NSDA Middle School National Tournament

2017 — Birmingham, AL/US
CD
Round 1 Results
Chamber Code Institution S1 – K Yellen S2 – S Sinor
1 CF Lucas Salaberry Robert Lanier Middle School 9 5 6 5
1 JN Jonathan Bogen American Heritage Boca Delray MS 4 6 9 6
1 BT Kyle Harrison Phoenix Country Day School (Middle) 9 3, 5 3 4, 4
1 DW Faedra August Lee A Tolbert Community Academy 9 3 9 4
1 EW Jasmine Aggarwal Gale Ranch Middle School 1 6 1 5
1 DE Nirmit Chandan Bak Middle School of the Arts 6 5 9 5
1 DT Matthew Gotkin NSU University School Middle 9 4 9 4
1 GL Hadley Adkison Knox JH 9 4 9 6
1 EW Samik Gupta Gale Ranch Middle School 8 5 5 5
1 JF Leon Liao Chandler School 9 4 9 4
1 IR Umar Hussain Westpine Middle School 5 6 8 5
1 GS Carly Dutcher ILEAD Encino 7 5 4 6
1 IL Dhruv Saoji The Harker Middle School 9 4 9 4
1 CJ Tionne Owens Westglades Middle School 9 3 9 3
1 IG Shreya Thalvayapati Dr. Philip O. Coakley Middle School 3 5, 6 7 5, 6
1 BT Michael Bendok Phoenix Country Day School (Middle) 2 5, 6 2 5, 6
1 IL Andrew Sun The Harker Middle School 9 4, 4 9 5, 6
1 DW Ericka Scott Lee A Tolbert Community Academy 9 3, 3 9 4, 5
1 AY Stone Wilshire The Weiss School 9 3 9 4
Chamber Code Institution S1 – B Scarborough S2 – S Mathieu
2 JL Ashley Park El Roble Intermediate 4 5, 5 6 4, 4
2 IL Edward Sun The Harker Middle School 9 9
2 JN Elena Martinez American Heritage Boca Delray MS 9 6, 5 9 5, 6
2 DE Sheevam Patel Bak Middle School of the Arts 9 9
2 DT Blake Stern NSU University School Middle 6 4, 5 9 3, 3
2 BT Luca Borletti Phoenix Country Day School (Middle) 1 6, 6 2 4, 3
2 CF Vera Caldwell Robert Lanier Middle School 9 5 9 3
2 DW Amijah Parker Lee A Tolbert Community Academy 9 5 9 3
2 IL Vishnu Veeravalli The Harker Middle School 9 4 9 3
2 DW Tylecia Wiley Lee A Tolbert Community Academy 9 4 9 3
2 IR Tejas Patel Westpine Middle School 9 5 9 3
2 CE Dhruv Saligram The Village Middle School 7 6 7 5
2 JW Vinay Panayanchery William Allen MS 3 6, 6 1 5, 5
2 AY Bradley Link The Weiss School 9 5 9 3
2 DT Ariel Arias NSU University School Middle 9 4, 6 5 5, 5
2 GS Judah Feig ILEAD Encino 8 5, 4 8 5, 4
2 EW Pranav Garigipati Gale Ranch Middle School 9 5, 4 9 4, 4
2 BT Yash Wadwekar Phoenix Country Day School (Middle) 2 5, 6 3 5, 6
2 EW Riya Rajani Gale Ranch Middle School 5 6, 6 4 5, 4
Chamber Code Institution S1 – A Simard S2 – M Hill
3 CF Chukwubuikem Madu Robert Lanier Middle School 9 4 9 5
3 DW Darius King Lee A Tolbert Community Academy 9 9
3 AD Chile Abuede E A Olle Middle School 9 5 9 4
3 JN Harys Dalvi American Heritage Boca Delray MS 9 4, 5 6 4, 5
3 HL John Shi Yorkville East Middle School 8 4, 5 9 5, 4
3 AY Mackenzie Grizzard The Weiss School 5 5 4 5
3 EW Rishika Vinnakota Gale Ranch Middle School 9 5 3 6
3 BX Cara Wilson Westridge School 4 6 7 5
3 EW Divya Mehrotra Gale Ranch Middle School 3 6 9 5
3 DT Navya Mehta NSU University School Middle 9 5 9 5
3 DE Miles Wang Bak Middle School of the Arts 6 5, 5 5 5, 5
3 AY Michael Evrard The Weiss School 1 6, 6 2 5, 6
3 DT Jeremy Kane NSU University School Middle 9 5 9 4
3 JF Katharine Lam Chandler School 9 5 9 4
3 DW Mickenzy Brown Lee A Tolbert Community Academy 9 3, 4 9 3, 3
3 IL April Sun The Harker Middle School 9 4, 4 8 4, 5
3 HA Genevieve Cox Marvin Baker Middle School 2 5, 6 1 6, 6
3 IL Armaan Thakker The Harker Middle School 9 3 9 3
3 BT Kiahn Tehranchi Phoenix Country Day School (Middle) 7 4, 5 9 3, 5