Arizona State HDSHC Invitational

2018 — Tempe, AZ/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Desert Vista SY
Shawn Yousefelahi
Mesquite JJ
Joel Joseph
26.8 Yousefelahi 29 Joseph
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Flintridge Prep IJ
Irene Jang
27.5 Xiong 27 Jang
Advanced Technologies Acad IG
Ian Green
Valor Christian PC
Payton Case
27 Green 23 Case
Clark KT
Kanokwan Tungkitkancharoen
Mountain View AZ
Anderson Zhang
28.9 Tungkitkancharoen 29.8 Zhang
Sky View GW
Grace Weeks
Coral Academy Of Science Las Vegas JH
Josie Hastings
26 Weeks 28 Hastings
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Durham MG
Max Gray
30 Sehgal 29 Gray
Brophy CP CT
Calvin Tyler
Saratoga AL
Alvin Liu
29 Tyler 28 Liu
Perry (Independent) MH
Mariah Hays
Foothill AR
Arianna Rosas
28.1 Hays 28.2 Rosas
Mesquite BB
Bryton Bryner
Palo Alto RV
Ria Vora
24 Bryner 25 Vora
Bellarmine College Prep RB
Rishi Balakrishnan
Hamilton AM
Aatmik Mallya
29 Balakrishnan 28.6 Mallya
Los Alamos KP
Kyler Parkinson
Clark KV
Katherine Van Voorhis
27.7 Parkinson 27.8 Van Voorhis
Los Alamos EH
Eleanor Henderson
Northridge KD
Kayley Drew
28 Henderson 26 Drew
Advanced Technologies Acad SS
Samuel Self
Sky View SM
Sarah Mayers
26 Self 26 Mayers
Horizon HG
Hanna Griffin
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
27 Griffin 27.5 Pearce
Presentation SP
Shachi Prasad
Green Valley NA
Natalee Amhaz
27 Prasad 28 Amhaz
Red Mountain MC
Maya Chatham
Foothill NP
Noah Price
30 Chatham 29.8 Price
Desert Vista AM
Armando Montero
Los Alamos EV
Elena Vinogradova
28 Montero 29 Vinogradova
Palo Alto AH
Ashley Hitchings
Park City HS TS
Teia Swan
28 Hitchings 27 Swan
Advanced Technologies Acad SC
Sky israel Cunanan
La Reina AM
Alex Martin
27 Cunanan 28 Martin
Brophy CP NK
Nikolas Kirk
BASIS Scottsdale AM
Asha Mahajani
29.5 Kirk 28.5 Mahajani
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Flintridge Prep BH
Bailey Hobey
29 Wang 28 Hobey
Basis Mesa HS
Harris Shadmany
Kent Denver SL
Sarah London
29.5 Shadmany 29 London
Sky View EL
Elijah Larson
Westridge RH
Rachel Harris
30 Larson 30 Harris
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Palo Alto JS
Josh Singh
29 Rolls 29 Singh
Intermountain Christian SW
Sonya Wirkus
Canyon Crest JY
Jason Yang
28 Wirkus 27 Yang
Los Alamos SM
Samuel Menefee
Basis Mesa AC
Amrita Chakladar
30 Menefee 30 Chakladar
Gilbert Classical AT
Austin Tefft
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
30 Tefft 28 Gogineni
Coral Academy Of Science Las Vegas SL
Salomee Levy
Grand County GO
Grace Osusky
27 Levy 28 Osusky
Palo Verde DR
Deon Riley
Layton MMb
Marissa Mboule
30 Riley Mboule
Mountain View LC
Lili Chambers
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
27.5 Chambers 28 Mangla
Tucson SS
Samantha Swayze
BASIS Independent Silicon Valley SK
Sowmya Kolluru
27 Swayze 28.5 Kolluru
College Prep MK
Michael Katari
