegas SL
Salomee Levy
26.9 Sharma 27.8 Levy
Clark KV
Katherine Van Voorhis
Sky View TS
Tabitha Smiel
27.3 Van Voorhis 27 Smiel
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
Bellarmine College Prep RB
Rishi Balakrishnan
29.9 Narasimhan 30 Balakrishnan
Grand County GO
Grace Osusky
Westridge CW
Cara Wilson
29 Osusky 28.5 Wilson
Layton MMb
Marissa Mboule
BASIS Independent Silicon Valley SKo
Srikar Kolluru
27.5 Mboule 28 Kolluru
Sky View CL
Colby Lindley
BASIS Ahwatukee CT
Chur Tam
25 Lindley 25 Tam
Los Alamos EV
Elena Vinogradova
Pinnacle KA
Kristen Arnold
29 Vinogradova 28 Arnold
Layton MMu
Mailei Muti
Westridge FP
Felicity Park
23 Muti 25 Park
BASIS Independent Silicon Valley SK
Sowmya Kolluru
Los Alamos SM
Samuel Menefee
28 Kolluru 29 Menefee
Basis Mesa AC
Amrita Chakladar
Red Mountain MC
Maya Chatham
28 Chakladar 26 Chatham
Phoenix Country Day EC
Ethan Cohen
Gilbert Classical AT
Austin Tefft
28 Cohen 27 Tefft
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
Brophy CP KY
Kevin Yin
29.5 Bille 26 Yin
Copper Hills KL
Kylee Lewis
Palo Verde DR
Deon Riley
28 Lewis 30 Riley
Foothill AP
Averi Passmore
Northwest Career And Technical CF
Cosette Fronczek Marriott
30 Passmore 29 Fronczek Marriott
Flintridge Prep BH
Bailey Hobey
Los Alamos KP
Kyler Parkinson
27.7 Hobey 27.7 Parkinson
La Reina AM
Alex Martin
Saratoga VL
Victor Liu
29.9 Martin 30 Liu
Valor Christian PC
Payton Case
Los Alamos AD
Antonio Dowdy
29 Case 28 Dowdy
Gabrielino HS (Independent) ET
Ethan Tan
Kent Denver DT
Dan Taro
29.1 Tan 29.4 Taro
Clark MP
Michael Pasimio
Kent Denver GR
Gavin Rolls
27 Pasimio 30 Rolls
Clark AK
Aakash Kaushal Shah
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
29.3 Kaushal Shah 29.4 Xiong
Palo Verde MG
Madison Gardecki
Layton MM
Michael Moreno
28 Gardecki 27 Moreno
BASIS Flagstaff FD
Finley Dutton-Reid
Advanced Technologies Acad IG
Ian Green
30 Dutton-Reid 29.5 Green
Park City HS TS
Teia Swan
Basis Mesa HS
Harris Shadmany
28 Swan 28 Shadmany
Corona Del Sol ZE
Zane Encinas
Northwest Career And Technical MP
Meagan Pe
29 Encinas 29 Pe
Sky View SM
Sarah Mayers
Los Alamos AB
Abigail Beus
28 Mayers 28 Beus
BASIS Scottsdale AM
Asha Mahajani
Clark KT
Kanokwan Tungkitkancharoen
28 Mahajani 29 Tungkitkancharoen
Tucson CS
Clay Storie
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
29.1 Storie 29 Kumar
McClintock LH
Liam Huggins
Mountain View LC
Lili Chambers
27.7 Huggins 28 Chambers
Northridge KD
Kayley Drew
Tucson SS
Samantha Swayze
30 Drew Swayze
Foothill AR
Arianna Rosas
Brophy CP NK
Nikolas Kirk
23 Rosas 27 Kirk
Tempe Prep LN
Lindsay Newfeld
Canyon Crest RAg
Ruchi Agashe
28 Newfeld 28.5 Agashe
Mountain View AZ
Anderson Zhang
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
29 Zhang 28.5 Sehgal
Mira Loma Matadors SM
Shree Madan
Canyon Crest CW
Catherine Wang
28.5 Madan 28.5 Wang
Palo Alto EN
Ethan Nissim
Canyon Crest JW
Justin Wang
28.5 Nissim 28.6 Wang