Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2017 — NV/US

Results

Aff Neg Judging Win
La Costa Canyon GC
Gabrielle Courtney
Isidore Newman CM
Christy Mo
Harker CA
Chandan Aggarwal
East WH
Whitman Howard
East JM
Joseph McKellar
Chaminade Prep EP
Ethan Pak
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Loyola LA
Luis Arbelaez
Eagle GP
Garrett Platts
East BT
Brendon Thompson
Harker AC
Akhilesh Chegu
Eagle CW
Christiana Warner
Brentwood WJ
Whit Jackson
Isidore Newman MK
Max Kanner
Harker QC
Quentin Clark
Chaminade JB
Jatin Batta
BASIS Silicon Valley KS
Kabir Sawal
Chaminade Prep RD
Riya Dulepet
Bellarmine RB
Rishi Balakrishnan
Oakwood Secondary School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Eagle LB
Lydia Brown
Rock Springs MC
Madison Corbitt
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Nueva JT
Jonathan Taylor
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Servite PA
Patrick Aimone
Sky View JK
Jacob Kunzler
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Eagle ON
Olivia Niederer
Brentwood LR
Lily Richman
Green Valley TM
Tiffany Morris-Holm
Kent Denver RC
Rory Callison
Eagle TW
Titan Walker
Harker RJ
Rishi Jain
University HS, Irvine JC
Jasun Chen
Marlborough MC
Mia Coates
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
Northwood VA
Viren Abhyankar
Harker SS
Sachin Shah
Layton AN
Alex Nielson
BASIS Silicon Valley EK
Eish Kapoor
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Harker AM
Annie Ma
Logan WC
Wesley Carter
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Lynbrook CW
Chris Wang
Westview RS
Rohith Sudhakar
Rock Springs SM
Spencer MacClellan
Green Valley KD
Kyriacos Demetriou
Mission San Jose KG
Katherine Guo
West GG
Gideon Gomm
Centennial HH
Harrison Hall
Carmel Valley Independent CC
Catherine Cang
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
Oakwood Secondary School - North Hollywood AO
August Orser
Harker NT
Neha Tallapragada
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Northwest Career And Technical CF
Cosette Fronczek
Green Valley BH
Benel Higuchi
Loyola DW
Douglas Wickham
Layton ZB
Zach Baker
Bellarmine MI
Mathias Insley
Northwood KK
Karthik Krishnan
Rock Springs AG
Austin Griffith
Eagle CL
Cara Liu
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
East MR
Mia Rhineer
Eagle WP
Wyatt Platts
Oakwood Secondary School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
West KN
Kenneth Nelson
Kent Denver DT
Dan Taro
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okazaki
Lynbrook SL
Selina Li
Carmel Valley Independent KL
Kevin Li
Northwest Career And Technical VK
Vanessa Komanduri
East AG
Avery Gonzales-Fleming
Loyola NT
Nathaniel Tran
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Nueva AK
Adam Keller
Lynbrook AP
Anya Poplavska
Lynbrook SZ
Susan Zhou
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
Puyallup AA
Angeline Ashbaugh
Salpointe Catholic MM
Meghan Muldoon
Rowland Hall-St. Mark's LC
Lena Chan
Harker EM
Emmiee Malyugina
Harvard-Westlake KiKi
Kimberley Kimura
Brentwood EL
Eve Levenson
Harker AMa
Akshay Manglik
Bellarmine AP
Ashwin Pillai
Eagle EC
Emma Charters
Harker KK
Karoun Kaushik
Marlborough GK
Grace Kim
Sunset AB
Ashwin Bhat
Centennial AH
Avy Hine
Santa Monica RE
Rex Evans
Chaminade Prep CC
Caroline Cha
Harker CZ
Catherine Zhao
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Rowland Hall-St. Mark's AA
Abed Alsolaiman
Harker ML
Matthew Lee
Oakwood Secondary School - North Hollywood NB
Nikki Bayat
Brentwood ELi
Ethan Liu
Green Valley SK
Samin Kamal
Loyola AO
Andrew Overing
Loyola RB
Ryan Beckman
Isidore Newman EP
Emmy Pilant
Brentwood EB
Emma Blum
Harvard-Westlake WB
Will Berlin