Palo Alto EN
Ethan Nissim
26 Katari 29 Nissim
Tucson DM
Danielle Muller
Sky View CL
Colby Lindley
24 Muller 23 Lindley
Canyon Crest JW
Justin Wang
Tempe Prep LN
Lindsay Newfeld
28.8 Wang 29.2 Newfeld
Sky View TS
Tabitha Smiel
Mountain View JD
James Driscoll
25 Smiel 25 Driscoll
Saratoga VL
Victor Liu
Durham JP
Jacob Palmer
29 Liu 30 Palmer
Kent Denver DT
Dan Taro
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
29.3 Taro 29.5 Pillai
BASIS Ahwatukee CT
Chur Tam
Phoenix Country Day EC
Ethan Cohen
30 Tam 27 Cohen
Los Alamos AB
Abigail Beus
Park City HS ZP
Zach Primo
28.8 Beus 28.8 Primo
Davis Senior VK
Vasanth Kumar
Layton MMu
Mailei Muti
30 Kumar 28 Muti
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Davis Senior ETu
Elise Turkovich
29.1 Arnold 29.1 Turkovich
Perry (Independent) CM
Clayton Marfori
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
22 Marfori 21 Bille
Westridge FP
Felicity Park
Clark MP
Michael Pasimio
27 Park 28 Pasimio
La Reina EM
Emma Martin
Foothill CB
camron boone
29 Martin 28.8 boone
Desert Vista LW
Lauren Welsh
Hamilton SB
Saloni Biyani
30 Welsh 29 Biyani
McClintock AK
Abby Karlin
Palo Verde MG
Madison Gardecki
27.5 Karlin 28.5 Gardecki
Desert Vista ML
Michael Liu
Clark SS
Solomon Siu
27 Liu 26 Siu
Chandler Prep HM
Hailey Mingus
Mira Loma Matadors SM
Shree Madan
29 Mingus 28 Madan
Hamilton NK
Nivea Krishnan
McClintock LH
Liam Huggins
29 Krishnan 29 Huggins
La Salle AT
Asher Towner
BASIS Flagstaff FD
Finley Dutton-Reid
28 Towner 29 Dutton-Reid
Westridge CW
Cara Wilson
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
28 Wilson 28.5 Narasimhan
Mesquite JY
Jeffy Yu
Tucson CS
Clay Storie
26 Yu 25 Storie
BASIS Independent Silicon Valley SKo
Srikar Kolluru
Copper Hills KL
Kylee Lewis
27 Kolluru 28 Lewis
Brophy CP KY
Kevin Yin
Hamilton JS
Jerry Sun
28 Yin 29 Sun
Hamilton GM
Gregory Miller
Foothill AP
Averi Passmore
29.2 Miller 27.8 Passmore
Saratoga SB
Surbhi Bhat
Hamilton DS
Dev Singhania
28.5 Bhat 28 Singhania
Northwest Career And Technical MP
Meagan Pe
Canyon Crest RA
Reva Agashe
30 Pe 29.9 Agashe
Tucson JC
Joshua Cohen
Skyridge IM
Isaac Miles
28.9 Cohen 28.6 Miles
Brophy CP AP
Ayaan Patel
Canyon Crest NF
Natalie Feldman
29.5 Patel 29 Feldman
Park City HS DR
Danny Rosenbloom
Salt Lake City West GG
Gideon Gomm
29 Rosenbloom 28.7 Gomm
Canyon Crest NZ
Natalia Zorrilla
Tucson SZ
Sylvia Zarnescu
29.4 Zorrilla 29.7 Zarnescu
Northwest Career And Technical CF
Cosette Fronczek Marriott
BASIS Independent Silicon Valley AS
Adit Sharma
28 Fronczek Marriott 28 Sharma
Los Alamos AD
Antonio Dowdy
Salpointe Catholic MM
Meghan Muldoon
30 Dowdy 29.5 Muldoon
Canyon Crest RAg
Ruchi Agashe
Clark AK
Aakash Kaushal Shah
29.2 Agashe 28 Kaushal Shah
Layton MM
Michael Moreno
Gabrielino HS (Independent) ET
Ethan Tan
28 Moreno 27 Tan
Grand County CS
Caylee Stroder
BASIS Chandler AD
Ashish Dubey
Stroder Dubey